- 60 %
Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica
Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica Vstup do opalových baní Libanka / Prešov - Červenica

Vstup do opalových baní Libanka

Prešov - Červenica

Nálezisko ojedinelých drahých opálov v Červenici. Vyberte sa preskúmať najstaršie opálové bane na svete, ktoré boli jedinou ťaženou lokalitou na svete až do objavenia nálezísk opálu v Mexiku a Austrálii v 19. storočí.

Podeľte sa o túto ponuku s priateľmi:

Dôležité

 • Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou
 • Slovenské opály sú na svetových trhoch vysoko cenené pre svoje jedinečné vlastnosti
 • Možnosť potápania v opalových baniach

Kupón zahŕňa:


Vstup do opalových baní pre 2 osoby + 2 deti
 • Vstup pre deti od 6 rokov
 • Okruh prehliadky má celkovo dĺžku 1280 m
 • Pobyt v banských podzemných priestoroch trvá cca 45 - 60 min.
 • Teplota v banských priestoroch počas roka kolíše od +0,5 C do + 6,4 C

Ako využiť kupón

 • Platnosť kupónu je od 16.7.2015 do 31.3.2016
 • Potrebná rezervácia 24 hodín vopred na 0948 450 321 alebo e-mailom na slovakiaopal@gmail.com
 • Pri rezervácii je potrebné nahlásiť len číslo kupónu
 • Heslo kupónu je potrebné poskytnúť až pri jeho využití
 • Odporúča sa rezervácia ihneď po zakúpení kupónu
 • Nepoužitý kupón je možné stornovať do 14 dní od zakúpenia, pokiaľ nevypršala platnosť kupónu


Otváracie hodiny:


 • Otvorené: Pondelok - Nedeľa
 • Vstupy: 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 hod.

Kontakt

Opálové bane Libanka

Floriánova 3201/12

080 01 Prešov

Opálové bane Libanka, s.r.o.


0948 450 321
Podrobnosti o zľave

Krásne opály zo Slovenských opálových baní, ktoré sa nachádzajúcich na východnom Slovensku obdivuje celý svet a dnes sú banské diela vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou.

Na území Slanských vrchov medzi obcami Zlata Baňa a Červenica sa rozprestierajú slávne Slovenské opálové bane. Slovenské opály sú na svetových trhoch vysoko cenené pre svoje jedinečné vlastnosti. Vynikajú tzv. opalescenciou, čiže dokonalou hrou farieb. Opálové bane boli známe po celom svete už od konca 16. storočia. Drahý opál, ktorý sa v nich ťažil si zvlášť obľúbili členovia rodiny cisára Napoleona. Cisárovná Jozefína nosila najslávnejší opál Oheň trójsky. Najväčší opál menom Harlekýn našli v roku 1775 na dne potoka v obci (Červenica). Vážil 594 g a ohodnotili ho na 700 tisíc holandských guldenov. Dnes je uložený v prírodovednom múzeu vo Viedni.. Je možné, že tu bol opál ťažený už počas rímskej doby.Z dôvodu povojnových rokov a zlej ekonomickej situácie ukončili ťažbu v roku 1922 na lokalite Libanka a ostatných banských poliach. Zlatý vek opálových bani pri obci Červenica dnes pripomína zrekonštruovaný vchod štôlne Jozef. V centre Prešova je Slovenský drahý opál uložený v Caraffovej väznici - stála výstava s názvom "Prešov mesto Opálu".
Spoločnosť Opálové bane Libanka, s.r.o. obnovila - ťažbu opálu dňa 21. mája 2012 a sprístupnila banské diela pre turistov.
Drahý Slovenský opál, ako aj šperky vyrábané zo Slovenského drahého opálu si dnes môžete zakúpiť v Prešove, Floriánova 12 v zlatníctve Libanka.


Opálová baňa ožila dávnym vekom. Je pre vás pripravená prehliadka unikátneho banského diela s expozíciami:

 • Rozmanitosť opálu na Lokalite opálových baní
 • Minerály podzemie opálových baní
 • Čierna limonitová miestnosť
 • Veľká relaxačná sála
 • Schodisková miestnosť
 • Banské meracie zariadenia a vozíkyAlebo ak chcete vidieť opalové bane z iného pohľadu, z podvodného, je možné sa v baniach potápať. Ďalšie informácie o možnosti potápania získate na kubi@kubi.sk. Viac vo videách.


Aké turistické miesta môžete navštíviť v okolí:

Mesto Prešov – Caraffova väznica

Prehliadka múzea Slovenských opálových baní v Caraffovej väznici.

Floriánova brána
Postavená bola v prvej polovici 15. storočia ako súčasť nových hradieb na západnej strane mesta, pozdĺž ktorých vznikla ďalšia ulica - Baštová ulica. Floriánova ulica, kde je situované zlatníctvo Libanka, Vám ponúka kulinárske zážitky a posedenie kaviarňach. Možnosť zakúpenia certifikovaných opálových šperkov je zaručená.

Ortodoxná synagóga
V strede nádvoria medzi rabinátom a školou stojí stará ortodoxná synagóga, dnes jediná funkčná synagóga v meste.

Múzeum Solivar
Solivar pri Prešove, národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. stor.

Opalex s.r.o. SIGORD
Rekreačné zariadenie Opalex sa nachádza v oblasti Sigord. Návštevníci si môžu okrem prechádzky po Slanských vrchoch a cykloturistiky po krásnych lesných trasách vychutnať aj letné kúpanie v bazéne so slanou vodou a taktiež jazdu na koni.

Penzión Opál

Penzión Opál sa nachádza v rázovitej obci Zámutov na úpätí Slanských vrchov. V ponuke je ubytovanie a vynikajúca kuchyňa, možnosti na turistiku, oddych a jazdu na koni.

Slovenské opálové bane
Na území Slanských vrchov medzi obcami Zlatá Baňa a Červenica sa rozprestierajú slávne Slovenské opálové bane. Slovenský drahý opál na svetové trhy uviedla spoločnosť Opálové bane Libanka, s.r.o., ktorá obnovila ťažbu po 90 rokoch v roku 2012 a sprístupnila bane pre širokú verejnosť. Upúta Vás prehliadka podzemia opálových baní, drahých opálov v podzemí, turistika po starých banských chodníkoch ako aj ozdravovací a relaxačný pobyt v podzemnej banskej veľkej sále.

Herliansky gejzír - národná prírodná pamiatka

Herliansky gejzír ako jediný studeno - vodný gejzír v Európe je európskym unikátom. Gejzír samovoľne strieka do výšky 10 až 15 metrov s periódou 32 - 36 hodín, erupcia trvá približne 25 minút. Je aktívny nepretržite od roku 1872.

Spoje na Slovenské opálové bane

Ukončené

Cena : 19,90 €

Podobné ponuky

Ponuky v Bratislave

Ďalšie ponuky