Advent v Slovinsku – vianočná Ljubljana, čarovné jazero Bled a najstarší vinič sveta

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Slovinsko

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

9,2

Vynikajúce hodnotenie
(151 hodnotení)

Advent v Slovinsku – vianočná Ljubljana, čarovné jazero Bled a najstarší vinič sveta

LokalitaPRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Slovinsko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 18.10.2019 do 8.12.2019 podľa dostupnosti.

Hovorí sa, že Vianoce nikdy nebudú také pekné, ako keď navštívite Ljubljanu. Prekrásne slovinské vianočné trhy sú známe po celej Európe. Centrum mesta sa pozdĺž rieky rozžiari a premení na veľkolepú výzdobu inšpirovanú vesmírom. Okrem toho navštívite hrad vtesaný do skaly, uvidíte najstarší vinič na svete, povozíte sa vláčikom po jednej z najdlhších jaskýň sveta a uvidíte čarovné jazero Bled.

Program

1. deň 
odchod autobusom zo Slovenska v ranných hodinách. Prvou krátkou zastávkou bude Ptuj, jedno z najstarších vinárskych mestečiek v Slovinsku. Ďalej bude vaša cesta pokračovať do druhého najväčšieho mesta v Slovinsku – do Mariboru, kde nájdete najstarší vinič na svete, ktorý má viac ako 400 rokov a je zapísaný v Guinnesovej knihe rekordov. Nebude chýbať ani ochutnávka dobrého slovinského vínka. Neskôr si prehliadnete najvýznamnejšie pamiatky mesta. Uvidíte Mariborský hrad, Františkánsky kostol sv. Panny Márie, radnicu, morový stĺp, vodnú vežu,… Individuálne voľno vo vyzdobených uličkách Mariboru. Odchod na hotel. Nocľah.

2. deň 
po raňajkách odchod z hotela k pôvabnému jazeru Bled, ktoré je obklopené julskými alpami s kostolíkom uprostred. S kostolom sa spája niekoľko legiend a tradícií. Dodnes, ak si tu ženích chce zobrať svoju nevestu, musí ju vyniesť po 99 kamenných schodoch hore do veže. Zaujímavosťou je aj to, že jazero dosahuje v letných mesiacoch teplotu 26 stupňov a žije v ňom 19 druhov rýb. Pri jazere sa pred storočím stretávala smotánka vtedajšej rakúsko-uhorskej monarchie. Zastavíme sa aj na Bledskom hrade, z ktorého sa vám naskytne úžasný výhľad na jazero a okolie. V popoludňajších hodinách spoznáte hlavné mesto Slovinska – Ljubľjanu, mesto romantických mostov. Prehliadnete si mesto a uvidíte najznámejšie pamiatky: Dračí most, tržnicu, trojmostie, Františkánsky kostol, Ljubľjanský hrad, Ljubľjanskú katedrálu,... Samozrejme nebude chýbať ani leganda o Dračom moste. V podvečerných hodinách voľno na prekrásnych vianočných trhoch, kedy sa celé mesto premení na jednu prekrásnu rozžiarenú rozprávku. Svetelná výzdoba je skutočne jedinečná, vysvietené stromy, budovy, vytvorené svetelné nebo s hviezdami a planétami,... Budete si môcť pochutnať na rôznych špecialitách, ktoré vás budú lákať vo vianočných stánkoch, alebo si len-tak sedieť v jednej z nespočetných kaviarní na brehu rieky a zasnívať sa do neuveriteľnej vianočnej atmosféry. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3. deň 
po raňajkách navštívite jednu z najslávnejších a najnavštevovanejších atrakcií Slovinska – prekrásnu Postojnú jaskyňu, ktorá patrí k najdlhším jaskyniam v Európe. V jaskyni sa povozíte vláčikom a kúsok prejdete aj so sprievodcom pešo. Krasová jaskyňa v najkrajších sieňach – špagetovej, bielej a červenej doslova berie dych. Žije tu aj unikátny živočích prezývaný "ľudská ryba", ktorý dokáže žiť niekoľko rokov bez príjmu potravy. V popoludňajších hodinách navštívite jedinečný Predjamský hrad, ktorý vyzerá, akoby vyrastal zo skaly. Patrí k najfascinujúcejším hradom na svete a taktiež k najvďačnejším fotografickým námetom v Slovinsku. Po návšteve hradu odchod autobusom na Slovensko. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.
 

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • V Maribore uvidíte najstarší vinič na svete
  V Maribore uvidíte najstarší vinič na svete
 • Ljubljana vás uchváti čarovnou výzdobou
  Ljubljana vás uchváti čarovnou výzdobou
 • Romantické jazero Bled opradené legendami
  Romantické jazero Bled opradené legendami
 • Ubytovanie v 3* hoteli vrátane raňajok
  Ubytovanie v 3* hoteli vrátane raňajok
 • Slovinské vianočné trhy známe po celom svete
  Slovinské vianočné trhy známe po celom svete

Vypredané
149,00 €

Bežná cena: 189,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,2

Vynikajúce hodnotenie

151 hodnotení

40 zákazníkov odporúča

9,7

Zájazd bol dobre zorganizovaný, sprievodca Karol príjemný a porozprával rôzne zaujímavé informácie o krajine. Všetko klapalo podľa programu, takže sme všetko stihli a celkovo som so zájazdom spokojná. Cez Prima Travel som už išla niekoľkrát, takže išla by som opäť. Jediné menšie mínus, čo je však...

Kristína, 10. decembra 2019

Hodnotil ponuku Adventné Slovinsko s návštevou romantického...


10

Super sprievodkyňa

Lucia, 10. augusta 2020

Hodnotil ponuku Benátsky karneval a Verona, mesto večnej...

Kontakt

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

Štefánikova 64
94901 Nitra
+421 911 331 015, +421 904 344 643

info@primatravel.sk
http://www.primatravel.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by sa vám páčiť