Pohádková vesnička pre dvoch a 2 deti do 12 rokov zdarma vrátane polpenzie a vstupu do krytého bazéna

Pohádková Vesnička, Česko - Vysočina/Ždárské Vrchy - Svratka Pohádková Vesnička, Česko - Vysočina/Ždárské Vrchy - Svratka (mapa)

Cena od 374,00 € Koupit od 374,00 €

od 374,00 €

Až 27 % zľava Bežná cena: 517 - 1 200,00 €

Nákupom získate minimálne 374 bodov

Dlhá platnosť

Bolo, nebolo... Tak začína nielen každá rozprávka, ale aj vaša dovolenka na Vysočine. Krásy týchto období prežijete v dedinke posiate domčeky ladenými do štýlu obydlia rozprávkových postavičiek, škriatkov a trpaslíkov. Užite si smiech vašich detí, až sa stretnú s obľúbenými bytosťami z večerníčkov. K tomu, aby bol váš tunajší pobyt naozaj rozprávkový, prispeje aj polpenzia a vstup do bazéna.

Uložiť Sledovať Zdielať

9,4

Vynikajúce hodnotenie

76 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Skvelý tip na pobyt pre celú rodinu

Skvelý tip na pobyt pre celú rodinu

Ubytovanie v štýle rozprávkových obydlí

Ubytovanie v štýle rozprávkových obydlí

Sladkosti od Karkulky na privítanie

Sladkosti od Karkulky na privítanie

Poukaz na využitie wellness alebo športových služieb

Poukaz na využitie wellness alebo športových služieb

alebo si vyberte z nasledujúcich možností

2 noci
374,00 €

3 noci
561,00 €

4 noci
748,00 €

2 noci
499,00 €

3 noci
749,00 €

4 noci
998,00 €

Nákupom získate minimálne 374 bodov

Pohádková Vesnička

Pohádková vesnička Podlesíčko

Vezmite svoju rodinu do vymazlenej dedinky, posiate domčekmi ladenými do štýlu obydlia rozprávkových postavičiek, škriatkov, trpaslíkov a iných bytostí a užite si nevšedný zážitok s celou vašou rodinou v prostredí, kde sa stretnete so Snehulienkou, Rákosníčkom, Budulín z večerníčkov.Pohádková vesnička
je zasadená do nádhernej krajinnej oblasti Českomoravskej vrchoviny, ktorá patrí medzi ekologicky najčistejšie oblasti našej krajiny vôbec. Dokážete si predstaviť ideálnejšie miesto pre rodinnú dovolenku, než práve v prostredí, ktorému vdýchli kúzlo do detskej duše zarytej rozprávkovej bytosti, kde nájdete skvelé zázemie pre svoj voľný čas, kde si môžete užiť wellness v pravom slova zmysle, a kde sa udomácnite v štýlovom domčeku so všetkým komfortom?Ubytovanie

Každý domček ponúka ubytovanie pre 4 osoby na celkovej ploche okolo 35 m2 a má svoje rozprávkové meno.

Snehulienka

Tento štýlový domček obýva sedem roztomilých obyvateľov so svojou kamarátkou Snehulienkou. Od tej doby, čo ju vyhnala zlá a škaredá kráľovná, bývajú v malej chalúpke a trpaslíčkovia strážia, aby už ju nikto nikdy nehneval...

Môžeme uvidieť Hanbliva, ako sa schováva za rohom a vedľa lavičky odpočíva unavený Dřímal. Ten je schopný zaspať kdekoľvek, napríklad aj na chodníku, takže dávame pozor, kam šliapeme.

Totiž taký zašliapnutý trpaslík potom býva pekne nerudný! Stačí, že je Rejpal večne nabručený, pretože naháňa Kejchala s vreckovkou, aby si konečne utrel rezancu pri nose.

Naopak stále veselý Štístko si tropí žarty z nezbedného Šmudly. Hlavne preto, že dobieha všade posledný, je roztržitý a hlavne najmenší zo všetkých. Ešte že múdry Prófa to má pod kontrolou a dohliada na to, aby sa tu všetkým obyvateľom a teda aj Vám pekne bývalo...Rákosníček

Keď sa vydáte ďalej do dedinky, užasnete nad neobvyklou stavbičkou s doškovou strechou, podoprenou drevenými trámikmi.

Postavil si ju Rákosníček, pretože mu v rybníčku bola zima, mal tam mokro a cez deň ho zo spania budili rozverné mřenky. Ako vieme, vstával s prvou večernou hviezdou a tak aj my môžeme čakať, že s prvým večerným súmrakom sa začnú diať podivuhodné veci...

Napríklad môžeme skontrolovať Veľký automobil, či parkuje na svojom mieste, Severka svieti naozaj na severe, či Malý a Veľký pes dobre strážia mesiac a za letných nocí môžeme vidieť Rákosníčka, ako sa vozí na Mliečnej dráhe.

V rybníčku pod chalúpkou, za hmlou hustou tak, že by sa nedal ukrojiť už ani kúsok, potom môžeme hľadať vodné slimáky rýchliky, raky spiatočníkov alebo strážiť, či nad hladinu nevystrkujú tlamičky šupinatí kapríky.U kováča Mateja

Kováč Matěj je veľmi statný chlapík. Musí mať veľkú silu, aby mohol poriadne okovať koníkov, ktorí sa preháňajú na protiľahlom kopci. Tiež občas trhá boľavé zuby, preto je potrebné skontrolovať deti, či si ich pravidelne čistia a či nie je nutné niektorý vytrhnúť. Kliešte pre prípadný zásah, visí kováčovi po ruke, nezabudneme ich tu s patričným výkladom deťom ukázať.

Inak sa ale kováča Mateja nemusíme nijako obávať. Nechá Vás napríklad aj zatĺcť poriadny klinec, pretože taká skúsenosť sa malému návštevníkovi určite v neskoršom veku hodí.

Pokiaľ Vás táto činnosť vyčerpá, iste uvítate posedenie na teraske, odkiaľ je nádherný výhľad cez údolie na okolité kopčeky.Mlyn

Pri pozorovaní okolitej krásy vášmu zraku neunikne pozoruhodnosť a to je náš Mlyn.

Mlyny bývajú rôzne. Vodné, veterné, strašidelné, ako aj božie, ktoré melú síce pomaly, ale zato iste... Ten náš je, verte - neverte, čertov!

A keďže čert nikdy nespí, musíme počítať s tým, že si v noci veľmi neoddýchnete. V tom prípade ale nemusíte zúfať, naša útulná reštaurácia vedľa v hotelíku je vám po celú dobu strašenia plne k dispozícii.

Inak cez deň je tu pokoj. Ticho rozráža len klapot mlynského kola, takže si s deťmi môžeme zahrať známu hru Kolo, kolo mlynský, za štyri rýnske, kolo sa nám polámalo ... a tak ďalej, čo všetci dobre poznáme.

Mlynár s mlynárkou tu melú výbornú múku dvojnulku, ktorú rozhodne nikde inde nenájdete...Karkulka

Domček Čiapočky je kúzelný, na prvý pohľad upúta zaujímavými prvkami, napríklad farebnou kombináciou a netypickým zábradlím, ale hneď sa pozná, že tu býva nežné pohlavie.

Chalúpka je útulná, čistučká a priamo láka na posedenie pod strieškou. Dievčatko v červenej čiapočke Vás rado uvíta vo svojom kráľovstve a vlka sa nemusíte báť. Náš vlk je ochočený, Karkulky už dávno neje, lebo mu v bruchu nerobili dobre.

Radšej má bábovku, čo pečie babička a občas sa zastaví aj okoloidúci poľovník na kus reči a na kávičku. Občas ochutnajú aj víno z Karkulkinho košíčka. Skúste sa opýtať v našej vinárni, možno tam aj pre vás nejaké zostalo...Nebo a Peklo

Dva rozporuplné pojmy, a preto aj ubytovanie sa nesie v tomto duchu. V nebi sa budete cítiť ako v bavlnke. Spanie pod nebesami s hviezdami vás zanesie do ríše snov a rozprávok raz dva. Jednoducho také ,,Nebo na zemi“ .

Aby ten božský pokoj nikto nenarušoval, stráži ho pri vchode hodná anjelka Vilemínka. Za ňou však, na to pozor, vytŕča čertík neposedník a je na ňom vidieť, že by najradšej už už vyskočil a vykonal s chuťou niekomu nejakú čertovinu!

Samo peklo je kvapôčik strašidelné... Možno by nebolo od veci, zvážiť tu pobyt pre neposlušnejšie deti. Sami uvidíte, že im to len a len prospeje.

Máme tu ešte jednu raritu a to čierneho kocúra. Ten sa ako správny zástupca tohto pekelného plemena schováva za komínom a keď budete potichu, môžete ho uvidieť, ako sa vyhrieva na slniečku.Peň

Pri pohľade na tvar tejto chalúpky, pripomínajúcej vykotlaný peň spoznáte, že tu bývajú dvaja známi lesní obyvatelia Křemílek a Vochomůrka.

Tu sa môžete sami presvedčiť, ako dobre sa tu vlastne býva. Je síce obrastená machom a papradím, ale je v nej pekne teplúčko a útulno a takýto pobyt v prírodnom prostredí je zdravý ako pre vás, tak aj pre vaše deti.

Kremílok s Vochomůrkou vás radi uvítajú a musím na nich prezradiť, že sa veľmi radi fotia a najradšej s malými ratolesťami.

Domček má ešte jednu raritu, čo inde nenájdete, totiž machom a trávou porastú strechu. Tu škriatkovia vsádzajú rôzne semienka podľa potreby a pestujú napríklad hríbiky do polievky.Budulínok

Všetci poznáme príbeh Budulínka, ako sa od líšky na chvostíka povoziť nechal... Tu u nás však zisťujeme, že tí dvaja sú vlastne kamaráti.

Pred samotnou chalúpkou môžeme uvidieť líšku aj s Budulínkom. Nevezie ho síce na chvostíka, zatiaľ ju len láka na hrášok. Za túto dobrôtku líška vozí Budulínka krížom krážom po okolí, kam sa mu len zachce.

Málokto tiež vie, že jeho starý otec bol vlastne huslár. Nielenže kúzelné husličky vyrába, ale aj na ne veľmi dobre hrá. Babička sa pridá s bubienkom a roztancujú tak obyvateľov celej dedinky...Švec

Švec má chalúpku je prostú, inšpirovaná starými stavbami, malebne rozosiatymi po okolitých stráňach Vysočiny. Nechýba tradičná vývesná ceduľa Švec aby ľudia vedeli, kam a na koho sa obrátiť s rozbitými škerpálmi.

Nevyhnutný verpánok s náradím dokresľuje atmosféru tohto starého remesla a malí návštevníci si môžu skúsiť v prípade potreby opraviť aj vlastné topánočky.

Stane sa, že sem zablúdi čert z neďalekého mlyna. Tí dvaja sa často škorpia, kto z nich je múdrejší. My to vieme a tak zatiaľ čo čert robí chytrolína zo všetkých najmúdrejších, obuvník mu nepozorovane prilepí chvost ku kopytu a potom nastane mazec! Väčšinou to odnesie komín, pretože čert z hnevu, že ho zase švec dostal volí túto cestu k úniku!Rumcajs a Cipiesok

Hneď pri lese, ktorý nie je nepodobný lesu Řáholci, stojí rozprávkový domček s dvoma samostatnými apartmánmi. V jednom možno stretnete lúpežníka Rumcajsa a jeho ženu Manku, v druhom ich lúpežníckeho syna Cipíska.

Vedľa chalupy je stajňa az nej na nás zvedavo vykukuje maškrtná koza Líza. Nájde sa tu aj hojdací koník, ukvákaný káčer na povrázku… Teľa, čo hubou melie tu nemáme, zato bravčo ako korenie sa tu vynachádza, prevažne v miestnej kuchyni v podobe vypečených rezňov, pečené stehno či miestnych špecialít na grile...

K domčekom navyše prilieha malá teráska alebo predzáhradka ladená do štýlu jednotlivých domčekov.

Stravovanie

Súčasťou Vášho balíčka sú aj bohaté raňajky formou švédskych stolov a 3chodové večere formou menu alebo švédskych stolov podľa aktuálnej ponuky hotela Podlesí, kam to máte iba 60 metrov.

Vstup do bazéna a fitness

Príjemným bonusom je dozaista aj vstup do krytého bazéna s protiprúdom a do veľmi dobre vybaveného fitness s kardio zónou.Dedinka má však pre svojich hostí aj ďalšie služby:

  • Sauna
  • Thajské masáže
  • Bowling
  • Tenisové kurty
  • Ihrisko na loptové hry
  • Stolný tenis
  • Detské ihrisko a ďalšieRozprávkové peklo Čertovina 

Nová turistická atrakcia pre deti aj dospelých! Trojposchodová budova má tvar obrátenej lode a pod ňou sa rozkladá pekelná ríša do hĺbky 12 metrov. Uvidíte trapírnu s trapidlami, čertia školu, komôrky siedmich smrteľných hriechov i obrí kotol!

Rozprávkové peklo datuje svoj vznik do roku 666, kedy diabolská posádka pri svojom putovaní svetom stroskotala neďaleko Hlinska, kde si postavila svoje útočisko so všetkým, čo k peklu patrí. 

Pekelné kráľovstvo sa rozkladá celkom na piatich poschodiach. Do hlbín zeme siaha dvanásť metrov, k nebesiam mieri osem metrov. Pod jednou strechou tu zažijete, ochutnáte, vyskúšate a zbadáte naozaj veľa. V celom interiéri vynikne skvelá práca českých rezbárov, stolárov, kováčov i murárov, na ktorých rukách peklo vyrástlo a vďaka ktorej je tak jedinečné a nenapodobiteľné.Stretnete sa tu s čertou učiteľkou Hubertou, ktorá učí malé čerty pekelným spôsobom a všetkému, čo správny čert musí poznať. Naproti tomu čert Krucián predstaví čertiu trapírňu, kde sa na pekelných trapidlách, akými sú šteklidlo či fackovač, každý hriešnik naučí tým správnym mravom. Čertov je v pekle požehnane, ale pekelný knieža je len jeden. V trónnej sále sa môžete stretnúť so samotným Luciferom.

Tunajšia krajina láka nielen vášnivých pre turistov, ktorí si užívajú prírodné krásy a zaujímavosti kedykoľvek počas roka. 

Tipy na výlety

Najväčšou zaujímavosťou je rozhodne  Žďár nad Sázavou , ktorý leží v CHKO Žďárské vrchy. Veľmi významnou pamiatkou v tomto meste je pútnický kostol sv. Jána Nepomuckého. Tento kostol na Zelenej Hore bol zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nenechajte si ujsť ani skanzen  Veselý Kopec,  osadu voľne rozptýlených poľnohospodárskych usadlostí v pôvodnom krajinnom prostredí. Ukážky bývania, spôsobu života a práce drobných poľnohospodárov, ľudové technické pamiatky na vodný pohon. Organizujú sa tu početné programy približujúce ľudové remeslá, obyčaje aj ľudovú kultúru.

Nezabudnime spomenúť nádhernú okolitú  krajinu Žďárských vrchov , charakteristickú pestrým striedaním lúk, pastvín, polí, lesov a rybníkov, pretkanú nepravidelnou sieťou medzí, úvozových ciest, lesíkov či skupín stromov a kríkov, pri ktorej túlaní Vás zaplaví absolútny pocit slobody a ešte. Nielen očarujúca príroda chránenej krajinnej oblasti pre Vás bude výživným zážitkom, z ktorého budete ešte dlhý čas čerpať potrebnú energiu.

Deväť skál (Prírodná pamiatka) - Najvyšší vrchol Žďárských vrchov 836 m nm s pásmom vrcholových skál, chránený prírodný výtvor s obmedzenou horolezeckou činnosťou. Jeho názov je odvodený od deviatich skalných útvarov roztrúsených v okruhu 1 kilometra. Z návršného mohutného skalného bloku, na ktorý sa dá ľahko vystúpiť, je pekný výhľad. Pri dobrej viditeľnosti je možné vidieť Králický Snežník alebo Krkonoše. Je prírodnou pamiatkou vyhlásenou v roku 1976.

Štyri palice (Prírodná pamiatka) - Rulové skalné útvary modelované mrazovým zvetrávaním a obklopené balvanovitými sutinami so zachovanými lesnými porastmi v nadmorskej výške 732 m nm Skalné vrcholy v tvare hláv, krásny výhľad, cvičné horolezecké terény.

 

www.pohadkova-vesnicka.cz

Kontakt

Pohádková Vesnička

Podlesí 15
592 02 Svratka
Česká republika
+ 420 566 664 477, +420 606 562 832

recepce@hotelpodlesi.cz
www.pohadkova-vesnicka.cz
Zobraziť partnerskú stránku

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Mohlo by Vás zaujímať