Adrenalínová päťhodinová free live prehliadka Slovenských opálových baní

Slovenské opálové bane, Červenica - Dubník

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Adrenalínová päťhodinová free live prehliadka Slovenských opálových baní

LokalitaSlovenské opálové bane, Červenica - Dubník (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 7.8.2019 do 31.12.2019 podľa dostupnosti.

Aby ste zažili dobrudrúžo, nemusíte cez pol sveta. Stačí sa vybrať na východ Slovenska. Áno, tam, kde vraj nič nie je, máme napríklad najstaršie opálové bane na svete. Na svete! Ťažia sa v nich unikátne opály, ktoré sú vo svete vysoko cenené. Súčasťou free live v opálových baniach je aj ich hľadanie. A čo nájdete, to si môžete vziať. Skúsite šťastie nováčika?

Ako to prebieha?

Voľné chodenie sa organizuje pre minimálne štyroch ľudí. Začiatok je vždy o 9.30 hod. Začína sa základným okruhom, ktorý trvá 1 hodinu. Potom je 10 min. prestávka a príprava na vstup do bane. /Kontola vybavenia, svetla, obuv, oblečenia, vody, jedla. Druhá časť trvá 4 hodiny. Vstupuje sa štôlňou Jozef, ktorá je jednou z dvoch hlavných štôlni a používala sa ako komunikačná, to znamená cez Jozefku vchádzali baníci a nosili si materiál pre prácu v bani. Tu sa účastníkom ukáže spôsob dopravy v bani a spôsoby delenia baníkov na pracoviskách. Zostupuje sa na medziobzor, kde vás oboznámia s razením týchto priestorov bratmi Eggerovcami. Možné je tu vidieť zvláštnosti Libanky, sekundárne nerasty. Na medziobzore sa návštevníci zdržia hodinu pri hľadaní opálu. Ak návštevníci nájdu nejaké opály, môžu si ich zobrať. Po hodine je krátka prestávka na jedlo a nápoje. Nasleduje zostup do druhej hlavnej štôlne Viliam.

Tá slúžila ako štôlňa Dedičná, to znamená odvodňovala celý banský systém na Libanke. Tu uvidíte nádherný syp, ktorým sa posúval nakopaný materiál smerom k východu. Po prechode štôlňou Viliam je možné vidieť spodné obzory štôlne Viliam, ktoré majú hĺbku 67 m a pozostávajú zo štyroch poschodí. Je možné vidieť priezračnú modrú vodu, ktorá ich zaplavila. Postupne sa stúpa smerom na obzor Jozef cez Delovú štôlňu. Cez túto šikmo razenú úpadnicu sypali materiál na Viliamku. Tu môžu účastníci vidieť nádherné farebné limonity. Stúpa sa vyššie na obzor Ľudovít, kde je vidno starú trepňu, ktorú si môžu aj vyskúšať. Je to rebrík z jedného kusa kmeňa stromu. Cez viaceré preliezky sa dostanete do najväčšieho vydobytého priestoru Libanky. Je to Butkovičová sála. Prehliadka končí čerešničkou na torte a tou je štôlňou Alunogénka, kde je možné vidieť štyridsať sekundárnych minerálov.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Najstaršie opalové bane na svete
  Najstaršie opalové bane na svete
 • Jedinečná atrakcia
  Jedinečná atrakcia
 • Unikátne drahokamy, ktoré nájdete cestou si môžete vziať
  Unikátne drahokamy, ktoré nájdete cestou si môžete vziať
 • Vynikajúce hodnotenia od vás, zákazníkov
  Vynikajúce hodnotenia od vás, zákazníkov
 • Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou
  Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou

Ukončené
59,00 €

Bežná cena: 79,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 594 907 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Aktivity v okolí

400
m
Opálové bane

Opálové bane

Z opálových baní na východe Slovenska pochádzajú svetoznáme opály. Dnes sú tieto bane obľúbenou turistickou atrakciou a technickou pamiatkou, po ktorej vás prevedie sprievodca.

5
km
Zámutovské skaly

Zámutovské skaly

Lokalita plná skalných útvarov je vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Pod bralami sa tu nachádzajú rozsiahle kamenné sutiny. Okrajovými časťami rezervácie vedie modrý turistický... Viac chodník z obce Zámutov.

11
km
Zbojnícky hrad

Zbojnícky hrad

Tento hrad (známy tiež ako soľnohrad) sa nachádza v Slanských vrchoch. Jeho úlohou bolo strážiť neďaleké ložiská soli. Svoj názov získal vďaka tomu, že na ňom istú dobu sídlili... Viac lúpežní rytieri. V súčasnosti má podobu ruiny. Môžete sa sem dostať priamo z Prešova po červenej značke smerom do Ruskej Novej Vsi.

12
km
Gejzír v Herľanoch

Gejzír v Herľanoch

Tento vzácny studený gejzír strieka vodu o teplote len niečo medzi 14 až 18°C. Podobný unikát nájdete dnes len na Islande.

13
km
Hrad Šebeš

Hrad Šebeš

Pôvodne drevený hrad vznikol už v 13. storočí. Jeho majiteľ ale nemal dobré vzťahy s miestnymi obyvateľmi, ktorí ho s vojskom obsadili a následne vypálili. Dnes je održiavaný tak,... Viac aby slúžil ako turistický cieľ. Z hradu je pekný výhľad na okolie a zároveň tu nájdete menšie skalné moria.

14
km
Vyhliadková veža Čerešenka

Vyhliadková veža Čerešenka

Rozhľadňa stojí uprostred polí neďaleko Košíc. Miesto pre rozhľadňu nebolo vybraté náhodne. V roku 1312 sa tu odohrala krvavá bitka a práve tieto udalosti má pripomínať rozhľadňa... Viac s podobou hradnej veže. Z jej vrcholu si užijete panorámu Slanských vrchov, údolie Torysy, časť Volovských vrchov s Kojšovskou hoľou a za dobrého počasia dokonca aj Lomnický štít.

16
km
Solivar v Prešove

Solivar v Prešove

Tento unikátny komplex na ťažbu soli zo soľanky pochádza zo 17. storočia. Je historicky najvýznamnejším soľným ložiskom s množstvom zachovalých technických pamiatok a je... Viac sprístupnený pre verejnosť.

16
km
Kúpalisko Plaza Beach

Kúpalisko Plaza Beach

Plaza Beach Rezort je výnimočné svojou slanou vodou a stredomorskou architektúrou so živými palmami. Nájdete tu detský bazén, bazény pre dospelých, reštauráciu, ihriská a mnoho... Viac ďalšieho.

20
km
Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad je stále pomerne dobre zachovalá a krásna zrúcanina hradu zo začiatku 15. storočia. Ku hradu sa dostanete od železničnej stanice Kapušany pri Prešove po zelenej... Viac značke.

20
km
Hrad Čičava

Hrad Čičava

Zrúcanina gotického hradu Čičva, alebo Čičava, tvorí dominantu obce Sedliská, neďaleko Vranova nad Topľou. Hrad bol postavený začiatkom 13. storočia a bol strediskom rozsiahleho... Viac panstva. Vedie k nemu cesta z miestnej časti Podčičva.

21
km
Veľká Domaša

Veľká Domaša

Veľká Domaša je situovaná v Ondavskej vrchovine čo ju spolu s priaznivými podmienkami na kúpanie a rekreáciu robí obľúbeným cieľom turistov. Nájdete tu čistú, modrozelenú vodu,... Viac ktorá má vynikajúci samočistiacu schopnosť. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Valkov-Tíšava, Dobrá, Poľany, Holčíkovce a Nová Keľča. Každé stredisko ponúka buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch, alebo stanovanie v kempingoch.

23
km
Vyhliadková veža Hradová

Vyhliadková veža Hradová

Veža sa nachádza pomerne neďaleko centra Košíc v lesoparku, v nadmorskej výške 466 m.n.m. Z jej najvyššieho pozorovacieho bodu 16,3 metra máte celú kotlinu ako na dlani. Neďaleko... Viac veže nájdete aj pozostatky stredovekého hradu, podľa ktorého je veža pomenovaná.

Mohlo by sa vám páčiť