Vianočné trhy: Toto je našich 8 favoritov!

Konečne! Pomaly ale isto začína najkrajšie obdobia roka. Vynikajúce jedlo, teplo domova, rodina, relax, vianočné svetielka, punč. Bez nich si už Vianoce ani nevieme predstaviť. Poznáme ale miesto, kvôli ktorému sa oplatí opustiť dokonca aj spomínané teplo domova. Rozvoniava tu punč, varená klobása a vianočná atmosféra by sa tu dala krájať. Toto je našich 8 favoritov na vianočné trhy, ktoré si zamilujete! :)

Banská Bystrica

Začneme priamo v strede Slovenska. Námestie SNP s jeho šikmou vežou je krásne počas celého roka no pridajte k tomu drevené stánky, vianočné svetlá s vianočným stromčekom a dokonalý zážitok je na svete! Okolie Banskej Bystrice je v zime viac ako prajné najmä k lyžiarom, takže o program pred večernými trhmi máte postarané.

Zdroj: bbonline.sk

Pečená klobáska a punč v Chalúpke

 

 

Trnava

Prechádzky Malým Rímom a najmä jeho historickým centrom vám odporúčime kedykoľvek počas roka. Vianočná atmosféra na Trojičnom námestí je ale niečo, kvôli čomu by sme do Trnavy počas Vianoc chodili zas a znova. Neveríte? Vyskúšajte! Veď okrem vianočných trhov sa dá v Trnave napríklad relaxovať v aquaparku alebo spoznávať historické centrum a jeho zákutia. 

PS: Keď už budete v Trnave, bol by hriech nevyskúšať hriatu trnavskú medovinu. :)

Zdroj: regiontirnavia.sk

Bratislava

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na naše hlavné mesto. Vianočné trhy v Bratislave sú totiž už tradične najväčšie a najhonosnejšie na Slovensku. Na výber teda máte z približne 100 stánkov s tými najlepšími dobrotami alebo drobným tovarom. Jednoducho nebudete vedieť, kam skôr skočiť. :) Vianočné trhy odporúčame spojiť so spoznávaním centra Bratislavy, ktoré je najmä v predvianočnom období skutočne čarovné.

Vďaka ZľavaDňa si môžete vychutnať dobroty vianočných trhov za vynikajúce ceny. Maškrtníkov poteší varené vínko so štrúdľou alebo punč. Milovníci mäsa si nemôžu nechať ujsť výbornú cigánsku alebo pečenú klobásu. :)

Košice

Zahanbiť sa však nedá ani metropola východu. Priamo na vianočne zdobenom námestí totiž nájdete trhové mestečko, ktoré spolu so známym Dómom sv. Alžbety vytvára len tie najkrajšie predvianočné scenérie. Prechádzku po centre a spoznávanie Košíc môžete zakončiť napríklad výstupom na najvyššiu vežu spomínaného Dómu sv. Alžbety. Práve tam, na mieste s dokonalým výhľadom, spoznáte vianočné Košice najlepšie.

 

Praha

Pražské vianočné trhy patria oficiálne medzi najkrajšie v Európe. Bez preháňania teda môžeme vyhlásiť, že ich návšteva bude fantastickým zážitkom. Stánky s tými najlepšími dobrotami, všetky tie vianočné vône a to všetko medzi dobre známymi pamiatkami. Na návštevu Prahy tak netreba čakať do leta! :)

Ponuka pobytov v Prahe

 

 

Viedeň

Nemusíte cestovať naprieč Českom aby ste zažili vianočné trhy európskej metropoly. Aj Viedeň má svoje čaro pričom adventné obdobie ho len znásobuje. Ochutnajte rakúske špeciality, nakúpte ručne vyrábané suveníry a to všetko pod dohľadom krásne vysvietenej radnice. A čo je najlepšie, všetko to zažijete len 90 kilometrov od Bratislavy.

Zájazd na vianočné trhy vo Viedni

 

 

Salzburg

Určite sa ale oplatí vycestovať aj hlbšie do Rakúska. Krásu Salzburgu snáď ani netreba predstavovať. Historické pamiatky, uličky, pouliční umelci alebo romantické kaviarničky oslovia počas roka desaťtisíce turistov. Keď sa k tomu prída vianočná atmosféra, tento výlet si jednoducho nemôžete nechať ujsť! :)

Zájazd na vianočné trhy v Salzburgu

 

 

Krakow

Možno ste už počuli, že v Krakove sa nachádza až 6000 historických objektov. No a teraz si ich predstavte vysvietené na vianočný štýl. Vianočné trhy v Krakowe vás dokonale presvedčia o tom, že poľské trhy nemusia znamenať len tlačenicu medzi stánkami. Spoznajte krásne historické pamiatky, nakúpte si kilá krowiek, zohrejte sa horúcim čajom a prejdite sa pomedzi vysvietené vianočné stánky. Adventný Krakow si zamilujete. :)

Zájazd na vianočné trhy v Krakowe

 

 

Tiež ste odrazu dostali chuť na horúci punč, medovinu alebo iné pochúťky z vianočných trhov? Ktoré miesto z nášho zoznamu vás najviac zaujalo? Dajte nám vedieť v komentároch! Prajeme vám krásne predvianočné obdobie a pokojné sviatky v kruhu rodiny. :)


Zdieľaj článok na sociálnych sieťach:

Michal Kösegi

PPC, Social Media

Michal je najmladším členom marketingového tímu. Na starosti má najmä správu sociálnych sietí a PPC kampane. Okrem toho píše blogy a pomáha kde treba. Zaujíma sa najmä o nové technológie a marketing. Miluje hory a bicykel, takže vo voľnom čase má o program postarané.

Ďalšie články z kategórie Inšpirácie:

ZľavaDňa využíva súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať vašu používateľskú skúsenosť a pre marketingové účely. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem