Zážitok pre simulátorových letcov - na výber rôzne nebezpečné letiská - Madeira, Samos, St Maarten, Skiathos alebo Hong Kong Kai Tak

Simulator centrum, Bratislava - Ružinov

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

10

Vynikajúce hodnotenie
(5 hodnotení)

Zážitok pre simulátorových letcov - na výber rôzne nebezpečné letiská - Madeira, Samos, St Maarten, Skiathos alebo Hong Kong Kai Tak

LokalitaSimulator centrum, Bratislava - Ružinov (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 27.11.2019 do 31.8.2020 podľa dostupnosti.

Zberatelia netradičných zážitkov, ktorí už majú s lietaním nejaké skúsenosti, zbystrite pozornosť! Zažite jedinečnú simuláciu priblíženia sa a pristátia na veľmi nebezpečnom letisku podľa výberu. V skutočnosti ho už pre svoju náročnosť zatvorili. Pri priblížení letíte tesne ponad a vedľa výškových budov až tak, že sa pasažieri pozerajú obyvateľom priamo „do kuchyne“. Trúfnete si?

Simulator centrum

Simulator Pro-Solutions B737 Trainer je replika originálneho kokpitu Boeingu 737 NG fixed base simulator (statický - nepohyblivý). Ovládanie v kabíne (cockpite), panely, tlačítka, vypínače a ostatné súčasti sú identicky replikované čo sa veľkosti, vzhľadu, funkčnosti a systémových funkcií týka. Okrem samotného hardware sú veľmi podrobne simulované aj všetky systémy lietadla a avionika. Toto umožňuje osvojiť si ovládanie lietadla vo všetkých fázach letu (normálne, mimoriadne a núdzové podmienky).

Nebezpečné zatvorené letisko

Letisko Madeira

Priblíženie a pristátie na letisku Madeira nieje nič pre slabé povahy. Pred pristátím letí lietadlo priamo oproti kopcu na pobreží a v poslednej chvíli spraví pravotočivú zákrutu smerom na pristávaciu dráhu. Pristávacia dráha leží priamo na úpätí kopca a je čiastočne vybudovaná na pilieroch zapustených do zeme na brehu oceánu. Dráha je z troch strán obklopená otvoreným morom, keď k tomu pripočítame kopce na úpätí ktorých je dráha situaovaná a silný vietor dostaneme kombináciu, ktorá Madeiru predurčuje na umiestnenie medzi najnebezpečnejšími letiskami sveta. Madeira, medzi turistami obľúbená pre svoje jedinečné klimatické podmienky (večná jar) a krásnu prírodu, medzi pilotmi známa pre obzvlášť ťažké priblíženie a pristátie na dráhe 05. Letisko Cristiana Ronalda ležiace na východnom pobreží Madeiry je známe jedným z najtažších priblížení na svete. Televízna stanica History Channel ho vo svojom dokumente Nebezpečnejšie letiská sveta zaradila na 9 miesto celosvetovo a na 3 miesto medzi nebezpečnejšími európskými letiskami. Vzletová a pristávacia dráha letiska je často bičovaná atlantickými vetrami, jej poloha na úpätí kopcovitého terénu a blízkosť k oceánu vytvára ťažké podmienky pre priblíženie a pristátie. Piloti a spoločnosti lietajúce na toto letisko musia absolvovať špeciálny výcvik podliehajúci schváleniu portugalského leteckého úradu.

Skiathos

St. Maarten je takmer na celom svete synonymom pre nebezpečné letiská, lietadlá pristávajúce tesne nad hlavami turistov nachádzajúcich sa na pláži. Zabudnite na St Maarten, v Európe, v Grécku na ostrove Skiathos sa nachádza letisko veľmi podobné tomu na St. Maarten, rovnako sa pristáva ponad pláž a hlavy turistov z jednej strany alebo ponad malý prístav a cestu z druhej strany, navyše letisko na ostrove Skiathos má takmer o 700 m kratšiu dráhu ako letisko na St .Maarten. Príďte sa presvedčiť na vlastnej koži, že pristátie na letisku Alexandros Papadiamandis (Skiathos) naozaj nie je jednoduché a vyžaduje veľa úsilia pre úspešné pristátie

Letisko Aristarchos na gréckom ostrove Samos

Ak sa spomenú nebezpečné letiská väčšina ľudí si spomenie na St. Maarten, Madeiru a podobné, málokomu však napadne letisko Aristarchos na gréckom ostrove Samos. Letisko ležiace na pobreží je obklopené kopcovitým terénom ťahajúcim sa do výšky viac ako 1000 m nad morom. Práve spomínané prostredie v ktorom je letisko umiestnené nenecháva pilotom priestor ani na najmenšiu chybu. Podmienky už aj tak dosť náročného priblíženia sťažuje v letných mesiacoch zo severu fúkajúci vietor Grékmi nazývaný Meltemi. Príďte sa presvedčiť na vlastnej koži, že pristátie na letisku Samos naozaj nie je jednoduché a vyžaduje rovnako veľa, ak nie viac úsilia pre úspešné pristátie ako aj ostatne nebezpečné letiská.

Pristátie na letisku Hong Kong Kai Tak

Jedno z najnebezpečnejších priblížení a pristáti na svete na starom letisku Kong Kong Kai Tak. Letisko bolo pre svoju náročnosť a vyťaženosť zatvorené, ale v so simulátorom máte stále možnosť si vyskúšať toto veľmi ťažké pristátie v reálnom počasí (takom, aké v okamihu Vášho letu na mieste prevláda). Pri priblížení letíte tesne ponad a vedľa výškových budov, pasažieri sa pozerajú obyvateľom týchto budov priamo „do kuchyne“. Trúfate si zvládnuť tzv. checker board challenger? Ide o klesanie podľa prístrojov po checker board – kopec označený červeno-bielou šachovnicou a odtiaľ vizuálne priblíženie a pristátie pravotočivou zákrutou na dráhu letiska Kai Tak.

Reálne a aktuálne podmienky

Zážitok "Nebezpečné letiská sveta" prebieha podľa reálnych postupov leteckej spoločnosti pri aktuálnom počasí. V prípade nevyhovujúceho počasia (na základe platných leteckých predpisov, keď nie je možné pristátie na Madeira Funchal Airport) sa zvolí posledné vyhovujúce počasie (napr. zo dňa predtým, aktuálne údaje o počasí  sú v našom simulátore vždy dostupné).

Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu:

 • Inštruktáž a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let uskutoční.
 • 1. inštruktážny okruh (plníte úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládate klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, vám vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby ste sa oboznámili s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).
 • 2. okruh letíte z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáte zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak ste si niečo z 1. okruhu nezapamätali, tak vás usmerní, doplní). Nastavíte vzletový výkon motorov, spomeňte si na ľudí držiacich sa pletiva na konci dráhy za vami, odbrzdíte lietadlo a B737 je len a len vo vašich rukách

ZlavaDna.sk odporúča

Chceli by ste si vyskúšať pilotovať Boeing 737 tak ako naši kolegovia? Napríklad z New Yorského letiska La Guardia, okolo sochy slobody, na JFK. Skvelý zážitok na leteckom simulátore si navyše vďaka nám vychutnáte za super cenu.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

SledovanieTV 2 mesiace zadarmoSledovanie TV

Nakúpte nad 20 € a získate internetovú TV na 2 mesiace zdarma. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Vašu posádku tvorí kvalifikovaný personál
  Vašu posádku tvorí kvalifikovaný personál
 • Len pre naozaj skúsených simulátorových letcov 
  Len pre naozaj skúsených simulátorových letcov 
 • Reálne na tomto letisku už nepristanete, je totiž zatvorené
  Reálne na tomto letisku už nepristanete, je totiž zatvorené
 • Môžete si vziať dvoch pasažierov so sebou
  Môžete si vziať dvoch pasažierov so sebou
 • Skvelé hodnotenia zákazníkov
  Skvelé hodnotenia zákazníkov

Ukončené
69,00 €

Bežná cena: 109,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

10

Vynikajúce hodnotenie

5 hodnotení

4 zákazníkov odporúča

10

super zazitok nielen pre pilota ale aj pre spolucestujucich :)

Marta, 19. februára 2020

Hodnotil ponuku Pilotom na skúšku - Nebezpečné letiská (70...


10

Bol to darček, z ktorého bol obdarovaný nadšený a bol to príjemný zážitok aj pre nás divákov. Vrelo odporúčame.

Andrea, 17. decembra 2019

Hodnotil ponuku Simulácia lietania: Holiday Airports (60...

Kontakt

Simulator centrum

Simulator centrum

Gruzínska ul.
82105 Bratislava

Otváracie hodiny pre verejnosť (prevádzková doba simulátora):
Streda– Piatok: od 16.00 do 20.00 hod.
Sobota – Nedeľa: 11.00 do 18.00 hod.
(zmena otváracích hodín vyhradená)

info@simulatorcentrum.sk
http://www.simulatorcentrum.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

3
km
Kuchajda

Kuchajda

Kuchajda je prírodné kúpalisko v mestskej časti Nové Mesto. Kúpalisko bolo v roku 2012 označené ako vhodné na kúpanie. Nájdete tu možnosti na stravovanie ale aj športové vyžitie.

4
km
Galéria Nedbalka

Galéria Nedbalka

Galéria sa zameriava na maliarske diela slovenských autorov z 20. storočia. Obrazy tu má približne 500 slovenských autorov. Okrem toho galéria usporadúva aj krátkodobé výstavy.

4
km
Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria ponúka aktuálne výstavy moderného aj klasického umenia v Esterházyho paláci. Pravidelne sa tu môžete zúčastniť aj animačnách programov, tvorivých dielní... Viac alebo lektorských výkladov.

4
km
Maximiliánova fontána

Maximiliánova fontána

Táto fontána je najstaršou na území mesta Bratislava. Postavená bola v roku 1572 v renesančnom štýle. Priestor, na ktorom fontána stojí, bol už v minulosti hlavným mestským... Viac námestím. Tu sa odohrával verejný život, stála tu tržnica i radnica.

4
km
Sad Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa

Park bol vytvorený v rokoch 1774-76 s cieľom vytvoriť oddychovú zónu pre verejnosť. Dominantou parku je jedinečný záhradný altánok, ktorý bol pôvodne vežou františkánskeho kostola.

4
km
Michalská brána

Michalská brána

Je to jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch brán bratislavského opevnenia. Meno dostala podľa osady a kostola svätého Michala, ktorá bola neďaleko na predmestí. V budove... Viac Michalskej brány nájdete expoziciu historických zbraní.

4
km
Prezidentský palác

Prezidentský palác

Grasalkovičov palác bol postavený v rokokovom štýle v 18. storočí. Za palácom sa nachádza park, ktorý je obľúbeným miestom na oddych. V súčasnosti je sídlom kancelárie prezidenta,... Viac takže nie je verejnosti prístupný.

5
km
Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina

Katedrála svätého Martina alebo Dóm svätého Martina je pôvodne gotická sakrálna stavba v historickej zóne Bratislavy. Je najvýznamnejším a najväčším kostolom v Bratislave. Je... Viac jednou z najvýraznejších bratislavských dominánt a po hrade druhým najvyhľadávanejším turistickým objektom hlavného mesta Slovenska.

5
km
UFO Bratislava

UFO Bratislava

Most SNP je jednou z najznámejších stavieb Slovenska. Jeho dominantou je vyhliadka a reštaurácia na vrchole piliera v tvare lietajúceho taniera. Z jej vrcholu sa vám naskytne... Viac nezabudnuteľný výhľad na Bratislavu a v reštaurácii sa môžete výborne najesť.

5
km
Múzeum dopravy

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v zaujímavých priestoroch prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia. Cestná doprava je tu prezentovaná od prvých dopravných prostriedkov... Viac s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Návštevníka zaujmú prototypy vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne a vojenské vozidlá. Múzeum sa venuje aj histórii železničnej dopravy na Slovensku.

5
km
Zlaté Piesky

Zlaté Piesky

Zlaté Piesky sa nachádzajú v mestskej časti Ružinov. Využívané sú ako prírodné kúpalisko a rekreačná oblasť. V okolí sú možnosti na šport, v strede sa nachádza lesnatý ostrov.

5
km
Bratislavský Hrad

Bratislavský Hrad

Bratislavský hrad vystupuje do výšky 85 m nad hladinu rieky Dunaj. V hrade sú sprístupnené výstavy Historického múzea SNM, ktoré opatruje bohatý fond zbierkových predmetov, ktorý... Viac obsahuje najmä kolekcie historického nábytku, výtvarného umenia, hodín, historického skla, porcelánu a keramiky, módne doplnky a predmety zo striebra. Sídlom Historického múzea je Bratislavský hrad. V priestore pod Čestným nádvorím hradu sa nachádza výstava Minulosť a budúcnosť Bratislavského hradu. Dokumentuje a prezentuje bohatú históriu hradu od mladšej doby kamennej.

Mohlo by sa vám páčiť