Hodinový vstup do floating tanku – Mŕtve more na dosah

Floating Banská Bystrica – Mŕtve more na dosah, Banská Bystrica

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Ukončené od 19,90 €

od 19,90 €

Bežná cena: 45 - 55,00 €

Takto si predstavujeme pravé rochnenie. Len ticho, pokoj a vy. Celú jednu hodinu sa necháte nadnášať teplou, hustou a slanou kvapalinou, ktorá imituje stav beztiaže. Nielenže sa váš pohybový aparát, kĺby a svaly uvoľnia, ale aj vaša myseľ zrelaxuje a príde na iné myšlienky.

9,6

Vynikajúce hodnotenie

60 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Relaxácia na rýchle uvoľnenie tela i ducha Relaxácia na rýchle uvoľnenie tela i ducha

Tank je naplnený kvapalinou, ktorá nadnáša Tank je naplnený kvapalinou, ktorá nadnáša

Dochádza k zlepšeniu pohyb. aparátu, k odstráneniu bolesti kĺbov Dochádza k zlepšeniu pohyb. aparátu, k odstráneniu bolesti kĺbov

Necelých 200 m od SC EUROPA Necelých 200 m od SC EUROPA

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Floating Banská Bystrica – Mŕtve more na dosah

Takto si predstavujeme pravé rochnenie. Len ticho, pokoj a vy. Celú jednu hodinu sa necháte nadnášať teplou, hustou a slanou kvapalinou, ktorá imituje stav beztiaže. Nielenže sa váš pohybový aparát, kĺby a svaly uvoľnia, ale aj vaša myseľ zrelaxuje a príde na iné myšlienky.

Táto neobvyklá metóda relaxácie ponúka veľmi rýchle uvoľnenie tela i ducha. Dosiahnete ho asi hodinovým pobytom vo floating tanku naplnenom teplou, hustou a slanou kvapalinou, ktorá nadnáša telo a imituje tak do značnej miery stav beztiaže.

Pretože je priestor vane uzavretý a človek vo vnútri je oddelený od všetkých vonkajších vnemov, dochádza ľahko k absolútnemu uvoľneniu pohybového aparátu, kĺbov, svalov, ale aj vedomia.

Všeobecne sa odporúča zostať čo najdlhšie v stave ticha a pokoja, v druhej polovici relaxačnej doby možno nechať na telo "stekať" tóny príjemnej relaxačnej hudby. Ľudia, ktorí trpia fóbiou z malého priestoru, by mali pred vstupom do floatačnej vane skonzultovať svoj problém s odborníkom. Niekedy pomôže, keď si relaxujúca osoba nechá veko tanku pootvorené.

Ako pôsobí floating na telo?

Uvoľnenie sa môže priaznivo prejaviť na celkovom zdravotnom stave. Skúsenosti potvrdzujú, že po floatácii (floatingu) dochádza k zlepšeniu pohybového aparátu, k odstráneniu bolesti kĺbov i k zvýšeniu ich pohyblivosti, rýchlejšie sa hoja zlomeniny a iné zranenia, vďaka slanému prostrediu sa celý organizmus prečisťuje a vyplavujú sa odpadové produkty, ktoré spôsobujú podráždenie, únavu a depresie. Krvné riečište sa rozširuje, dochádza k tzv. vazodilatačnému efektu - do buniek sa dostáva viac výživných látok a urýchľuje sa odplavovanie kyseliny mliečnej z tela.

Ako pôsobí floating na psychiku?

Štúdie fínskeho lekára Dr. Johna Turnera naznačujú, že floating redukuje množstvo stresových biochemických látok a ich priaznivú hladinu udržuje nielen po celé dni, ale aj týždne. V priebehu relaxácie v tanku dochádza k tvorbe endorfínov v mozgu a k navodeniu príjemného pocitu eufórie. Pretože tento pocit môže pretrvávať, človek sa začne dobre vyrovnávať s rôznymi stresovými situáciami, stáva sa vyrovnanejším a priateľskejším, dobre spí, zlepšuje sa jeho pamäť i výkonnosť a znižuje sa pravdepodobnosť ochorenia. To ale nie je všetko. Floatácia (floating) navodzuje produkciu mozgových vĺn alfa a umožňuje dokonca vyladiť mozog na vlny theta. To je stav, do ktorého sa človek dostáva len vďaka dlhodobému cvičenie určitých meditačných techník. Dochádza tiež k synchronizácii oboch mozgových hemisfér. To vedie okrem iného k vytvoreniu optimálnej rovnováhy tela a mysle, čo má za následok nielen rad pozitívnych zmien v oblasti psychiky, ale aj úpravu radu funkcií fyzického tela. Normalizuje sa krvný tlak, zlepšuje sa srdcová činnosť, funkcia dýchacieho ústrojenstva, stabilizuje sa nervový systém a iné.

Pri pobyte človek vo vani zabúda na vonkajší svet a je schopný plne sa sústrediť na to, čo prebieha vo vnútri jeho tela i mysle. Niektorí relaxujúci prirovnávajú pobyt vo floating tanku k pôsobeniu drogy, lebo mimo všetko, čo už bolo povedané, býva tiež prítomný pocit ničím nerušeného bezdôvodného šťastia.

Priaznivých a zaujímavých účinkov na ľudský organizmus je oveľa viac. Floating je bezpochyby prostriedkom, ktorý umožňuje vrátiť sa k liečivým silám prírody a znova precítiť, aké to bolo, keď sme sa ešte nachádzali v bezpečnom prostredí matkinho lona tesne pred narodením.

Komu je určený floating?

Floating si môže užívať praktický každý. Najviac je však dopytovaný ľuďmi s:

 • najrôznejšími kožnými ťažkosťami, ako sú napríklad atopický ekzém, lupienka
 • depresia, stres akejkoľvek formy
 • únavou, únavovým syndrómom
 • ochorením dýchacích ciest
 • alergiami
 • problémami s dutinami
 • plesňami
 • pooperačnou stuhnutosťou kĺbového systému
 • poškodením pohybového aparátu, napríklad problémy s kĺbmi, chrbticou, ischias, reumatickým ochorením
 • celulitídou
 • cievnou nedostatočnosťou a iné.
   

Ako si čo najviac užiť procedúru?

Ponorte sa do vane, do príjemne teplej a slanej kvapaliny a snažte sa zabudnúť na starosti bežného života. Zbavte sa myšlienok, ktoré sa vám víria hlavou. Snažte sa maximálne uvoľniť a vnímať relaxáciu s každým vaším nadýchnutím a vydýchnutím.

Chcete si dopriať účinok floatingu do tej najvyššej miery, ako to len ide?

Potom choďte na floating pravidelne, aspoň raz týždenne. Ale predpokladáme, že toto odporúčanie je napokon zbytočné, pretože už pri samotnej procedúre budete rozhodnutý prísť opäť a užívať si stav beztiaže.

Kontakt

Floating Banská Bystrica – Mŕtve more na dosah

Floating Banská Bystrica – Mŕtve more na dosah

Janka Kráľa 2
97401 Banská Bystrica
Slovensko
0905169001

viki.roskova@gmail.com
www.floatingbb.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by Vás zaujímať