Rozprávková dedinka pre 2 osoby a 2 deti do 12 rokov vrátane polpenzie, krytého bazéna aj zľavy na vstup do Pekla Čertovina

Pohádková Vesnička, okres Žďár nad Sázavou, Vysočina/Ždárské Vrchy - Svratka Pohádková Vesnička, okres Žďár nad Sázavou, Vysočina/Ždárské Vrchy - Svratka (mapa)

Cena od 279,00 € Koupit od 279,00 €

od 279,00 €

Až 31 % zľava Bežná cena: 359 - 806,00 €

Nákupom získate minimálne 279 bodov

Dlhá platnosť

Kde bolo, tam bolo... Tak začína nielen každá rozprávka, ale aj vaša dovolenka na Vysočine. Celé dni prežijete v dedinke posiatej domčekmi ladenými do štýlu obydlia rozprávkových postavičiek, škriatkov a trpaslíkov. Užijete si smiech vašich detí pri stretnutí s obľúbenými bytosťami z večerníčkov. A aby bol váš pobyt naozaj rozprávkový, poteší vás polpenzia a vstup do krytého bazéna.

Uložiť Sledovať Zdielať

9,3

Vynikajúce hodnotenie

196 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Skvelý tip na pobyt pre celú rodinu

Skvelý tip na pobyt pre celú rodinu

Ubytovanie v štýle rozprávkových domčekov 

Ubytovanie v štýle rozprávkových domčekov 

Sladkosti od Karkulky na uvítanie

Sladkosti od Karkulky na uvítanie

Zľava do Pekla Čertovina

Zľava do Pekla Čertovina

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

alebo si vyberte z nasledujúcich možností

2 noci
279,00 €

3 noci
422,00 €

2 noci
368,00 €

3 noci
552,00 €

Nákupom získate minimálne 279 bodov

Flexi ponuka
Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Pohádková Vesnička

Rozprávková dedinka Podlesíčko

Vezmite svoju rodinu do jedinečnej dedinky posiatej domčekmi ladenými do štýlu obydlia rozprávkových postavičiek, škriatkov, trpaslíkov a iných bytostí. Užijete si nevšedný zážitok s celou vašou rodinou v prostredí, kde sa stretnete so Snehulienkou a inými postavičkami, ktoré poznáte nielen z večerníčkov.


Rozprávková dedinka je zasadená do nádhernej krajinnej oblasti Českomoravskej vrchoviny, ktorá patrí medzi ekologicky najčistejšie oblasti Česka.
Dokážete si predstaviť ideálnejšie miesto pre rodinnú dovolenku ako v prostredí, ktorému vdýchli kúzlo rozprávkové bytosti? Nájdete tu skvelé zázemie pre váš voľný čas, môžete užiť wellness v pravom slova zmysle a udomácniť sa v štýlovom, plne vybavenom domčeku.Ubytovanie

Každý domček ponúka ubytovanie pre 4 osoby na celkovej ploche okolo 35 m2 a má svoje rozprávkové meno.

Snehulienka 

Tento štýlový domček obýva sedem roztomilých obyvateľov so svojou kamarátkou Snehulienkou. Od tej doby, čo ju vyhnala zlá a škaredá kráľovná, bývajú v malej chalúpke.
Môžete uvidieť trpaslíka Plaška, ako sa schováva za rohom a vedľa lavičky odpočíva unavený Spachtoš. Ten je schopný zaspať kdekoľvek, napríklad aj na chodníku, takže dávame pozor, kam šliapeme.

Totiž taký zašliapnutý trpaslík potom býva pekne nepríjemný! Stačí, že Dudroš je večne nabrúsený, pretože naháňa Kýchala s vreckovkou, aby si konečne utrel rezance pri nose.

Naopak stále veselý Smejko si robí žarty z nezbedného Kýblika. Hlavne preto, že dobieha všade posledný, je roztržitý a hlavne najmenší zo všetkých. Ešte že múdry Vedko to má pod kontrolou a dohliada na to, aby sa tu všetkým obyvateľom, a teda aj Vám, pekne bývalo...Rákosníček

Keď sa vydáte ďalej do dedinky, užasnete nad neobvyklou stavbičkou s doskovou strechou podoprenou drevenými trámami. 

Postavil si ju Rákosníček, pretože mu v rybníčku už bola zima. Mal tam mokro a cez deň ho zo spánku budili roztopašné žubrienky. Ako iste viete, vstával s prvou večernou hviezdou a tak aj vy môžete čakať, že sa prvým večerným súmrakom začnú diať podivuhodné veci...

Odporúčame skontrolovať či Veľký voz parkuje na svojom mieste, či Severka svieti naozaj na severe a či Malý a Veľký pes dobre strážia mesiac. Dokonca, počas letných nocí môžete uvidieť Rákosníčka, ako sa vozí na Mliečnej dráhe.

V rybníčku pod chalúpkou môžete hľadať vodné slimáky a raky alebo dávať pozor, či nad hladinu nevystrkujú ústočká šupinaté kapre...


 

U kováča Mateja

Kováč Matej je veľmi statný chlapík. Musí mať veľkú silu aby mohol poriadne okovať koníky, ktoré sa preháňajú na protiľahlom kopci. Občas trhá boľavé zuby, preto je potrebné skontrolovať vaše deti, či si zúbky pravidelne čistia a či nie je nutné niektorý z nich vytrhnúť. Kliešte pre prípadný zásah visia kováčovi po ruke.

Inak sa ale kováča Mateja nemusíme nijako obávať. Nechá vás napríklad aj zatĺcť poriadny klinec, pretože taká skúsenosť sa malému návštevníkovi určite v neskoršom veku hodí.

Pokiaľ vás táto činnosť vyčerpá, iste uvítate posedenie na teraske, odkiaľ je nádherný výhľad cez údolie na okolité kopčeky.


 

Mlyn

Pri pozorovaní okolitej krásy vášmu zraku neunikne jedinečný úkaz - Mlyn.

Mlyny bývajú rôzne. Vodné, veterné, strašidelné, ako aj božie, ktoré melú síce pomaly, ale zato iste... Ten z Rozprávkovej dedinky je, verte - neverte, čertov!

A keďže čert nikdy nespí, musíme počítať s tým, že si v noci veľmi neoddýchnete. V tom prípade ale nemusíte zúfať, naša útulná reštaurácia vedľa v hotelíku je vám po celú dobu strašenia plne k dispozícii.

Inak, cez deň je tu neuveriteľný pokoj. Mlynár s mlynárkou tu melú výbornú múku dvojnulku, ktorú rozhodne nikde inde nenájdete...


 

Červená čiapočka

Domček Červenej čiapočky je kúzelný. Na prvý pohľad vás upúta zaujímavými prvkami, napríklad farebnou kombináciou a netypickým zábradlím.

Chalúpka je útulná, čistučká a sama vás pozýva na posedenie pod jej strieškou. Červená čiapočka vás veľmi rada uvíta vo svojom kráľovstve a žiadneho vlka sa nemusíte báť. Rozprávkový vlk je skrotený a Červené čiapočky už dávno neje, lebo mu v brušku robili šarapatu.


Radšej má bábovku, čo pečie babička a občas sa zastaví aj okoloidúci poľovník na kus reči a na kávičku.

Nebo a Peklo

Dva rozporuplné pojmy, a preto aj ubytovanie sa nesie v tomto duchu. V nebi sa budete cítiť ako v bavlnke. Spanie pod nebesami s hviezdami vás zanesie do ríše snov a rozprávok raz dva. Jednoducho také ,,Nebo na zemi“ .

Aby ten božský pokoj nikto nenarušoval, stráži ho pri vchode dobrý anjel Vilemínka. Pozor, za ňou však vytŕča čertík neposedník a je na ňom vidieť, že by najradšej už už vyskočil a vykonal s chuťou niekomu nejakú čertovinu!

Peklo je trošičku strašidelné... Možno by nebolo odveci, zvážiť tu pobyt pre neposlušnejšie deti. Sami uvidíte, že im to len a len prospeje.

Nachádza sa tu ešte jedna zvláštnosť, čierny kocúr. Ten sa ako správny zástupca tohto pekelného plemena schováva za komínom a keď budete potichu, môžete ho uvidieť, ako sa vyhrieva na slniečku.


 

Peň

Pri pohľade na tvar tejto chalúpky, pripomínajúcej vykotený peň spoznáte, že tu bývajú dvaja známi lesní obyvatelia Křemílek a Vochomůrka.

Tu sa môžete sami presvedčiť, ako dobre sa tu vlastne býva. Je síce obrastená machom a papradím, ale je v nej pekne teplúčko a útulne a takýto pobyt v prírodnom prostredí je zdravý ako pre vás, tak aj pre vaše deti.

Křemílek a Vochomůrka sa totižto veľmi radi fotia a najradšej s malými ratolesťami. Spravte si s nimi jednu fotografickú pamiatku.

Domček má ešte jednu zvláštnosť, ktorú inde nenájdete - machom a trávou obrastenú strechu. Tu škriatkovia vsádzajú rôzne semienka a pestujú napríklad hríbiky do polievky.


 

Budulínček

Všetci poznáme príbeh Budulínčeka, ako sa od líšky na chvostíku povoziť nechal... Tu u nás však zisťujeme, že tí dvaja sú vlastne kamaráti.

Pred samotnou chalúpkou môžeme uvidieť líšku aj s Budulínčekom. Nevezie ho síce na chvostíku, zatiaľ ho len láka na hrášok. Za túto dobrôtku líška vozí Budulínčeka krížom krážom po okolí, kam sa mu len zachce.

Málokto totiž vie, že jeho starý otec bol vlastne výrobca huslí. Nielenže kúzelné husličky vyrábal, ale vie na ne aj veľmi dobre hrať. Babička sa pridá s bubnom a roztancujú tak obyvateľov celej dedinky...


 

Obuvník

Obuvník má chalúpku jednoduchú, inšpirovanú starými stavbami, malebne rozmiestnenými po okolitých stráňach Vysočiny. Nechýbajú tradičné vývesné cedule „Obuvník“ aby ľudia vedeli, kam a na koho sa obrátiť s rozbitými topánkami.

Nevyhnutné náradie dokresľuje atmosféru tohto starého remesla a malí návštevníci si môžu skúsiť v prípade potreby opraviť aj vlastné topánočky...

Stane sa, že sem zablúdi čert z neďalekého mlyna. Tí dvaja sa často škriepia, kto z nich je múdrejší.


 

Rumcajs a Cipiesok

Hneď pri lese stojí rozprávkový domček s dvoma samostatnými apartmánmi. V jednom možno stretnete lúpežníka Rumcajsa a jeho ženu Manku, v druhom ich lúpežníckeho syna Cipieska.

Vedľa chalupy je stajňa a z nej na nás zvedavo vykukuje maškrtná koza Líza. Nájde sa tu aj hojdací koník a ukvákaný káčer na povrázku...Stravovanie

Súčasťou vášho balíčka sú aj bohaté raňajky formou švédskych stolov a 3-chodové večere formou menu alebo švédskych stolov podľa aktuálnej ponuky hotela Podlesí, kam to máte iba 60 metrov.

Vstup do bazéna a fitness

Príjemným bonusom je dozaista aj vstup do krytého bazéna s protiprúdom a do veľmi dobre vybaveného fitness s kardio zónou.Dedinky má však pre svojich hostí aj ďalšie služby:

  • Sauna
  • Thajské masáže
  • Bowling
  • Tenisové kurty
  • Ihrisko na loptové hry
  • Stolný tenis
  • Detské ihrisko a mnoho iného...Rozprávkové peklo Čertovina

Nová turistická atrakcia pre deti aj dospelých! Trojposchodová budova má tvar obrátenej lode a pod ňou sa rozkladá pekelná ríša do hĺbky 12 metrov. Uvidíte čertiu školu, komôrky siedmich smrteľných hriechov a obrý kotol!

Rozprávkové peklo datuje svoj vznik do roku 666, kedy diabolská posádka pri svojom putovaní svetom stroskotala neďaleko Hlinska, kde si postavila svoje útočisko so všetkým, čo k peklu patrí.

Pekelné kráľovstvo sa rozkladá celkom na piatich poschodiach. Do hlbín zeme siaha dvanásť metrov, k nebesiam mieri osem metrov. Pod jednou strechou tu zažijete, ochutnáte, vyskúšate a zbadáte naozaj veľa. V celom interiéri vynikne skvelá práca českých rezbárov, stolárov, kováčov i murárov, na ktorých rukách peklo vyrástlo a vďaka ktorej je tak jedinečné a nenapodobiteľné.

Stretnete sa tu s učiteľkou čertov Hubertou, ktorá učí pekelným spôsobom všetko, čo musí správny čert poznať. Čertov je v pekle požehnane, ale pekelný knieža je len jeden. V trónnej sále sa môžete stretnúť so samotným Luciferom.

 

Tipy na výlety

Najväčšou zaujímavosťou je rozhodne Žďár nad Sázavou, ktorý leží v CHKO Žďárské vrchy. Veľmi významnou pamiatkou v tomto meste je pútnický kostol sv. Jána Nepomuckého. Tento kostol na Zelenej Hore bol zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nenechajte si ujsť ani skanzen Veselý Kopec, osadu voľne rozptýlených poľnohospodárskych usadlostí v pôvodnom krajinnom prostredí. Ukážky bývania, spôsobu života a práce drobných poľnohospodárov. Organizujú sa tu početné programy približujúce ľudové remeslá, obyčaje aj ľudovú kultúru.

Nezabudnime spomenúť nádhernú okolitú krajinu Žďárských vrchov, charakteristickú pestrým striedaním lúk, pastvín, polí, lesov a rybníkov, pretkanú nepravidelnou sieťou ciest, lesíkov či skupín stromov a kríkov, pri ktorej túlaní vás zaplaví absolútny pocit slobody. 

Deväť skál (Prírodná pamiatka) - Najvyšší vrchol Žďárských vrchov 836 m nm s pásmom vrcholových skál, chránený prírodný výtvor s obmedzenou horolezeckou činnosťou. Jeho názov je odvodený od deviatich skalných útvarov roztrúsených v okruhu 1 kilometra. Z návršného mohutného skalného bloku je pekný výhľad. Pri dobrej viditeľnosti je možné vidieť Králický Snežník alebo Krkonoše. Je prírodnou pamiatkou vyhlásenou v roku 1976.

Štyri palice (Prírodná pamiatka) - Rulové skalné útvary modelované mrazovým zvetrávaním a obklopené balvanovitými suťami so zachovanými lesnými porastmi v nadmorskej výške 732 m n. m. Skalné vrcholy v tvare hláv, krásny výhľad, cvičné horolezecké terény. 

www.pohadkova-vesnicka.cz

Kontakt

Pohádková Vesnička

Podlesí 15
592 02 Svratka
Česká republika
+ 420 566 664 477, +420 606 562 832

recepce@hotelpodlesi.cz
www.pohadkova-vesnicka.cz
Zobraziť partnerskú stránku

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Mohlo by Vás zaujímať