Dovolenka v hoteli Smokovec*** pri lanovke na Hrebienok za super cenu

Hotel Smokovec ***, Vysoké Tatry - Starý Smokovec Hotel Smokovec ***, Vysoké Tatry - Starý Smokovec (mapa)

Cena od 129,00 € Kúpiť od 129,00 €

od 129,00 €

Až 24 % zľava Bežná cena: 150 - 620,00 €

Nákupom získate minimálne 129 bodov

Sadnite na lanovku pri známom hoteli Smokovec***, vyvezte sa rovno na Hrebienok ku Ľadovému Domu alebo si užite lyžovačku či sánkovačku na Jakubkovej lúke. Ideálnu východiskovú polohu už máte. Polpenzia vám navyše dodá energiu, ktorú využijete pri všetkých dobrodružstvách. A príjemné vystrieda ešte príjemnejše – napríklad oddych v hotelovom bazéne či saune...

Uložiť Sledovať Zdielať

9,0

Vynikajúce hodnotenie

735 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

V centre Smokovca pri lanovke na Hrebienok a zastávke TEŽ, len 16 km od Štrbského plesa

V centre Smokovca pri lanovke na Hrebienok a zastávke TEŽ, len 16 km od Štrbského plesa

Polpenzia v cene + káva alebo koláčik v kaviarni

Polpenzia v cene + káva alebo koláčik v kaviarni

Vstup do sauny a každý deň vstup do bazéna

Vstup do sauny a každý deň vstup do bazéna

1 dieťa do 5 rokov má ubytovanie zdarma

1 dieťa do 5 rokov má ubytovanie zdarma

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Vyberte si z nasledujúcich možností

1 noc
129,00 €

2 noci
249,00 €

3 noci
329,00 €

5 nocí
469,00 €

Nákupom získate minimálne 129 bodov

Flexi ponuka
Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Hotel Smokovec ***

O hoteli

Známy hotel Smokovec*** stojí pod Slavkovským štítom v centre Starého Smokovca a Vysokých Tatier. Čakajú vás príjemné novozrekonštruované priestory, 31 prevažne dvojlôžkových izieb, skvelá reštaurácia, bar, detský náučný kútik o tatranskej prírode, kaviareň i wellness centrum s možnosťou procedúr.

Ubytovanie

Hotel ponúka 24 dvojlôžkových izieb, 3 trojlôžkové, 3 štvorlôžkové a 1 apartmán. Izby sú vybavené minibarom, TV, satelitom, rádiom, telefónom, kúpeľňou (sprchovací kút alebo vaňa). Väčšina izieb má aj balkón.

Wellness

Na oddych a úľavu po turistike slúži hotelové Relax centrum so saunou. Osviežiť sa môžete v bazéne 10 x  5 m. K dispozícii je aj fitnescentrum a ponuka masáží (klasická, lymfatická a masáž teplými kameňmi).

Gastronómia

Ochutnajte skvelé jedlá v reštaurácii alebo samoobslužnom Bistre s detským náučným kútikom o tatranskej prírode. V kaviarni Hoepfner si môžete vyberať z ponuky zákuskov a sypaných čajov, k tomu široký výber periodickej tlače a každú sobotu živé JAZZ EVENINGS. 

Tipy na aktivity

V Aquacity Poprad je celkovo 13 bazénov s teplotou vody od 30 ° do 38 °C. Okrem toho tu nájdete veľké množstvo vodných atrakcii, sáun, procedúry pre krásu a zdravý životný štýl, tradičné aj thajské masáže a modernú liečebnú metódu pri veľmi nízkej teplote - kryoterapiu.

Ľadový Dom na Hrebienku 

Počas zimných mesiacov nemôžete vynechať obľúbenú turistickú destináciu. Odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu, ktorý na Hrebienku vyrástol už po 10-krát. Tento ročník najnavštevovanejšej tatranskej zimnej atrakcie nesie podobu unikátnej sakrálnej stavby – Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme. Spolu s Adamom Bakošom na stavbe dómu spolupracovalo 22 sochárov a rezbárov zo Slovenska, Česka, Nemecka. Celkovo bolo použitých až 225 ton ľadu a 1880 ľadových blokov.

Spišský hrad

V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad. Je nielen dokladom vývoja architektúry u nás od 12. do 18. storočia, ale svojou rozlohou prevyšujúcou 4 hektáre (presne 41 426 m2) sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.
Bohaté sú aj jeho dejiny. Skala, na ktorej sa rozprestiera, bola osídlená už v mladšej a neskorej dobe kamennej. Praveké osídlenie však vrcholí na prelome nášho letopočtu, keď sa tu vytvorilo obrovské a mohutné opevnené hradisko ľudu tzv. púchovskej kultúry. Jeho valy objavili archeológovia počas nedávneho archeologického výskumu. Našli tu však aj obydlia roľníckeho ľudu i remeselníkov a rozmerný kultový objekt. Z rozsahu, spôsobu opevnenia i z organizačnej štruktúry možno predpokladať, že už v tej dobe tu bolo administratívne centrum stredného Spiša. Valy, v teréne ešte znateľné, obklopovali celý hrad a prechádzali cez jeho najväčšie nádvorie. Po zániku tohto hradiska vzniklo na susednom kopci, na Dreveníku, ďalšie silné hradisko. Až po ňom sa začína budovať dnešný Spišský hrad.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa (vchod 885 m) je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách v severnom úbočí Kobylieho vrchu nad Tatranskou Kotlinou.
V 18. storočí ju navštevovali hľadači pokladov, po ktorých ostali nápisy na jaskynných stenách. Až objavná cesta Júliusa Husza a Jána Britza zo Spišskej Belej dňa 5.8.1881 vzbudila vedecký a turistický záujem o jaskyňu.
Verejnosti ju sprístupnili 1882 a elektricky osvetlili 1896 ako jednu z prvých jaskýň na svete. Komunikácie v jaskyni stále zlepšovali a prístupné jaskynné priestory sa postupne zväčšovali ďalšími objavmi.
Celková dĺžka jaskyne je 1752 m, z toho sprístupnených jaskynných chodieb je 1001 m.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Tento chránený prírodný výtvor je jeden z najvzácnejších a najpozoruhodnejších prírodných javov u nás.
Objavil ju 15.7.1870 banský inžinier E. Ruffinyi so spoločníkmi. Už v roku 1871 ju sprístupnili verejnosti a v roku 1887 bola dokonca prvou jaskyňou v Európe s elektrickým osvetlením.
Vchod do jaskyne je v severnom úbočí vrchu Duča vo výške 969,5 m, dĺžka jaskyne dosahuje 1232 m. Priestory jaskyne od vstupného otvoru postupne klesajú, čo spolu so severnou orientáciou umožňuje v zimnom období klesanie studeného vzduchu a celkové podchladenie priestorov. V letnom období sa zase teplejší vzduch s menšou špecifickou hmotnosťou nemôže dostať do jaskynných priestorov, čím sa priemerná teplota v jaskyni udrží pod hodnotou 0 °C po celý rok.
Dlhodobým opakovaním tohto cyklu vzniklo zaľadnenie jaskynných priestorov. Bohatá výzdoba má útvary do značnej miery vytvarované prúdením vzduchu.

Chata pod Rysmi

Chata pod Rysmi je najvyššie postavenou chatou vo Vysokých Tatrách. Myšlienku postaviť útulňu v tejto lokalite začal ako prvý propagovať rakúsky horolezec Ubald Felbinger na konci 19. storočia. Pre technické a finančné ťažkosti sa jej výstavba celé roky odkladala, pričom sa menili aj názory na jej umiestnenie (navrhované boli lokality Žabie plesá, Hrebeň Váhy, atď.) K výstavbe chaty, ktorú finančne zabezpečoval Klub československých turistov a realizovala firma Šašinka, došlo za ťažkých klimatických podmienok v rokoch 1931 - 1932 a v roku 1933 bola chata slávnostne otvorená.
V roku 1954, po poškodení lavínou, došlo k prvej rekonštrukcii objektu a v roku 1977 bolo k chate pristavané poschodie.

Téryho chata

Téryho chata je najvyššie položenou chatou s celoročnou prevádzkou. Svojou polohou pri Piatich spišských plesách, s prekrásnym výhľadom do doliny a majestátnymi štítmi v jej okolí, patrí k najvyhľadávanejším miestam vo Vysokých Tatrách.

Zamkovského chata

Nachádza sa vo Vysokých Tatrách na území národného parku na hornej hranici lesa v ústí Malej Studenej doliny v nadmorskej výške 1475 m n. m.

Bilíková chata

Chata bola postavená v roku 1934 a jej pôvodný názov bol Guhrová chata. V roku 1936 bola chata prestavaná a po druhej svetovej vojne k nej bola pristavaná nová turistická ubytovňa. Od roku 1946 nesie objekt meno Pavla Bilíka (1916 - 1944), inšpektora finančnej stráže v Hornom Smokovci, účastníka SNP, popraveného fašistami v Kežmarku.

Zakopané

Zakopané je jedným z najznámejších turistických miest v Poľsku. Zakopané, ktoré bolo „objavené“ ako turistická atrakcia v druhej polovici 19. storočia, nevychádza z módy, ale, naopak, každým rokom priťahuje čoraz viac turistov, ktorí sú tak spokojní so svojím pobytom na úpätí Tatier, že dúfajú, že sa opäť vrátia. Zakopané vďačí za svoju popularitu rôznym zariadeniam, ktoré ponúka svojim návštevníkom. V zime sú to mnohé lyžiarske vleky a perfektné počasie na lyžovanie (či už pre skúsených lyžiarov alebo pre začiatočníkov). V lete sú to náročné lezecké možnosti na strmých skalách Vysokých Tatier, ako aj nenáročné, prístupné pre každého, ktoré sa tiahnu pozdĺž malebných údolí a hrebeňov vrchov obklopujúcich Zakopané. Návštevníci sú priťahovaní jedinečnou atmosférou mesta, ktorá spája v sebe dva faktory: autentickú ľudovú kultúru obyvateľov výšin Podhalského regiónu a veľmi prepracovaný repertoár divadla „Witkacy“ a Szymanowského hudby. Tiež sú priťahovaní tým, čo sa nachádza medzi týmito dvomi faktormi - kúzlo kaviarní, jazzových a rockových koncertov v pivniciach, pohľad na hory, pomalý farebný dav na Krupówkého ulici.

Lyžovačka a sánkovačka

Rodinné stredisko Starý Smokovec je vhodné na výučbu lyžovania a pre nenáročnú rodinnú lyžovačku. Stredisko je rozdelené do dvoch areálov: Jakubkova lúka a Hrebienok. Nachádza sa tu aj jedna z najdlhších  sánkarských dráh na Slovensku - 2,5 kilometrová osvetlená trať z Hrebienka do Starého Smokovca. Sánkovačku si môžete užiť cez deň a dokonca aj v noci. Denná sánkovačka je v prevádzke od 9:00 - 16:30. Nočné sánkovanie je pri vhodných podmienkach v prevádzke každý utorokpiatok a sobotu od 19:00 do 21:00. Sánky si zapožičajte v požičovni pri údolnej stanici pozemnej lanovky.

Na Jakubkovej lúke sú dva lyžiarske vleky (dĺžka 853 a 70 m) s ľahkými zjazdovkami. Hrebienok ponúka jednu ľahkú zjazdovku s dĺžkou 2350 m.

Lopušná dolina

Stredisko leží v nadmorskej výške 777 m nad morom (údolná stanica) s prevýšením až do výšky 916 m nad morom (vrcholová stanica). K dispozícii sú 4 vleky TATRAPOMA, z toho dva lyžiarske vleky pre začínajúcich lyžiarov. Maximálna prepravná kapacita vlekov je 2 300 osôb/hod. a dĺžky vlekov od 150 metrov do 700 metrov s výškovým prevýšením 139 metrov rôznej náročnosti.

Snowpark Lúčivná ponúka lyžovanie v malebnom prostredí podtatranského kraja s krásnym panaromatickým výhľadom na Vysoké Tatry. K tomu 4 lyžiarske vleky, večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskych potrieb, detský kútik, upravené bežecké trate - 5 km aj skiservis.Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

Kontakt

Hotel Smokovec ***

Hotel Smokovec ***

Starý Smokovec 25
062 01 Starý Smokovec
Slovensko
+421 52 442 51 91

Check-in od 14.00 hod.
Check-out do 10.00 hod.

recepcia@hotelsmokovec.sk
www.hotelsmokovec.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Aktivity v okolí

Tricklandia približne 300 m Sánkovanie z Hrebienka približne 2 km Bilíkova chata približne 3 km Vodopády studeného potoka približne 3 km Rainerova chata približne 3 km

Obrovský vodopád približne 4 km Zamkovského chata približne 4 km Ski Museum približne 5 km Múzeum TANAP-u Tatranská Lomnica približne 5 km Téryho chata približne 6 km Zbojnícka chata približne 6 km Batizovské pleso približne 7 km Zelené pleso približne 8 km Chata pri Zelenom plese približne 8 km Chata Plesnivec približne 10 km Symbolický cintorín pri Popradskom plese približne 11 km Aquacity Poprad približne 11 km Popradské pleso približne 11 km Chata pod Rysmi približne 11 km Belianska jaskyňa približne 12 km Štrbské pleso približne 12 km Bielovodská dolina približne 12 km Veľké Hincovo pleso približne 13 km Vodopád Skok približne 13 km Pleso Morskie Oko približne 13 km Aquaspa Gánovce približne 14 km Capie pleso približne 14 km Mickiewiczove vodopády približne 15 km Drevený artikulárny kostol Kežmarok približne 15 km Múzeum Ždiarsky dom približne 15 km Kežmarský Hrad približne 15 km Stredoveká osada Šoldov približne 15 km Thermal Park Vrbov približne 16 km Lovecký zámoček Hohenlohe približne 16 km Kriváň približne 17 km Kaštieľ Strážky približne 17 km Važecká jaskyňa približne 21 km Kasprov vrch približne 22 km Osturňa približne 22 km Tatranský národný park približne 22 km Termy Bukovina približne 23 km Suchá Belá približne 23 km Snowlandia - Ľadové bludisko približne 25 km Sarnia Skała približne 25 km Vodopád Siklawica približne 25 km Kríž na vrchole Giewontu približne 26 km Kláštorisko približne 26 km Ulica Krupówki približne 26 km Múzeum Karola Szymanowskiego približne 26 km Národný park Slovenský raj približne 27 km Zakopané približne 27 km Tomášovský výhľad približne 28 km Bystrá približne 29 km Gubałówka približne 29 km Kráľova Hoľa približne 29 km Levoča približne 30 km Dolina Kościeliska približne 30 km Kúpalisko Vyšné Ružbachy približne 30 km Kúpele Vyšné Ružbachy približne 30 km Travertínový kráter približne 31 km Dobšinská ľadová jaskyňa približne 31 km Stratenský kaňon približne 31 km Pribylina približne 31 km Geravy približne 31 km Vodopád pod Orlovou približne 31 km Chmarošský viadukt približne 32 km Červený kláštor približne 32 km Tunel Kornela Stodolu približne 32 km Splav Dunajca približne 32 km Hrad Niedzica približne 32 km Múzeum Spiša približne 33 km Najvyššia kostolná veža Slovenska približne 33 km Hrad Czorsztyn približne 34 km Palcmanská maša približne 34 km Meandre Hrona približne 34 km Šumiac - múzeum zvonov približne 34 km ZOO Spišská Nová Ves približne 34 km Kaštieľ Markušovce a Letohrádok Dardanely približne 35 km Nestville Park približne 35 km Ostrý Roháč približne 35 km Pomnik Organy Władysława Hasiora približne 35 km Juráňova dolina približne 35 km Roháčske plesá približne 36 km Kaštieľ Liptovský Hrádok približne 37 km Medvedia štôlňa približne 38 km Hrádocké arborétum približne 38 km Jarabinský prielom približne 39 km Aquapark Oravice približne 39 km Travertínová kopa Sivá brada približne 39 km Skanzen Stará Ľubovňa približne 39 km Ohnište približne 40 km Hrad Stará Ľubovňa približne 40 km Trhy v Nowom Targu približne 41 km Spišská Kapitula približne 41 km Kúpalisko Liptovský Ján približne 42 km Stanišovská jaskyňa približne 42 km Spišský Hrad približne 43 km Múzeum oravskej dediny približne 43 km Brestovská jaskyňa približne 43 km Kaštieľ a park v Hodkovciach približne 44 km Hrad Muráň približne 44 km Areál vodného slalomu približne 45 km Kaplnka Bulandy približne 46 km Kart Centrum Liptov približne 46 km Hrad Plaveč približne 47 km Národný park Gorce približne 47 km Hurricane Factory Tatralandia približne 48 km ZOO Kontakt približne 48 km Tatralandia približne 48 km Ďumbier približne 48 km Chata Milana Rastislava Štefánika približne 48 km Demänovská ľadová jaskyňa približne 49 km Jaskyňa mŕtvych netopierov približne 49 km Náučný chodník Príbeh vody približne 49 km Demänovská jaskyňa slobody približne 49 km Loď Mara približne 49 km Funpark Žiarce približne 50 km

Mohlo by Vás zaujímať