Wellness pobyt v jedinečnom kaštieli Château Appony****

Hotel Oponice - Château Appony****, Topoľčany - Oponice Hotel Oponice - Château Appony****, Topoľčany - Oponice (mapa)

Cena od 179,00 € Kúpiť od 179,00 €

od 179,00 €

Až 19 % zľava Bežná cena: 215 - 431,00 €

Nákupom získate minimálne 179 bodov

Dlhá platnosť

Navštívte klenot architektúry a noblesy, ktorý v 16. a 17. storočí vybudoval šľachtický rod Apponyovcov. Nádherný kaštieľ Château Appony je dnes 4-hviezdičkovým hotelom s výnimočnou atmosférou a špičkovými službami. Ponúka wellness s panoramatickým výhľadom na park, reštaurácia servíruje lokálnu sezónnou gastronómiu a objavíte tu aj jedinečnú knižnicu s úžasným príbehom.

Uložiť Sledovať Zdielať

9,6

Vynikajúce hodnotenie

495 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Château Appony**** sa umiestnil v TOP 10 najlepšie hodnotených ubytovaní

Château Appony**** sa umiestnil v TOP 10 najlepšie hodnotených ubytovaní

Wellness centrum s panoramatickým výhľadom neobmedzene (bazén, sauna, vírivka)

Wellness centrum s panoramatickým výhľadom neobmedzene (bazén, sauna, vírivka)

Polpenzia v cene: raňajky a 3-chodová večera

Polpenzia v cene: raňajky a 3-chodová večera

Vstup do historickej Apponyiovskej knižnice s dielami od roku 1515 od autorov ako Galilei, Da Vinci či Newton

Vstup do historickej Apponyiovskej knižnice s dielami od roku 1515 od autorov ako Galilei, Da Vinci či Newton

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

alebo si vyberte z nasledujúcich možností

1 noc
179,00 €

2 noci
349,00 €

Nákupom získate minimálne 179 bodov

Flexi ponuka
Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Hotel Oponice - Château Appony**** má pre vás ešte aj túto ponuku

Hotel Oponice - Château Appony****

Château Appony**** 

Cíťte sa ako praví šľachtici a vychutnajte si luxus a atmosféru renesančného kaštieľa šľachtického rodu Apponyiovcov. V jedinečnom hotelovom komplexe nájdete veľkorysé sály, štýlové izby či priestranné a luxusne vybavené apartmány. Prejdite sa anglickým parkom, ktorý obklopuje kaštieľ, relaxujte vo wellness a ochutnajte gastronomické pochúťky.

Priestory kaštieľa majú úžasný historický príbeh. V minulosti tu pobývali členovia prezidentskej dynastie Roosveltovcov, Josephine Bakerová, maharadža z Patialy, Thomas Cardeza z Titanicu, albánska kráľovná Geraldina a mnohí iní. Hotelový komplex „Chateau Appony“ musíte jednoducho vidieť na vlastné oči. Určite vás osloví a budete sa sem radi vracať.

Ubytovanie

Priestranné, klimatizované a luxusne zariadené izby s ladným interiérom vám poskytnú dokonalé súkromie a pocit pohodlia domova. Do výbavy izby patrí LCD TV, káblové internetové pripojenie, vlastné sociálne zariadenie s kúpeľňou, izbový trezor a minibar.

Izba Comfort

Apartmán Theodore Roosevelt

Apartmán Johannes Gutenberg

Apartmán Maria Theresia

Apartmán Josephine Baker

Svadobný apartmán

Apartmán Geraldine Appony

Apartmán Titanic  

Reštaurácia

Reštaurácia s kapacitou 80 osôb prináša dokonalú súhru tradičných hodnôt s akcentom na súčasné trendy, symfóniu chutí domácej kuchyne prelínajúcej sa s kuchyňou mediteránskou, ktorá sa už za čias Apponyiovcov tešila veľkej obľube u miestnej elity.

Štýlová hotelová reštaurácia nesie výstižné pomenovanie „Songe“, čo z francúzskeho prekladu znamená „sen“. Ochutnajte aj vy výnimočné jedlo na výnimočnom mieste. V labyrinte noblesných priestorov určite neprehliadnete príjemné prostredie „lobby baru“ so širokým výberom značkových destilátov a nápojov.

Wellness

K oddychu návštevníkom poslúži moderné wellness centrum so štýlovým bazénom s panoramatickým výhľadom na park, perličkovým kúpeľom, suchou, parnou a bylinkovou saunou, po návšteve ktorých sa návštevníkovi žiada oddať sa do rúk skúseným masérom.

Tipy na voľný čas

Historická knižnica

Historická knižnica rodu Apponyi ako súčasť hotelového komplexu je v správe Slovenskej národnej knižnice. Základy unikátnej knižnice, ktorá patrila k najväčším v Uhorsku, položil gróf Anton Juraj Apponyi v polovici 18. storočia. Tento šľachtic zozbieral okolo 25 000 vzácnych exemplárov kníh, medzi ktorými nechýbali ani rukopisné diela antických klasikov.

V súčasnosti sa tu nachádza 9000 titulov a 12 000 zväzkov písaných v desiatich jazykoch. Medzi najvzácnejšie z nich patrí aj dielo Sokrata zo švajčiarskeho Bazileja z roku 1508.

Knižnica svojim návštevníkom prináša poznanie histórie v doposiaľ nepoznaných rozmeroch a vôňou zašlých stáročí dýcha doslova s každým listom vzácnych spisov a kníh, ktoré vo svojich útrobách ukrýva.

Tenis

Spríjemniť si voľný čas môžete napríklad aj hraním tenisu, za poplatok je vám k dispozícii prenajatie tenisových kurtov.

Masáže

Ak uprednostňujete pasívny relax, vyskúšajte niektorú z ponúkaných masáží, po ktorých sa budete cítiť uvoľnene a načerpáte tak novú energiu.

Tí z vás, ktorí túžia po spoznávaní blízkeho okolia, sa môžu vybrať do miestnych dobových pivníc pod hradom, kde si vychutnajú kvalitné odrody vín z miestnych viníc.

Detský kútik

Útulný detský kútik vám ponúka množstvo aktivít pre deti, ako napríklad sledovanie rozprávok na televízií s plochou obrazovkou, kreslenie si na tabuľu, maľovanie obrázkov, vyfarbovanie, spoločenské hry, a veľa ďalších aktivít.

V okolí odporúčame navštíviť aj BIO farmu Družstvo Zobor

Informačná mapa s turistickými miestami

 

Kontakt

Hotel Oponice - Château Appony****

Hotel Oponice - Château Appony****

Oponice 271
95614 Oponice
Slovensko
+421 38 3238 111

Check-in od 14.00 hod.
Check-out do 11.00 hod.

info@chateauappony.sk
www.chateauappony.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Aktivity v okolí

Historická knižnica rodu Apponyi približne do 100 m Oponický Hrad približne 2 km Hrad Gýmeš približne 8 km Hradisko Zobor približne 13 km Kostol svätého Michala archanjela približne 14 km

Zubria zvernica približne 14 km Kaštieľ Pustý Chotár približne 17 km Kúpalisko na Sihoti približne 17 km Botanická záhrada Nitra približne 18 km Nitrianska Blatnica - rozhľadňa na Marháte približne 20 km Slovanské Hradisko Bojná - Valy približne 20 km Zámok Topoľčianky približne 20 km Čertova pec približne 20 km Mauzóleum rodiny Migazzi približne 21 km Topoľčiansky Hrad približne 23 km Arborétum Mlyňany približne 23 km Mašekov mlyn približne 25 km Sĺňava približne 26 km Zoofarma Nový Zéland približne 26 km Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika približne 26 km Hlohovský zámok približne 27 km Monza Indoor Kart približne 28 km Vojenské historické múzeum - Piešťany približne 29 km Kaštieľ Mojmírovce približne 29 km Kláštor v Hronskom Beňadiku približne 33 km Rodný dom Ľ. Štúra a Alexandra Dubčeka približne 34 km Platan v Komjaticiach približne 34 km Šikmá veža vo Vrbovom približne 36 km Zrúcanina Hradu Uhrovec približne 36 km Park miniatúr Podolie približne 36 km Vodná nádrž Kráľová približne 37 km Rekreačné stredisko Zelená Voda približne 40 km Čachtický Hrad približne 41 km Hrad Beckov približne 41 km Zveropark Revištské Podzámčie približne 42 km Malá synagóga v Trnave približne 42 km Relax Aqua & Spa približne 42 km Kostol sv. Heleny približne 43 km Termálne kúpalisko Podhájska približne 43 km Hrad Revište približne 43 km Renesančný kaštieľ v Galante približne 43 km Levický Hrad približne 43 km Vlastivedné múzeum Galanta približne 43 km Kaštieľ Dolná Krupá približne 44 km Kúpalisko Retro Thermal približne 45 km Termálne kúpalisko Vincov les približne 45 km Kúpalisko Kamenný mlyn približne 46 km Relaxačné centrum Horné Saliby približne 46 km Mariánska Čeľaď približne 46 km Vodný mlyn Bohunice približne 46 km Katarínka približne 46 km Hornonitriansky banský skanzen približne 47 km Bojnická zoologická záhrada približne 47 km Bojnický zámok približne 47 km Vyhne - Vodný raj približne 47 km Kamenné more - Vyhne približne 47 km Hrad Dobrá Voda približne 48 km Trenčiansky Hrad približne 48 km Vrch Kečka približne 49 km Mohyla M.R.Štefánika približne 49 km Kúpele Trenčianske Teplice približne 49 km Zelená žaba približne 50 km

Mohlo by Vás zaujímať