Chata Ťatliakova na Orave s raňajkami - pravý relax pod hrebeňom roháčskych končiarov

Ťatliakova chata, Zuberec - Roháčska dolina

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Chata Ťatliakova na Orave s raňajkami - pravý relax pod hrebeňom roháčskych končiarov

Ťatliakova chata, okres Tvrdošín, Zuberec - Roháčska dolina Ťatliakova chata, okres Tvrdošín, Zuberec - Roháčska dolina (mapa)

Ukončené 15,00 €

15,00 €

Bežná cena: 31,50 €

Vychádza slnko, ktorého lúče sa lámu o končiare hôr. S prvým ranným vánkom vstávate na perfektnú túru. Na posilnenie si dávate raňajky. Ešte hlt čerstvej kávy a môžete vyraziť. O turistické trasy rôznej náročnosti tu nie je núdza. Pri jazierku si na chvíľku sadnete pod drevený prístrešok a vychutnávate si ten nádherný výhľad na Ostrý Roháč a Plačlivé. Vitajte na chate Ťatliakova.

Zatiaľ bez hodnotení

Zatiaľ bez hodnotení

Garantujeme kvalitu!

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia. Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 610 803 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Prečo si vybrať túto ponuku

Skutočný relax vo výške 1374 m n. m. Skutočný relax vo výške 1374 m n. m.

Ubytovanie priamo v lone prírody Ubytovanie priamo v lone prírody

Ideálne miesto, odkiaľ možno odštartovať túru Ideálne miesto, odkiaľ možno odštartovať túru

Ku chate sa dá dostať iba peši Ku chate sa dá dostať iba peši

Covid automat

Pre okres Tvrdošín

Červená Od pondelka 18.10.2021. Zistiť viac

Čierna Od pondelka 25.10.2021. Zistiť viac

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Ťatliakova chata

 • raňajky raňajky
 • 1 prístelka 1 prístelka
 • 2 prístelky 2 prístelky
 • 3 prístelky 3 prístelky
 • 4 prístelky 4 prístelky

Vychádza slnko, ktorého lúče sa lámu o končiare hôr. S prvým ranným vánkom vstávate na perfektnú túru. Na posilnenie si dávate raňajky. Ešte hlt čerstvej kávy a môžete vyraziť. O turistické trasy rôznej náročnosti tu nie je núdza. Pri jazierku si na chvíľku sadnete pod drevený prístrešok a vychutnávate si ten nádherný výhľad na Ostrý Roháč a Plačlivé. Vitajte na chate Ťatliakova.

O chate

Ťatliakova chata alebo „Ťatliačka“ (1374 m n. m.) leží na križovatke turistických trás, pri Ťatliakovom jazere. Cesty od chaty vedú na Roháčske plesá, Rákoň, Ostrý Roháč, Plačlivé či Volovec. Chata je ideálnym miestom, odkiaľ možno odštartovať túru po hrebeni Západných Tatier. Je tiež obľúbeným cieľom pre cyklistov, ktorí majú radi horské trasy. K chate sa dá dostať iba peši. Od Zverovky (kde stojí autobus) je to približne 1,5 hodiny chôdze po asfaltovej ceste.

Ubytovanie

Na chate je možnosť občerstvenia a od júla 2017 aj ubytovania v novo-zrekonštruovaných podkrovných priestoroch s kapacitou 25 lôžok. Každá izba má vlastné umývadlo a priestor na odloženie vecí. Sprchy a WC sú rozdelené na mužské a ženské. V prípade núdze je možné využiť nocľaháreň s matracmi, v tom prípade si treba priniesť vlastný spací vak. Prízemie zaberá priestranná jedáleň s kozubom, pri ktorom sa možno zohriať, ak vás na horách zastihne nepriaznivé počasie.

Stravovanie

Hôrna kuchyňa poteší hladný krk nejedného malého aj veľkého horala. Tradičné polievky zahrejú na duši i v brušku. Sladké a slané varianty našich minútok vám zas doplnia energiu pred alebo po zaslúženom turistickom výkone.

Jedálenská časť disponuje 40 miestami na sedenie s kozubom, pri ktorom sa môžete zohriať v čase nepriaznivého počasia. Vonkajšie posedenie umožňuje posiedku pri desiatich stoloch pre približne 60 ľudí a oddýchnuť si na drevenej hojdačke a šmýkačke pre najmenších.

Pri Ťatliakovom jazierku zase môžete využiť posiedku pod dreveným prístreškom s krásnym výhľadom na Ostrý Roháč a Plačlivé.

Aktivity v okolí

V okolí našej chaty je neúrekom možností na športové aktivity - pešiu a vysokohorskú turistiku dolinami a hrebeňom Roháčov. Na výber je množstvo turistických chodníkov rôznej náročnosti. V blízkosti sú kvalitné lyžiarske strediská, vodný park s termálnou vodou, tradičná kultúra slovenskej dediny v múzeu Oravskej dediny Zuberec, či útroby nedávno sprístupnenej Brestovskej jaskyne.

Tipy na turistiku  

Ľahká úroveň

 • Ťatliakova chata - Roháčské plesá -  Roháčský vodopád - Adamcuľa - Ťatliakova chata/Zverovka (3:00 hod., 8.6 km – prevýšenie 555 m)
 • Ťatliakova chata- Sedlo Zábrať – Látaná dolina – Zverovka (2:40 hod. 7.5 km – stúpanie 316 m, klesanie 675 m)
 • Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Rákoň – Lúčna – Látaná dolina – Zverovka (4:10 hod., 11.2 km - stredná úroveň – stúpanie 577 m, klesanie 936 m)

Stredná úroveň
 • Ťatliakova chata – Smutná dolina – Smutné sedlo – Žiarska chata – Žiar (bus) (4:20 hod., 11.8 km – stúpanie 608 m, klesanie 1082 m)
 • Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Rákoň – Lúčna- Sedlo pod Osobitou – Zverovka (5:05 hod., 13.5 km – stúpanie 815 m, klesanie 1159 m)

Ťažká a veľmi ťažká úroveň

 • Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Rákoň - Volovec - Ostrý Roháč - Plačlivé - Smutné sedlo - Ťatliakova chata (alebo opačný smer) (6:15 hod., 11 km – ťažká úroveň (reťazové úseky) - prevýšenie 1121 m)
 • Ťatliakova chata - Roháčské plesá - Spálená dolina - Baníkov - Hrubá kopa - Tri kopy - Smutné sedlo - Ťatliakova chata (alebo opačný smer) (7:00 hod., 13.2 km - ťažká úroveň (reťazové úseky) - prevýšenie 1199 m)
 • Ťatliakova chata - Roháčské plesá - Sedlo pod Baníkovom - Pachoľa - Spálená - Skriniarky - Salatín - Brestová – Zverovka (8:30 - ťažká úroveň (reťazové úseky) – stúpanie 1346 m, klesanie 1705 m)

Kúpaliská

 • Meanderpark Oravice - vzdialenosť 29 km, celoročná prevádzka, bazény s termálnou vodou, vodné atrakcie, tobogány, gejzíry, trysky, masáže

Kultúrne a prírodné dedičstvo

 • Múzeum oravskej dediny - vzdialenosť 9 km, celoročná prevádzka, prehliadka ľudovej architektúry, ukážky života ľudí z histórie Oravy
 • Brestovská jaskyňa - prvá sprístupnená jaskyňa Oravy a Západných Tatier, rozsiahly hydrologický systém,  pozoruhodná morfológiou priestorov, vzácna jaskynná fauna

Kontakt

Ťatliakova chata

Ťatliakova chata

Zuberec – Roháčska dolina


tatliacka.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Mohlo by sa vám páčiť

ZľavaDňa využíva súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať vašu používateľskú skúsenosť a pre marketingové účely. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem