Celodenný skipass do strediska Skalka arena, Kremnica

Lyžiarske stredisko Skalka arena, Kremnica

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

9,1

Vynikajúce hodnotenie
(112 hodnotení)

Celodenný skipass do strediska Skalka arena, Kremnica

LokalitaLyžiarske stredisko Skalka arena, Kremnica (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 7.1.2019 do 31.3.2019 podľa dostupnosti.

Zbaľte lyže, snowbordy a priateľov. Čaká vás fantastická lyžovačka za pár eur v ľahko dostupnom lyžiarskom stredisku Skalka aréna vo vysokej nadmorskej výške 1 252 m n.m.. Výborná dopravná dostupnosť, rýchle zaparkovanie v blízkosti hlavnej lanovky, trate všetkých náročností a raj pre snowboardových nadšencov. Nasadiť helmy a ide sa nato!

O stredisku

Kto by už nepoznal Kremnické vrchy a preslávené Kremnické Bane? V minulosti tieto impozantné hory poskytovali kráľom a cisárom poklady z útrob zeme. Oblasť Kremnických vrchov však oplýva aj ďalším bohatstvom, možno ešte vzácnejším. Je ukryté vo nádherných zasnežených horách pri malebnom mestečku Kremnica.Lyžiarske stredisko Skalka arena leží v srdci Slovenska v pohorí Veľká Fatra v Kremnických vrchoch, vo výške 1 252 m n. m., nad historickým mestom Kremnica. Má vynikajúcu polohu v rámci Slovenska. Je najbližším lyžiarskym strediskom s kvalitnými snehovými podmienkami zo západného Slovenska, ale aj od všetkých južných regiónov.

Stredisko je známe predovšetkým ako centrum bežeckého lyžovania s veľkým množstvom kvalitne upravovaných trás počas celej zimnej sezóny. 

Zároveň však poskytuje vynikajúce podmienky pre skúsených lyžiarov ako aj pre začiatočníkov. Fantasticky upravený kilometrový svah s nevídanou šírkou 80 až 120 m. Pohodlná a rýchla 4-sedačková lanovka s kapacitou až 2 300 ľudí za hodinu a to najlepšie na koniec, úchvatná panoráma z vrchnej stanice v nadmorskej výške 1 252 m n. m. s výhľadom na Banskú Bystricu a vrcholky Nízkych Tatier.
 

Stredisko svojim návštevníkom ponúka 4-sedačkovú lanovku, baby vlek pre najmenších lyžiarov a pre pokročilejších nový detský vlek (od januára 2016). Bufety sú dostupné na lyžiach, rovnako ako WC. Ski servis a požičovňa lyží a snowboardov sa nachádzajú priamo na hlavnom parkovisku. Lyžiarska a snowboardová škola SNOWSPORTS naučí zaručene lyžovať akéhokoľvek začiatočníka.

Relax po lyžovačke si môžete vychutnať v Skalka Relax centre len pár metrov od zjazdovky. Možnosti ubytovania okrem Horskej chaty Limba, Apartmánov Šport a Horského hotela Minciar rozšíril v sezóne 2015/2016 aj nový Penzión Guldiner. A samozrejme dôležitá je aj skvelú dostupnosť strediska zo západu po R1-tke. V stredisku sú k dispozícii parkoviská a odstavné plochy pre 500 áut.

 
 
Potrebujete sa posilniť, ale nechcú sa vám vyzúvať lyžiarky? Využite služby bufetu priamo na svahu. Pokiaľ by ste mali záujem o ubytovanie, priamo v areáli sa nachádza Horská chata Limba, kde sa môže naraz ubytovať 140 ľudí. V chate sa tiež nachádza samoobslužná reštaurácia s výhľadom na okolité lesy.

Súčasťou areálu je aj Relax centrum, kde si po riadnej lyžovačke oddýchnete napríklad aj v bazéne s protiprúdom a atrakciami. Nájdete tu tiež 5 druhov sáun, spolu s fitness centrom, bowlingom a pre „nezmarov“ aj squashové ihrisko.
 
 

 

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • 1 lanovka a 3 vleky
  1 lanovka a 3 vleky
 • 3 ľahké a 2 stredne náročné trate
  3 ľahké a 2 stredne náročné trate
 • Pre začínajúcich lyžiarov baby vlek a detský vlek
  Pre začínajúcich lyžiarov baby vlek a detský vlek
 • Vynikajúca poloha a dostupnosť zo západného Slovenska
  Vynikajúca poloha a dostupnosť zo západného Slovenska
 • Nový bufet so sedením a toaletami priamo v budove na Peknej vyhliadke
  Nový bufet so sedením a toaletami priamo v budove na Peknej vyhliadke

Ukončené
od 11,90 €

Bežná cena: 22 - 24,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,1

Vynikajúce hodnotenie

112 hodnotení

69 zákazníkov odporúča

10

S lokalitou ako aj sluzbami som bol maximalne sookojny nemam co vytknut

Matej, 9. apríla 2019

Hodnotil ponuku Celodenný skipass pre 1 osobu (pracovné dni:...


10

Výborná jarná lyžovačka. Ako bonus nám vyšlo aj nádherné počasie.

Michal, 3. apríla 2019

Hodnotil ponuku Celodenný skipass pre 1 osobu (pracovné dni:...

Kontakt

Lyžiarske stredisko Skalka arena

Lyžiarske stredisko Skalka arena

48.739889, 18.988906

info@skalkaarena.sk
http://www.skalkaarena.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

100
m
Skalka arena

Skalka arena

Neďaleko kráľovskej Kremnice, v pohorí Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch, nájdete toto známe lyžiarske a rekreačné stredisko. Obľubujú ho predovšetkým bežkári. Dĺžka bežeckých... Viac tratí tu predsatvuje fantastických 138,3 km. Práve tu si preto užijete zábavu na bežkách naplno a objavíte krásu okolitej krajiny. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 1 252 metrov. Čaká vás tu jedna lanovka, 5 vlekov a 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5,51 km. Ľahké trate sú 2, stredne ťažké 4 a náročné 2. Každoročne v posledný januárový víkend sa tu koná známy bežecký pretek Biela stopa.

100
m
stredisko Skalka

stredisko Skalka

Stredisko Skalka je známe najmä vďaka lyžiarskemu stredisku a bežkárskym tratiam. V lete ale poskytuje mnohé možnosti na turistiku alebo cyklistiku. Dostanete sa sem z Kremnice... Viac alebo z Banskej Bystrice po rôznych značených trasách.

5
km
Rozhľadňa na Krahulskom vrchu

Rozhľadňa na Krahulskom vrchu

Táto drevená rozhľadňa sa nachádza medzi Kremnicou a obcou Krahule. Z jej najvyššieho poschodia možno pozorovať nielen blízke Kremnické a Štiavnické vrchy, ale – za dobrej... Viac viditeľnosti – napríklad i vzdialenú Malú Fatru. V okolí rozhľadne sa nachádzajú informačné tabule, a tiež stoly s lavicami pre turistov.

6
km
Kremnica, stred Európy

Kremnica, stred Európy

Pri Kremnických baniach na strednom Slovensku, vedľa starobylého Kostola sv. Jána Krstiteľa, je vztýčený kameň. Práve tu sa nachádza geografický stred Európy. Pri príležitosti... Viac vzniku Slovenskej republiky tu položili aj základný kameň Slovenskej štátnosti, nájdete tu aj pamätník Slovenského centra európskej integrácie. Stred Európy v Kremnických Baniach je ľahko dostupný autom.

6
km
Tiesňava Malachovky

Tiesňava Malachovky

Malá ale o to krajšia tiesňava sa nachádza neďaleko Banskej Bystrice v obci Malachov. Dlhá je len asi 200 metrov ale odporúčame ju na prechádzku pokojne aj s malými deť... Viacmi. Najkrajšou časťou je terasovitý vodopád, ktorého výška presahuje 15 metrov a najkrajší je najmä na jar.

6
km
Mestský Hrad v Kremnici

Mestský Hrad v Kremnici

Hrad je súčasťou Múzea mincí a medailí. Tvorí ho komplex budov zo 14. až 15. storočia a jedny z najzachovalejších hradieb na Slovensku. Najstaršou architektonickou pamiatkou... Viac areálu a zároveň aj mesta je karner zo začiatku 14. storočia. V suteréne má sprístupnenú kostnicu, hornú časť tvorí Kaplnka sv. Ondreja s gotickými nástennými maľbami. Návštevníkom ponúka počas celého roka rôzne expozície a prehliadky.

7
km
Múzeum mincí a medailí

Múzeum mincí a medailí

Návštevníci majú možnosť spoznať tu dejiny peňazí od začiatkov až po dnešok s dôrazom na kremnickú mincovňu. Za expozíciu Líce a rub peňazí získalo toto múzeum v roku 2003... Viac ocenenie Múzeum roka.

7
km
Banské Múzeum Kremnica

Banské Múzeum Kremnica

Múzeum sa nachádza v banskej štôlni Andrej pri Kremnici. Návštevníci majú možnosť spoznať exponáty zo 17. až 20. storočia a históriu ťažby v tomto regióne. Prehliadka sa absolvuje... Viac v hĺbke asi 60 metrov pod povrchom, s čelovkami a sprievodcom.

7
km
Badínsky prales

Badínsky prales

Prales je situovaný v Kremnických vrchoch. Nachádza sa tu človekom takmer nedotknutá pralesová jedľová bučina. V roku 2000 ho navštívil aj princ Charles.

9
km
Harmanecká jaskyňa

Harmanecká jaskyňa

Túto jaskyňu nájdete v Kremnických vrchoch, 16 km od Banskej Bystrice, neďaleko obce Harmanec. Celková dĺžka jaskyne je 3123 m, z toho pre verejnosť je sprístupnená prehliadková... Viac trasa s dĺžkou 1020 m.

10
km
Vodný žľab Rakytovo

Vodný žľab Rakytovo

Žľab sa v minulosti používal na spúšťanie dreva a dnes je jedinečnou technickou pamiatkou. Nachádza sa v doline Rakytovo neďaleko Banskej Bystrice.Vodný žľab v roku 2000 vyhlásili... Viac za národnú kultúrnu pamiatku. Jeho celková dĺžka je 2 450 m, celá konštrukcia je z dreva – zo smreka a jedle, bez použitia iného materiálu, napríklad železa, či plastov.

10
km
Plážové kúpalisko Banská Bystrica

Plážové kúpalisko Banská Bystrica

V Termálom kúpalisku Aqualand Banská Bystrica nájdete 2 plavecké bazény, relaxačný bazén a mnoźstvo detských bazénov s vodnými atrakciami. Všetky bazény sú termálne.

Mohlo by Vás zaujímať