Sklabinský hrad na predaj, teraz za cenu 4-izbového bytu

Majerčík Lukáš Reality Holding+ s.r.o, Žilina - Sklabinský Podzámok

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Ukončené 250 000,00 €

250 000,00 €

Ideálne bývanie pre všetkých rytierov, šľachticov alebo ako víkendové sídlo, ktoré vám budú závidieť všetci susedia. Kúpte si vlastný hrad, teraz za cenu 4-izbového bytu v Bratislave! Sklabinský hrad čaká na nového majiteľa, ktorý ocení históriu a má rád ubytovanie v rustikálnom štýle.

Zatiaľ bez hodnotení

Zatiaľ bez hodnotení

Garantujeme kvalitu!

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia. Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 610 658 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Prečo si vybrať túto ponuku

Kultúrna pamiatka z 13. storočia Kultúrna pamiatka z 13. storočia

 Dobrá dostupnosť do Martina Dobrá dostupnosť do Martina

Odporúča 10 z 10 kráľov Odporúča 10 z 10 kráľov

Pozemok o výmere 9 600 m2 Pozemok o výmere 9 600 m2

Covid automat

Pre okres Žilina

Červená Od pondelka 18.10.2021. Zistiť viac

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Viac informácií

Ideálne bývanie pre všetkých rytierov, šľachticov alebo ako víkendové sídlo, ktoré vám budú závidieť všetci susedia. Kúpte si vlastný hrad, teraz za cenu 4-izbového bytu v Bratislave! Sklabinský hrad čaká na nového majiteľa, ktorý ocení históriu a má rád ubytovanie v rustikálnom štýle.

Vlastný hrad, to teda nemá len tak hocikto! Takéto originálne bývanie ocenia všetci milovníci histórie, ale napríklad aj filmoví nadšenci. Veď kto by nechcel mať vlastný Zimohrad ako z Hry o tróny? :)
 
 
Možnosti využitia sú nekonečné a fantázií sa medze nekladú. Len si to predstavte: strašidelný hrad, stredoveká escape room, historický hostel... Vlastná mučiareň tiež príde sem-tam vhod :) Alebo Sklabinský hrad vystavajte na svoje luxusné sídlo. Strážneho psa vám môže robiť drak (aj keď sa ťažšie zháňajú) alebo vlastná kompánia rytierov.
 
 
 

História hradu

Skladinský hrad leží nad obcou Sklabinský Podzámok, len 9 km od Martina, na okraji pohoria Veľkej Fatry. Hrad vyrástol na mieste starého hradiska v prvej polovici 13. storočia. Bol kráľovským hradom a sídlom Turčianskej stolice. Niekoľkokrát ho navštívil aj panovník Matej Korvín. V 15. storočí hrad podľahol ničivému požiaru, no podarilo sa ho obnoviť. Postupne vtedajší majitelia postavili kaplnku, hradné bašty alebo renesančný kaštieľ na nádvorí. Kedysi sa tu nacadzal aj archív a župné väzenie. Sklabinský hrad bol obývateľný až do 2. svetovej vojny, kedy ho v roku 1944 podpálili nemecké vojská. V súčasnosti je hrad zrúcaninou.
 

 

Súčasný stav

Hoci je Hrad Sklabiňa v súčasnosti ruinou, jeho pôdorys je veľmi dobre čitateľný. Môžete vidieť niektoré múry pôvodných budov. Pri vstupe do hradu bola zrekonštruovaná Bašta na hradnej bráne. Ak by ste sa chceli pustiť okamžite do obnovy svojho nového hradu, dobrá správa: sú vydané stavebné povolenia pre ďaľšiu rekonštrukciu určitých častí hradu.

Kontakt

Majerčík Lukáš Reality Holding+ s.r.o

Daniela Dlabača 23 ,
01001 Žilina ,
+421 905 750 373

info@majerciklukas.sk
majerciklukas.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by sa vám páčiť

ZľavaDňa využíva súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať vašu používateľskú skúsenosť a pre marketingové účely. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem