Slovenské národné múzeum – vstup do Detského múzea

Detské múzeum o. z., Bratislava – Staré Mesto

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Slovenské národné múzeum – vstup do Detského múzea

Detské múzeum o. z., okres Bratislava I, Bratislava – Staré Mesto Detské múzeum o. z., okres Bratislava I, Bratislava – Staré Mesto (mapa)

Ukončené od 0,99 €

od 0,99 €

Bežná cena: 2 - 3,00 €

Detské múzeum je priestor, ktorý víta všetky deti a všetkých dospelých, ktorí si zachovali veľké zvedavé detské oči. Unikátny projekt Slovenského národného múzea - Detské múzeum SNM poskytuje priestor pre rodiny s deťmi stráviť spoločné chvíle a inšpirovať k celoživotnému vzdelávaniu prostredníctvom hry. Stačí vojsť a uchváti vás plný dom neuveriteľne zaujímavých aktivít, ktoré vás zaiste zabavia.

Zatiaľ bez hodnotení

Zatiaľ bez hodnotení

Garantujeme kvalitu!

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia. Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 616 653 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Prečo si vybrať túto ponuku

Hodnotné voľnočasové aktivity Hodnotné voľnočasové aktivity

Program pre celú rodinu Program pre celú rodinu

Otvorené denne okrem pondelka Otvorené denne okrem pondelka

Návšteva od 10.00 do 18.00 hod. Návšteva od 10.00 do 18.00 hod.

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Viac informácií

Detské múzeum je priestor, ktorý víta všetky deti a všetkých dospelých, ktorí si zachovali veľké zvedavé detské oči. Unikátny projekt Slovenského národného múzea - Detské múzeum SNM poskytuje priestor pre rodiny s deťmi stráviť spoločné chvíle a inšpirovať k celoživotnému vzdelávaniu prostredníctvom hry. Stačí vojsť a uchváti vás plný dom neuveriteľne zaujímavých aktivít, ktoré vás zaiste zabavia.

Pre každé dieťa je tu pripravené presne to pravé, s prihliadnutím na jeho vek a popri vzdelávaco-poznávacích aktivitách pre deti si aj rodičia môžu užiť plno zábavy v rámci interaktívnych výstav. Svoje šikovné ručičky môžu detičky precvičiť v tvorivých dielňach, kde si vyskúšajú svoju zručnosť a kreativitu.

Megakocky a interaktívne objekty

Pre najmenších návštevníkov je tu pripravený kútik - Bazén, kde sa detičky od 0–4 rokov môžu nerušene hrať a stavať z megakociek dom. Okolo sú pripravené rozmanité interaktívne objekty, ktoré poskytnú našim najmenším návštevníkom možnosť vyskúšať si vlastnú šikovnosť a zručnosť.

Hrdinovia všedného dňa

Pre väčších je určená interaktívna výstava „Hrdinovia všedného dňa", ktorá sa stala najúspešnejšou výstavou Detského múzea SNM. Jej cieľom je priblížiť deťom vo veku 4 – 12 rokov, akú dôležitú úlohu majú záchranári, hasiči i policajti. Výstava sprostredkúva návštevníkom praktickú (hands-on) skúsenosť s prácou záchranných zložiek. Okrem toho by mala deti naučiť telefónne číslo integrovaného záchranného systému 112, i čísla na políciu, hasičov a záchrannú službu. Tiež chce priblížiť každodennú prácu týchto zložiek a sprostredkovať základné vedomosti z oblasti dopravnej výchovy, predchádzaniu požiarov a poskytovaniu prvej pomoci. Výstava je realizovaná vďaka grantu Nadácia Allianz a Ministerstva vnútra SR.

Múdro sporiť a rozumne míňať

Odkiaľ sa peniaze vzali a čo im predchádzalo, aké sú výhody papierových peňazí pred mincami z drahých kovov a prečo sa používali práve oni, čo je to účet, na čo slúži hypotéka či úver, čo je to úrok a kedy je dobrý, prečo si sporiť na dôchodok alebo o investíciách do trvalejších hodnôt: to všetko sa malé i väčšie deti dozvedia na interaktívnej výstave „Múdro sporiť a rozumne míňať“. Jej ambíciou je vysvetliť deťom vo veku 5 až 12 rokov hravou a pútavou formou základné finančné pojmy, mechanizmy a zákonitosti sveta financií a materiálnych hodnôt.

Pripravené prostredie trhoviska či interaktívne panely im vysvetlia ako a prečo vznikli peniaze a neskôr banky. Zahrajú sa kvíz s bankomatom, ktorý im za správne odpovede vydá guličkové „peniaze“ a „Stena rozhodnutí“ ich následne vystaví pokušeniu okamžite ich na krátkodobé potešenie, ale dá možnosť ich aj odložiť na hodnotnejšie veci. Rukolapne a názorne vysvetlí čo robí banka, čo je to úver, úrok ale aj úžera či ako funguje hypotéka. Poskytne možnosť zahrať sa na bankových úradníkov a tiež prejsť si chodbou rozhodnutí, ktoré majú vplyv na celý náš život.

Všetko sa deje zrozumiteľnou, veku adekvátnou a pritom maximálne interaktívnou formou rolových hier a prostredí.

Výstava vznikla vďaka veľkorysému grantu Nadácie Poštovej banky, ktorá sa snaží o zlepšenie finančného vzdelávania detí a mládeže. 

Detské múzeum SNM

Detské múzeum SNM sa za viac ako sedem rokov svojho pôsobenia stalo vyhľadávanou kultúrno-vzdelávacou inštitúciou, napĺňajúcou svoje poslanie ako priestor, poskytujúci pre rodiny s deťmi či školské skupiny možnosť hodnotného trávenia spoločných chvíľ a inšpirujúci k celoživotnému vzdelávaniu prostredníctvom hry. Jeho ponuka alternatívy aktívneho a tvorivého spôsobu trávenia voľného času v rámci interaktívnych výstav, sofistikovaných detských ihrísk, tvorivých dielní, ale aj špecializovaných programov našlo odozvu už u viac ako 230 000 návštevníkov! Múzeum je otvorené každý deň okrem pondelka (cez školské prázdniny i vtedy) aj počas štátnych sviatkov a pamätných dní, takže v akýkoľvek deň môžete jeho návštevou potešiť Vaše ratolesti.

 

Kontakt

Detské múzeum o. z.

Detské múzeum o. z.

Vajanského nábrežie 2

info@detskemuzeum.sk
www.detskemuzeum.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by sa vám páčiť

ZľavaDňa využíva súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať vašu používateľskú skúsenosť a pre marketingové účely. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem