Rozprávkové bavorské zámky a príbeh kráľa Ludwiga II.

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Nemecko – Bavorsko

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Rozprávkové bavorské zámky a príbeh kráľa Ludwiga II.

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Nemecko – Bavorsko PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Nemecko – Bavorsko (mapa)

Ukončené 119,00 €

119,00 €

Bežná cena: 159,00 €

Zažite rozprávku na vlastnej koži počas víkendu plného nádherných zámkov. Čarovná alpská príroda, bavorské zámky, zaujímavý životný príbeh kráľa Ludwiga II., ubytovanie a raňajky v hoteli – to všetko počas nezabudnuteľných dvoch dní.

9,2

Vynikajúce hodnotenie

153 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Najhonosnejšie a najznámejšie zámky na svete – zámky Ludwiga II. Najhonosnejšie a najznámejšie zámky na svete – zámky Ludwiga II.

Preveziete sa cez jazero Chiemsee, ktoré je 3. najväčším jazerom v Nemecku Preveziete sa cez jazero Chiemsee, ktoré je 3. najväčším jazerom v Nemecku

Návštívite aj zámok Neuschwanstein Návštívite aj zámok Neuschwanstein

Služby delegáta počas celého zájazdu Služby delegáta počas celého zájazdu

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

  • raňajky raňajky

Zažite rozprávku na vlastnej koži počas víkendu plného nádherných zámkov. Čarovná alpská príroda, bavorské zámky, zaujímavý životný príbeh kráľa Ludwiga II., ubytovanie a raňajky v hoteli – to všetko počas nezabudnuteľných dvoch dní.

Spoznajte s Prima Travel rozprávkové zámky, nádhernú alpskú prírodu a zaujímavý životný príbeh kráľa Ludwiga II, ktorý je plný kontrastov, záhad a irónie. Dôkazom toho je i zámok Neuschwanstein, ktorý mal slúžiť ako súkromná skrýša, ale v súčasnosti ho denne oblieha tisíce turistov a dá sa povedať, že je snáď najslávnejším zámkom na svete.


Zámok Neuschwanstein bol založený na kráľových snoch z detstva a inšpiroval Walta Disneyho, ktorý ho využil ako predlohu vo svojich rozprávkach. Budete mať možnosť vidieť najhonosnejšie a najznámejšie zámky na svete – zámky Ludwiga II., ktorého poddaní nazývali "rozprávkový kráľ“ ale pre ministrov zostával len "šialeným kráľom“. Nenávidel spoločenské povinnosti na dvore, bol rezervovaný, hanblivý a mal málo priateľov. Ľudia ho však milovali pre jeho kráľovské výstrelky a zbožňovali, keď sa kráľ len-tak podelil o svoj obed s drevorubačom, porozprával s pastierom dobytka a zapadol medzi svojich poddaných.


Odhaľte pikošky zo života tohto výstredného panovníka a vydajte sa na cestu príbehom, ktorý je akoby vystrihnutý z filmu. Milovníci prírody sa nebudú vedieť nabažiť nádherných hôr, dotyku Álp, lesov a malebných dediniek. Bavorsko bolo odjakživa iné ako zvyšok Nemecka a každý kto ním raz prešiel, si to po čase uvedomí.

Program:

1. deň:

Odchod zo Slovenska (Nitra-Trnava-Bratislava) v skorých ranných hodinách. V doobedňajších hodinách dorazíte do Prienu, odkiaľ sa loďkou prevezieme cez jazero Chiemsee, ktoré je tretím najväčším jazerom v Nemecku. Domáci mu nepovedia inak ako "Bavorské more“.

Prvou zaujímavou zastávkou bude zámok Herrenchiemsee, ktorý leží uprostred ostrova Herreninsel. Zámok vo svojej neskutočnej nádhere prekonáva svoj vzor – zámok vo Versailles. Ohromia vás prepychové komnaty, zrkadlová sála, množstvo fontán a nádherné záhrady. Po prehliadke zámku a prechádzke po areáli sa loďkou preplavíme do Prienu, odkiaľ bude naša cesta pokračovať k ďalšiemu malebnému zámku Linderhofu, ktorý bol najobľúbenejším zámkom Ludwiga II. Očarí vás zámocký park, ktorý je súčasťou lesa, prepychové komnaty, porcelánové kvety vo váze, stolček "prestri sa" a zaujímavosťou bude aj umelo vytvorená jaskyňa, v ktorej sa hrávali Wagnerove opery iba pre Ludwiga II. Z tohto romatického zámočku sa autobusom odveziete do hotela, kde sa ubytujete.

2. deň:

Po raňajkách vás autobus odvezie do Schwangau a tu navštívite dva zámky - zámok Hohenschwangau, kde kráľ strávil svoje detstvo. Čerešničkou na torte bude slávny zámok Neuschwanstein, ktorý bol založený na kráľových snoch z detstva. Zámok je tak prepracovaný a dokonalý, že sa zdá skoro nemožné, že ho postavili ľudské bytosti. Zážitkom bude pre vás aj most Marienbrücke nad roklinou, odkiaľ sa vám vynorí na zámok pekný výhľad na fotenie. Ale ako sa hovorí, každej rozprávke je koniec a tak bude aj nášmu zájazdu. Na Slovensko zo Schwangau vyrazíte približne o 15.30 hod. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Kontakt

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

Štefánikova 64
94901 Nitra
Slovensko
+421 911 331 015, +421 904 344 643

info@primatravel.sk
www.primatravel.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Zájazd do Nemecka, Bavorské zámky

Neuschwansteinstraße 20
87645 Schwangau
Nemecko


Zobraziť partnerskú stránku

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Mohlo by sa vám páčiť

ZľavaDňa využíva súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať vašu používateľskú skúsenosť a pre marketingové účely. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem