Kúpeľný pobyt v Dudinciach v Liečebnom ústave Diamant s procedúrami a plnou penziou na celý rok 2020

Liečebný ústav DIAMANT***, Dudince

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

8,9

Veľmi dobré hodnotenie
(232 hodnotení)

Kúpeľný pobyt v Dudinciach v Liečebnom ústave Diamant s procedúrami a plnou penziou na celý rok 2020

LokalitaLiečebný ústav DIAMANT***, Dudince (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 31.8.2021 podľa dostupnosti.

Spojenie kvalitnej liečby s unikátnou dudinskou vodou v Kúpeľnom dome Diamant bude tým najlepším darčekom pre rodičov či starých rodičov. Vyjadríte ním všetko - ako vám záleží na ich fyzickom zdraví a duševnej pohode. Víkend plný liečebných procedúr - minerálny kúpeľ, procedúra oxylife, saunový svet, neobmedzený vstup do vnútorného bazéna a platnosť až do konca budúceho roka!

Unikátna liečivá voda

Vodu podobného zloženia môžu ponúknuť v zahraničí len kúpele vo Francúzsku – Vichy a v Japonsku.

Všeobecne sa využíva v detoxikačnej medicíne ako doplnkový prostriedok zameraný najmä na očistu tráviaceho traktu (pečeň, žlčové cesty a hrubé črevo). Tiež je vhodná pri očiste lymfatického systému. Obsah síry vo vode blahodárne pôsobí na pokožku, napomáha pri redukcii vrások, celulitídy, ale aj pri liečbe niektorých kožných ochorení, ako je psoriáza, dermatitída…

Pri ochoreniach srdcovo-cievneho aparátu je základnou liečebnou zložkou oxid uhličitý a pre choroby pohybového a nervového systému síra vo forme sírovodíka. Veľké množstvo rozpustených minerálnych látok a plynov začleňuje tieto pramene medzi najcennejšie minerálne liečivé vody na svete.

Stravovanie

Neoddeliteľnou súčasťou liečebného procesu je aj stravovanie. Kúpele poskytujú stravovanie kúpeľným hosťom v dvoch jedálňach s obsluhou. Stravovanie je metodicky riadené odborným asistentom výživy. Okrem základnej racionálnej stravy zabezpečujeme aj šetriacu, žlčníkovú, redukčnú, diabetickú a bezlepkovú diétu. Preferujeme tradičnú kuchyňu, ktorá je v 80% vhodná pre celiatikov.

Liečba

Liečba prebieha priamo v LÚ Diamant, kde ju poskytuje kvalifikovaný zdravotnícky personál. Kúpeľný pobyt sa začína lekárskou prehliadkou a zostavením individuálneho liečebného programu. Obdržíte ho na oddelení časovania procedúr spracovaný ako tzv. kúpeľný preukaz. Všetky druhy procedúr (základné, doplnkové i nadštandardné) si môžete po porade so svojím ošetrujúcim lekárom dokúpiť. Indikácie:

 • Ochorenia pohybového aparátu:
  Zápalové i degeneratívne ochorenia – reumatické ochorenia, postihujúce najmä kĺby (progresívna polyartritída) a pridružené stavy, postupné tuhnutie chrbtice (ankylotizujúca spondylitída – Bechterewova choroba), degeneratívne ochorenia kĺbov (artrózy) a chrbtice (spondylózy a spondylartrózy), mimokĺbové formy reumatizmu, bolestivé stavy šliach, šľachových úponov, svalstva a väziva. Z metabolických chorôb ide o dnu a osteoporózu. K hlavným indikáciám patria i stavy po úrazoch pohybových ústrojov, najmä po zlomeninách a ortopedických operáciách.
 • Ochorenia srdcovo-cievneho systému:
  Ischemická choroba srdca stabilizovaná, vysoký krvný tlak I. – III. štádia, stavy po infarktoch myokardu, by-passoch a katetrových dilatáciách koronárnych ciev, stavy s vrodenými alebo získanými chybami srdca a ciev, stavy po operáciách na tepnách a žilách končatín.
 • Neurologické ochorenia:
  Stavy po zápaloch nervov alebo nervových kmeňov, bolestivé stavy zapríčinené chorobou medzistavcovej platničky alebo stavcov samých, stavy po náhlych cievnych mozgových príhodách a tranzitných mozgových príhodách…
 • Civilizačné ochorenia:
  Profesionálny stres, stavy psychosomatického vyčerpania, manažérske choroby, následky chronického preťažovania svalov a väziva pohybového aparátu.

Kardiologická ambulancia má zmluvu so zdravotnou poisťovňou Dôvera a zdravotnou poisťovňou Union. Poistenci VšZP budú vyšetrení len za priamu platbu.

Kúpeľná liečebňa Diamant

Diamant bol uvedený do prevádzky v roku 1986 so špecifickým poslaním – liečby domácich a zahraničných, vládnych a politických predstaviteľov pod menom „Sitno“. Po nežnej revolúcii v roku 1989 a v roku 1991 bol začlenený do š. p. Slovthermae a v tom istom roku bol premenovaný na najvzácnejší minerál, a to „DIAMANT“.

Viac o histórii Dudiniec a ich liečivej vode.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Dlhá platnosť pobytov až do 24.12.2020
  Dlhá platnosť pobytov až do 24.12.2020
 • Unikátna dudinská liečivá voda
  Unikátna dudinská liečivá voda
 • Adult friendly hotel v Dudinciach
  Adult friendly hotel v Dudinciach
 • Kvalifikovaný zdravotnícky personál (24-hod. lekárska pohotovosť)
  Kvalifikovaný zdravotnícky personál (24-hod. lekárska pohotovosť)
 • Liečebné procedúry, sauny a neobmedzene vnútorný bazén
  Liečebné procedúry, sauny a neobmedzene vnútorný bazén

Ukončené
od 140,00 €

Bežná cena: 190 - 380,00 €

Ponuka je ukončená.

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

8,9

Veľmi dobré hodnotenie

232 hodnotení

187 zákazníkov odporúča

7,8

V podstate som bol spokojný až na uvítanie lekára, ktoré bolo zbytočne zdĺhavé, keď už som mal procedúry v podstate zakúpené.

Peter, 9. novembra 2020

Hodnotil ponuku Diamantový pobyt pre 1 osobu na 2 noci


10

Boli sme nadmieru spokojní

Maria, 17. novembra 2019

Hodnotil ponuku Diamantový pobyt na 2 noci pre 2 osoby

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Kontakt

Liečebný ústav DIAMANT***

Liečebný ústav DIAMANT***

Kúpeľná 107
962 71 Dudince
+421 45 550 22 28

diamant@diamant.sk
www.kupelediamant.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

300
m
Dudince

Dudince

Dudince sú obcou, ktorá je známa najmä pre svoje kúpele. Zároveň sú Dudince najmenším mestom Slovenska. Nachádza sa tu množstvo hotelov, ktoré majú svoje vlastné wellness ale aj... Viac kúpalisko Dudinka.

7
km
Tesárske Dúpence

Tesárske Dúpence

Jedná sa o málo známe skrýše vytesané do vápencovej steny v malej juhoslovenskej obci Hontianske Tesáre. Pravdepodobne slúžili ako skrýše počas vpádu Tatarov na naše územ... Viacie. Nájdete tu dokopy 4 skrýše, ktoré sa podľa počtu komôrok nazývajú Jednodierka, Dvojdierka a Osemdierka.

7
km
Tesárska roklina

Tesárska roklina

Na naše končiny neobvyklá roklina vznikla pôsobením vody na vulkanické horniny. Nájdete tu dokonca 4 vodopády, pričom najvyšší má až 8 metrov. Lokalita je vyhlásená za národnú... Viac prírodnú pamiatku. Dostanete sa sem po značenom chodníku z obce Hontianske Tesáre.

8
km
Kúpalisko Santovka Wellness

Kúpalisko Santovka Wellness

Kúpalisko dostalo svoj názov podľa obce, rovnako ako aj známa minerálna voda Santovka. Voda z vrtu sa nachádza priamo v areáli kúpaliska. V areáli sú 4 bazény, travertínové sedavé... Viac bazéniky z prírodného kameňa, do ktorých prúdi stále čerstvá voda priamo z prameňa, ďalej 2 masážne vodopády a masážne sprchy, ktoré sú vybudované z prírodného kameňa a tečie tu čistá Santovská voda.

12
km
Skalné obydlia Brhlovce

Skalné obydlia Brhlovce

V obci Brhlovce sa nachádza komplex skalných obydlí vtesaných do tufu, ktorý je unikátny nielen na území Slovenska. Niektorí autori ich spájajú s možnosťou úkrytov pred Turkami v... Viac 16. storočí, iní ich pôvod viažu k hospodárskej činnosti - zaniknutým viniciam. Niektoré sa dodnes používajú na bývanie, iné slúžia akovínne pivnice alebo hospodárske priestory. V jednom z domčekov je dnes expozícia ľudového bývania.

22
km
Levický Hrad

Levický Hrad

Zakonzervované zrúcaniny gotického hradu z 13. storočia. Bránil prístup k stredoslovenským banským mestám, bol súčasťou panstva Matúša Čáka Trenčianskeho, neskôr sa stal hradom... Viac kráľovským.

22
km
Vodný mlyn Bohunice

Vodný mlyn Bohunice

Pri obci Bohunice sa nachádza bývalá mlynárska usadlosť. Ide o typ vodného mlyna s kolesom na vrchný pohon. Mlecie zariadenie bolo zmodernizované a v roku 1938 sa zaviedol aj... Viac elektrický prúd. Vnútorné priestory sú vybavené dobovým nábytkom a v súčasnosti slúžia ako múzeum.

25
km
Krupinské bralce

Krupinské bralce

Krupinské bralce, inak zvané Štangarígeľ, sú najväčšou prírodnou zaujímavosťou v okolí mesta Krupina. Pozostávajú z andezitových pilierov, niektoré sú vysoké až 6 metrov. Na... Viac jednom z nich sa dokonca nachádzajú zvyšky zo starodávnych nápisov, pravdepodobne od Keltov alebo starých Slovanov.

25
km
Rozhľadňa Vartovka

Rozhľadňa Vartovka

Rozhľadňa bola postavená v 16. storočí a slúžila na skoré odhalenie blížiaceho sa nepriateľa. V 18. storočí však stratila svoj význam a tak začala pustnúť. Po zrekonštruovaní sa... Viac stala obľúbeným cieľom turistov, z jej vrcholu sa vám naskytne výhľad na Krupinskú planinu a Štiavnické vrchy.

25
km
Turecké studne v Krupine

Turecké studne v Krupine

Turecké studne sa nachádzajú v bývalom kamennom lome neďaleko Krupiny. Do kameňa sú tu vyrezané zaujímavé skalné úkryty, ktoré v 19. - 20. storočí slúžili ako obydlia miestnej... Viac chudobe. Ich pôvodný účel ale nie je celkom známy. Podľa niektorých môže ísť o turecké skrýše zo 16. - 17. storočia.

26
km
Pustý kostol Veľká Čalomija

Pustý kostol Veľká Čalomija

Tento kostol patrí medzi najstaršie sakrálne stavby na našom území. Pochádza z prelomu 11. a 12. storočia. V súčasnosti sú jeho zrúcaniny zrekonštruované do naozaj zaujímavej... Viac podoby. Toto miesto je zároveň významným archeologickým náleziskom - našli sa tu staroslovanské hroby, a tiež prevzácne bronzové akvamanile (nádoba, ktorú kedysi používali kňazi pri rituálnom umývaní rúk) v podobe koňa s jazdcom.

26
km
Hrad Sitno

Hrad Sitno

Hrad Sitno je obľúbeným turistickým cieľom. Leží na najvyššom vrchu Štiavnických vrchov, takže je z neho vynikajúci výhľad na okolie. Na vrchole Sitna turistom slúži obnovená... Viac drevená rozhľadňa z roku 1727, v ktorej sa okrem občerstvenia môžu oboznámiť s ochranou prírody na území CHKO Štiavnické vrchy.

Mohlo by sa vám páčiť