Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Výstup na Malý Ľadový štít s horským sprievodcom, druhý najvyšší vrchol v hrebeni Ľadového štítu

LokalitaTatras Active Holidays, s.r.o., Slovensko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 1.11.2021 podľa dostupnosti.

Doraziť do cieľa znamená, zabudnúť na všetko negatívne a nechať sa unášať výhľadmi a neskutočnou energiou! Dlhá a pomerne náročná túra vás prevedie miestami ako Hrebienok, Zámkovského a Téryho chata, Pfinova kopa, Dolinka pod Sedielkom. "Štít ponúka výhľady na nespočetné množstvo tatranských vrcholov, z ktorých sú najznámejšie Lomnický štít, Baranie rohy, Prostredný hrot, Slavkovský a Gerlach.

Trasa: 

Výstup začneme v Starom Smokovci (1022m n.m.) resp. na Hrebienku(1285 m n.m.), odkiaľ sa vydáme turistickým chodníkom, z ktorého si budeme vychutnávať pohľady na Starolesniansku poľanu a koryto Studeného potoka. Nad Staroslesnianskou poľanou vstúpime chodníkom popri Zamkovského chate do Malej Studenej doliny, ktorej dnom budeme postupovať až pod výrazný skalný prah. Serpentínami naň vystúpime a dorazíme k Téryho chate. Od Téryho chaty budeme pokračovať medzi Nižným a Prostredným Spišským plesom, okolo Pfinovej kopy do Dolinky pod Sedielkom, tou vystúpime do sedla Sedielka, kde opustíme značkovaný chodník. Zo sedla Sedielka vystúpime na Malý Ľadový štít. Vrchol poskytuje výhľady okrem iného aj na Lomnický štít a Baranie rohy na východe, Prostredný hrot na juhu, Slavkovský a Gerlachovský štít a Kriváň na západe a Ľadový štít na severe. Po vychutnaní si výhľadov a oddychu zostúpime rovnakou cestou.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Malý Ľadový štít je 2. najvyšší vrchol v hrebeni Ľadového štítu
  Malý Ľadový štít je 2. najvyšší vrchol v hrebeni Ľadového štítu
 • Služby medzinárodného horského sprievodcu
  Služby medzinárodného horského sprievodcu
 • Foto aj video dokumentácia v cene
  Foto aj video dokumentácia v cene
 • Neopísateľný zážitok a dobrá nálada
  Neopísateľný zážitok a dobrá nálada
 • Dlhá a pomerne náročná túra s prevýšením 1594 resp. 1345 metrov
  Dlhá a pomerne náročná túra s prevýšením 1594 resp. 1345 metrov

49,00 €

Bežná cena: 70,00 €

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 49 bodov

Vyberte si z nasledujúcich možností

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 49 bodov


Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 602 755 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Tatras Active Holidays, s.r.o.

Tatras Active Holidays, s.r.o.

1. mája 516/11
059 38 Štrba
+421 948 401 301

info@tah.sk
tah.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

2
km
Stredoveká osada Šoldov

Stredoveká osada Šoldov

Táto osada je obostretá tajomstvom, niet o nej totiž temer nijakej zmienky v prameňoch. Predpokladá sa, že bola veľmi stará, staršia než všetky okolité obce pod Tatrami. Lokalita... Viac Šoldov predstavuje významné archeologické nálezisko. Okrem množstva cenných historických artefaktov sa tu napríklad našli kostry ľudí vysokých viac ako 200 cm. Na onú dobu to bola priam ohromujúca výška.

7
km
Štrbské pleso

Štrbské pleso

Štrbské pleso patrí medzi najznámejšie miesta vo Vysokých Tatrách. V okolí sa nachádza množstvo hotelov, reštaurácii a turistických trás, napríklad náučný chodník na Popradské... Viac pleso.

8
km
Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa

Celková dĺžka jaskyne je 400 m, z čoho je sprístupnených 230 m pohodlnou prehliadkovou trasou. Nachádza sa tu 2 m vysoký a 80 cm široký kvapľový stĺp, Biele záclony v Húskovej... Viac sieni, Koralové jazierko v Jazierkovej sieni, Galéria a Zbojnícka komora. Zachovali sa tu kosti medveďa jaskynného a v súčasnosti tu žije podkovár malý a chvostoskok.

10
km
Symbolický cintorín pri Popradskom plese

Symbolický cintorín pri Popradskom plese

Jedná sa o miesto, kde sa na pamiatku obetiam ukladajú pamätné tabule s menami ľudí, ktorí zahynuli v Tatrách a iných svetových horstvách. Nájdete ho pod strmou skalnou stenou... Viac Ostrvy. Najpohodlnejšia cesta od zástavky tatranskej električky Zástavka Popradské pleso, odtiaľ asfaltovou cestou (cca 5 km).

11
km
Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso je jedným z turisticky najvyhľadávanejších miest vo Vysokých Tatrách. Vedie sem niekoľko turistických trás, nájdete tu aj symbolický cintorín, horskú chatu a... Viac reštauráciu.

11
km
Vodopád Skok

Vodopád Skok

Vodopád Skok patrí medzi najkrajšie a najviac navštevované vodopády Vysokých Tatier ale aj Slovenska. Je asi 30 metrov vysoký a nachádza sa v nadmorskej výške 1789 m.n.m. Výstup... Viac okolo vodopádu je zaistený reťazami a vedie po klzkých žulových platniach. Dostanete sa naň napríklad zo Štrbského Plesa po žltej turistickej značke.

11
km
Batizovské pleso

Batizovské pleso

Batizovské pleso sa nachádza priamo pod Gerlachovským štítom v nadmorskej výške 1884 m.n.m. Dostanete sa sem napríklad zo Sedla pod Ostrvou alebo z Vyšných Hágov.

13
km
Capie pleso

Capie pleso

K tomuto plesu sa dostanete napríklad zo Štrbského plesa. Je pomerne vysoko položené, nájdete ho v nadmorskej výške 2075 m.n.m.

13
km
Kriváň

Kriváň

Kriváň je snáď najznámejší vrch Slovenska. Stal sa symbolom slovenskej štátnosti a najmä Vysokých Tatier. Vedie naň značený turistický chodník, napríklad z lokality Tri Studničky... Viac ale aj zo Štrbského Plesa.

13
km
Chata pod Rysmi

Chata pod Rysmi

Chata pod Rysmi je najvyššie položenou horskou chatou v Tatrách. Nachádza sa v nadmorskej výške 2250 m.n.m. Je obľúbeným cieľom turistov ale aj východiskovým bodom pre horolezcov.

14
km
Veľké Hincovo pleso

Veľké Hincovo pleso

Veľké Hincovo pleso je najväčšie a najhlbšie pleso na Slovensku. Dosahuje hĺbku až 50 metrov, no kvôli veľkej nadmorskej výške, v ktorej sa nachádza (1950 m.n.m.) je väčšinu roka... Viac prikryté ľadom. Pleso je pravdepodobne najvyššie položeným domovom pstruha potočného v Európe. Dostanete sa sem z Popradského plesa po značenom turistickom chodníku.

14
km
Tricklandia

Tricklandia

Tento zábavný park rodinného typu nájdete v Starom Smokovci. Môžete tu spoznať Slovensko netradičnou formou pomocou 3D a 2D ilúzií. Súčasťou je aj najkrajšie zrkadlové bludisko v... Viac strednej Európe.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež