Relaxačný pobyt v Kúpeľoch Lúčky s liečebnými procedúrami, vstupom do vitálneho sveta, plnou penziou a kartou Liptov Region

KÚPELE LÚČKY, Liptov - Lúčky

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Relaxačný pobyt v Kúpeľoch Lúčky s liečebnými procedúrami, vstupom do vitálneho sveta, plnou penziou a kartou Liptov Region

KÚPELE LÚČKY, Liptov - Lúčky KÚPELE LÚČKY, Liptov - Lúčky (mapa)

Ukončené od 360,00 €

od 360,00 €

Až 14 % zľava Bežná cena: 400 - 1 080,00 €

Absolútny relax a uvoľnenie v horúcej termálnej vode. Kúpele Lúčky k tomu pridajú aj procedúry pre každého a chutnú plnú penziu. V moderných priestoroch AQUA - VITAL Parku si každý nájde to svoje, bez ohľadu na vek. Zo srdca Liptova si potom môžete spraviť aj množstvo výletov do okolia a so zľavovou kartou Liptov Region Card, ktorú získate zdarma, ešte navyše aj ušetríte.

9,1

Vynikajúce hodnotenie

51 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Liečebné procedúry aj pitná kúra z prameňov

Liečebné procedúry aj pitná kúra z prameňov

Plná penzia formou bufetových stolov

Plná penzia formou bufetových stolov

AQUA - VITAL PARK: teplý vonkajší relaxačný bazén a minerálny bazén, sauny 

AQUA - VITAL PARK: teplý vonkajší relaxačný bazén a minerálny bazén, sauny 

Zľavová karta Liptov Region Card zadarmo

Zľavová karta Liptov Region Card zadarmo

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

KÚPELE LÚČKY

 • sauna sauna
 • vírivka vírivka
 • vnútorný bazén vnútorný bazén
 • vonkajší bazén vonkajší bazén
 • wifi pripojenie wifi pripojenie
 • termálna voda termálna voda
 • balkón balkón
 • vaňa vaňa
 • baby friendly baby friendly
 • dostupnosť bez auta dostupnosť bez auta
 • plná penzia plná penzia
 • masáž masáž
 • kúpeľné procedúry kúpeľné procedúry
 • vstup do wellness vstup do wellness

KÚPELE LÚČKY 

KÚPELE LÚČKY (621 m n. m.) ležia pod úbočím Choča na rozhraní Oravy a Liptova, len 14 km od Ružomberka. Komplex sa nachádza v tichom horskom prostredí a pobyt v ňom predstavuje oddych od každodenného rušného života, o čom sa môžete presvedčiť aj vo videu so Štefanom Skrúcaným v relácii Na zdravie v kúpeľoch!

Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie a ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, programové pre ženy a pre mužov či turistické. Termálna voda s vysokým obsahom vápnika a železa lieči pohybový aparát, gynekologické ochorenia, stavy po onkologických operáciách, nervové choroby i choroby z povolania.

Kúpeľný hotel Choč***

Choč*** je hlavný kúpeľný hotel, v ktorom nájdete aj recepciu a dve jedálne (Lipa, Breza). Spojovacou chodbou z neho pohodlne prejdete priamo do budovy Balneocentra s liečebnými procedúrami, k dependance Liptov a komplexu bazénov - AQUA-VITAL Park. Všetky služby tu máte pod jednou strechou.  

Služby hotela: recepcia, reštaurácia, kaviareň, kino, výťah, zdravotné oddelenie, zasadacia miestnosť, knižnica, kúpeľné bistro, bezplatné wifi, počítačový kútik, zmenáreň, bankomat, úschovňa bicyklov, lyžiareň. Parkovanie je zdarma.

Izby

Pre komfortné ubytovanie sú v Kúpeľnom hoteli Choč*** pripravené dva typy izieb:

Dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky: kúpeľňa (sprchovací kút, WC), káblová TV, chladnička, telefón, rádiobudík, wifi, v niektorých izbách aj balkón.

Apartmány: obývacia izba, spálňa, malý kuchynský kút s vybavením.

Kúpeľný hotel Kubo***

Kubo*** je hotel pre celú rodinu. Ponúka moderné a variabilné rodinné izby s možnosťou prepojenia, detský kútik, lyžiareň a úschovňu bicyklov.

Izby

Štandardné izby: Moderné dvojlôžkové izby, ktoré vám poskytnú potrebný komfort. Vybavenie: manželská posteľ/oddelené postele, možnosť prístelky, TV, internet, chladnička, balkón (niektoré izby), telefón.

Rodinné izby: Účelne zariadené izby, ktoré poskytnú zázemie rodinám s deťmi a majú možnosť oddelených spální. Vybavenie: 2 spálne, spoločné WC a kúpeľňa (alebo prepojenie 2 samostatných izieb uzamykateľným prechodom), manželská posteľ/oddelené postele, možnosť prístelky, TV, internet, chladnička, balkón (niektoré izby), telefón.

Apartmány: Priestranné apartmány majú výhľad na Nízke Tatry a balkón. Sú rozdelené na dennú časť, kuchynský kút s vybavením a spálňu. Vybavenie: manželská posteľ/oddelené postele, možnosť prístelky, šatník, TV, internet, chladnička, balkón, kuchynský kút s vybavením, telefón. Možnosť vytvorenia rodinného štúdia.

Kúpeľné domy - dependance

Ďalšími možnosťami ubytovania sú dependance budovy*** (Adam, Cyril, Diana, Maja).

Gastronómia

Jedlo sa podáva v jedálni Breza v Kúpeľnom hoteli Choč*** alebo v Kúpeľnom hoteli Kubo*** (podľa vášho ubytovania).

AQUA - VITAL Park

Súčasťou celoročne otvoreného AQUA - VITAL Parku je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 °C a rozličnými atrakciami, akými sú napríklad vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody. Vonkajší sedací bazén s minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C je skvelým miestom na uvoľnenie a nerušený relax. 

K dispozícii máte aj vnútorný minerálny bazén s teplotou vody 33 – 35 °C. S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet, ktorého interiér spolu s modernými technológiami je prispôsobený potrebám klientov. 

Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry, zlepšuje prekrvenie a zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne. Súčasťou vitálneho sveta sú: fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha a sprcha – dážď.

Snack bar je vybavený širokou ponukou jedál a nápojov systém á la carte či banketkou pre uzavretú spoločnosť. 

Nový vonkajší Vitálny svet

Vonkajší Vitálny svet doplnil ponuku celoročne otvoreného AQUA - VITAL Parku. Pre hostí je pripravená fínska sauna, v ktorej môže relaxovať v sede až 16 ľudí. Skvelé osvieženie poskytne aj nový ochladzovací bazén. Pre tých, ktorí vyhľadávajú radšej oddych vo vode, je k dispozícii jacuzzi pod holým nebom.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú radšej oddych vo vode, je tu nové jacuzzi pod holým nebom.

Wellness v suteréne dependance Liptov***

Súčasťou wellness je aj soľná jaskyňa – mokrá, suchá, jacuzzi so slanou vodou pripravenou z morskej soli, fínska sauna, infrasauna a ochladzovacia kaďa.

V soľnej jaskyni si klienti môžu vychutnať oddych pri relaxačnej hudbe a vyskúšať jej liečivé účinky, ktoré majú priaznivý vplyv na:

 • pohybový aparát
 • dýchacie cesty
 • krvný obeh
 • zažívaciu sústavu
 • dysfunkciu nervovej sústavy
 • reumatologické choroby
 • zápal dutín
 • dermatologické ochorenia
 • pri nadváhe 

Kúpeľný park a okolie

Kúpele LÚČKY sa môžu pochváliť krásnym prostredím, ktoré bude radosť objavovať. s čistým vzduchom a množstvom zelene, ktorá už sama o sebe pôsobí mimoriadne upokojujúco.

V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádzajú aj atrakcie, ktoré klienti môžu využiť v čase, keď sa pohybujú mimo bazén - volejbalové ihrisko, detská trampolína, detské hojdačky, detské preliezačky.

Diviačia zvernica

K diviačej zvernici sa dostanete nenáročnou cca 15-minútovou prechádzkou z kúpeľov. Ak budete mať šťastie, okrem dospelých diviakov uvidíte aj ich hravé mláďatá. Zvernica vznikla v roku 1997 v lokalite Šiare a slúži za účelom výcviku poľovných psov, aby sa čo najlepšie naučili pracovať s diviačou zverou v poľovných revíroch.

Šport, turistika a tipy na výlety

Veľký Choč

Veľký Choč je dominantným vrchom Chočských vrchov, viditeľný je už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Pre turistov je oficiálne prístupný po štyroch turistických chodníkoch (z Lúčok, z Likavky, z Valaskej Dubovej, z Dolného Kubína). Najkrajší výstup je z Lúčok a Dolného Kubína, kde sa turistom naskytnú krásne výhľady.

Kvačianska a Prosiecka dolina

Doliny tvoria dvojicu krásnych a často navštevovaných dolín v masíve Chočských vrchov. Svahy doliny sú okrem brál a skalných stien pokryté lesmi, ktoré pre svoju nedostupnosť neboli nikdy intenzívnejšie hospodársky využívané. Pre svoju zachovalosť a jedinečnosť Kvačianska dolina bola vyhlásená roku 1967 za štátnu prírodnú rezerváciu (dnes Národná prírodná rezervácia).

Liptovská Mara

V lete sa Liptovská Mara stáva najvýznamnejším rekreačným strediskom. Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov, ktorí môžu využiť možnosť kúpania, surfovania, jachtingu, školu windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavbu vyhliadkovou loďou Liptov.

Rafting – vodné športy

Je vhodný pre rodiny s deťmi, skupiny aj jednotlivcov. Splavuje sa na viacmiestnych gumových nafukovacích člnoch. Klient je vybavený záchrannou vestou a na vyžiadanie aj prilbou. Splavuje sa cca 10 km úsek (1,5 hod.), začína sa v Kráľovej Lehote a úsek končí v Uhorskej Vsi.

Splavovanie Váhu na pltiach

Drevené plte s kapacitou 12 osôb začínajú svoju plavbu na Pltisku Bariérová. Dĺžka splavovaného úseku je 7 km a plavba trvá približne 50 – 75 minút. Plte ovládajú 2 pltníci, ktorí klientom zabezpečia aj slovný výklad vo viacerých jazykoch.

Vlkolínec

Miestna časť Ružomberka je najzachovalejšou rezerváciou ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola v decembri 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Archeoskanzen Havránok – Liptovská Mara

Archeologická lokalita sa nachádza na vŕšku Úložisko. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej, boli objavené zvyšky spaľovanch obiet, kosti ľudí. Ďalej sa tu nachádzajú rekonštrukcie keltských stavieb. V roku 1967 bol Havránok vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Liptovský hrad - Kalameny

Nazývaný aj hrad Liptov, Liptovský starý hrad, Veľký hrad liptovský, Sielnický hrad. Na jeho ruiny sa dá dostať po značkovanom chodníku z obce Kalameny. Verejnosti sú prístupné zvyšky odkrytej architektúry po stavebno-konzervátorských úpravách na základe archeologického výskumu.

Hrad Likava

Najväčší hrad Liptova, postavený v roku 1315. Zrúcanina hradu je na výbežku Predného Choča v nadmorskej výške 657 metrov. Od roku 1980 sa uskutočňuje archeologický výskum a konzervačné práce. Na hrad vedie turistický chodník z Ružomberka.

Celodrevený artikulárny kostol – Svätý Kríž

Prilbižne 14 km od Liptovského Mikuláša stojí drevený evenjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v Strednej Európe. Na jeho stavbe sa nesmel použiť kameň ani železo. Na Liptove boli postavené ešte dva takéto kostoly, jeden v Hybiach, ktorý však vyhorel a druhý v Paludzi.

Múzeum liptovskej dediny - Pribylina

Je vysunutou expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku. Ide o stavby zo zátopovej oblasti vodného diela Liptovská Mara. V múzeu Liptovskej dediny sa organizujú aj príležitostné kultúrne podujatia. Atrakciou je možnosť jazdy na koňoch.

Demänovská jaskyňa slobody

Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Vchod do jaskyne v dolinke Točište je v nadmorskej výške 870 metrov, prístupný je serpentínovým chodníkom z parkoviska, pričom treba prekonať výškový rozdiel 52 metrov. Dĺžka prevádzkovaného sprístupneného úseku je 1800 metrov, prevýšenie medzi vchodom a prízemím je -66 metrov, medzi prízemím a východom z jaskyne + 85 metrov.

Demänovská ľadová jaskyňa

Vchod do jaskyne je v brale Bašta, asi 90 metrov nad dnom doliny. Na výstupovej trase je náučný chodník.V jaskyni je dávno známe nálezisko kostí rôznych stavovcov vrátane jaskynného medveďa.

Tatry

Tatry sa nachádzajú v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Dnes sú popretkávané množstvom chodníkov. Pozdĺž celých Tatier prechádza Tatranská magistrála (turistický chodník), jednotlivé tatranské chodníky prechádzajú dolinami a končia buď na štítoch, plesách, horských chatách alebo priesmykmi vedú na druhú stranu Tatier.

Oravský hrad

Je výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V priestoroch Oravského hradu sa v súčasnosti nachádzajú expozície Oravského múzea P. O. Hviezdoslava – historická, etnografická a prírodovedná.

Múzeum oravskej dediny Zuberec

V múzeu sú objekty z celého regiónu Oravy. Areálom preteká horský potok Studená, z ktorého je napojený vodný náhon pre mlyn a valchu. Bohatá etnografická expozícia, chov domácich zvierat i pestovanie technických a úžitkových plodín približujú návštevníkom život na Orave v minulosti.

Hrad Strečno

Už tri storočia je ruinou, jeho zachovalá architekúra je dokladom vývoja stredovekej pevnosti od obdobia gotiky po obdobie baroka. V roku 1994 boli dokončené hlavné rekonštrukčné práce a v roku 1995 bol hrad sprístupnený verejnosti.

Galérie, múzeá v okolí:

 • Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš,
 • Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Liptovský Mikuláš,
 • Múzeum Janka Kráľa, Liptovský Mikuláš,
 • Liptovské Múzeum, Ružomberok,
 • Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok

Kontakt

KÚPELE LÚČKY

KÚPELE LÚČKY

Lúčky 530
034 82 Lúčky
Slovensko
+421 44 43 75 126, +421 44 4375 566, + 421 44 43 75 111

Check-in od 14:00 hod.,
Check-out do 10:00 hod.
Otváracie hodiny wellness na www.kupele-lucky.sk/aqua-vital-wellness/aqua-vital-park/

market@kupele-lucky.sk
www.kupele-lucky.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

Lúčanský vodopád približne 200 m Bešeňovské travertíny približne 4 km Veľký Choč približne 5 km Bešeňová - Termálne srdce Liptova približne 5 km Marina Liptov približne 6 km

Archeoskanzen Havránok približne 7 km Hrad Likava približne 7 km Leštiny - Drevený artikulárny kostol približne 7 km Prosiecka dolina približne 8 km Liptovská Mara približne 8 km Arpádovský kaštieľ približne 8 km Malinô Brdo približne 11 km Loď Mara približne 11 km Kráľovstvo Hrabovo približne 11 km Drevený kolonádový most približne 12 km Obrovo približne 12 km AquaRelax Dolný Kubín približne 12 km Čutkovská dolina približne 12 km Vodné mlyny Oblazy približne 12 km Tatralandia približne 13 km ZOO Kontakt približne 13 km Mini ZOO Sidorovo približne 13 km Hurricane Factory Tatralandia približne 13 km Vlkolínec približne 14 km Oravský Hrad približne 15 km Svätý kríž - drevený artikulárny kostol približne 15 km Kart Centrum Liptov približne 15 km Artikulárny kostol v Istebnom približne 16 km Funpark Žiarce približne 17 km Náučný chodník Príbeh vody približne 17 km Areál vodného slalomu približne 17 km Demänovská ľadová jaskyňa približne 19 km Demänovská jaskyňa slobody približne 20 km Rezervácia ľudovej architektúry približne 20 km Medvedia štôlňa približne 22 km Aquapark Gothal približne 22 km Kúpalisko Liptovský Ján približne 23 km Ďurková Útulňa približne 23 km Brestovská jaskyňa približne 24 km Múzeum oravskej dediny približne 24 km Stanišovská jaskyňa približne 25 km Veľký Rozsutec približne 25 km Chopok približne 25 km Drevený Kostol všetkých svätých približne 25 km Hrádocké arborétum približne 26 km Kaštieľ Liptovský Hrádok približne 26 km Roháčske plesá približne 26 km Jánošíkove diery približne 27 km Ostrý Roháč približne 27 km Ďumbier približne 28 km Jaskyňa mŕtvych netopierov približne 29 km Sklabinský hrad približne 29 km Ohnište približne 29 km Chata Milana Rastislava Štefánika približne 29 km Pribylina približne 29 km Autokino Orava približne 29 km Zvolen (vrch) približne 30 km Oravská priehrada približne 30 km Jánošíkove múzeum približne 30 km Rozhľadňa Terchovské srdce približne 31 km Habakuky približne 31 km Juráňova dolina približne 31 km Donovaly približne 31 km Krpačovo približne 31 km Bobová dráha Donovaly približne 31 km Donovalkovo približne 31 km Aquapark Oravice približne 32 km Tále približne 32 km Bystrá približne 33 km Vodná nádrž Nová Bystrica približne 35 km Dolina Kościeliska približne 35 km Skanzen Vychylovka - Múzeum kysuckej dediny približne 35 km Slovenské národné literárne múzeum približne 35 km Bystrianska jaskyňa približne 36 km Vychylovské prahy približne 36 km Múzeum slovenskej dediny v Martine približne 36 km Historická železnica Vychylovka približne 36 km Socha Krista v Kline približne 36 km Dedečkova chata približne 36 km Gaderská dolina približne 37 km Kalište približne 37 km Kúpalisko Podbrezová približne 37 km Kúpele Brusno približne 39 km Chata Bernardín približne 39 km Hrad Blatnica približne 39 km Ostrá približne 39 km Hrad Strečno približne 40 km Kríž na vrchole Giewontu približne 40 km Rozhľadňa na vrchu Bobovec približne 40 km Horehronské múzeum Brezno približne 40 km Synagóga v Brezne približne 41 km Hrad Slovenská Ľupča približne 41 km Špania Dolina približne 41 km Vodopád Siklawica približne 41 km Orloj so slnečným časom približne 41 km Aqua Eden približne 42 km Sarnia Skała približne 42 km Gubałówka približne 42 km Kasprov vrch približne 43 km Važecká jaskyňa približne 43 km Netopieria jaskyňa a jaskyňa Kaplnka približne 43 km Biatlonový areál Osrblie približne 43 km Hrb - stred Slovenska približne 43 km Obec Jablonka približne 43 km Vodný žľab Rakytovo približne 44 km Múzeum Karola Szymanowskiego približne 44 km Kriváň približne 44 km Tatranský národný park približne 44 km Harmanecká jaskyňa približne 44 km Ulica Krupówki približne 44 km Zakopané približne 44 km Snowlandia - Ľadové bludisko približne 44 km Kaštieľ Mošovce približne 45 km Vysoká pec Tri Vody približne 46 km Capie pleso približne 46 km Snowparadise Veľká Rača Oščadnica približne 47 km Vodopád Skok približne 47 km Čiernohronská železnica približne 47 km Stredoveká osada Šoldov približne 48 km Múzeum SNP približne 48 km Lesnícky skanzen - Vydrovská dolina približne 48 km Kaštieľ Radoľa približne 48 km Štrbské pleso približne 48 km Veľké Hincovo pleso približne 48 km Plážové kúpalisko Banská Bystrica približne 48 km Tajch Hrončok približne 49 km Pleso Morskie Oko približne 49 km Znievsky hrad približne 49 km Popradské pleso približne 49 km Symbolický cintorín pri Popradskom plese približne 49 km Turčianske Teplice - kúpele približne 50 km Babia Góra približne 50 km Budatínsky zámok približne 50 km

Mohlo by Vás zaujímať