Privátny wellness pre dve osoby

KRYOWELL - budova UNI-CENTRA, Trenčín

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Privátny wellness pre dve osoby

LokalitaKRYOWELL - budova UNI-CENTRA, Trenčín (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 18.12.2018 do 30.6.2019 podľa dostupnosti.

Prehrejte si svoje telo vo fínskej saune, veď saunovanie je najpríjemnejšie potenie. Rozmaznávať vás budú bublinky vo whirpool-e a ako čerešnička na torte nealko nápoj. A to všetko bez zbytočného tlačenia sa s druhými ľudmi.

Fínska sauna

Ako pôsobí saunovanie na ľudské telo?

Počas saunovania pôsobí na telo striedavo zohriatie a ochladenie, pritom ide o rôznorodosť pôsobení. Na silné teplo reaguje ľudské telo roztiahnutím krvných ciev v koži (sčervenanie kože) a vylučovanie potu. Telo tak reaguje preto, aby dosiahlo normálnu hodnotu teploty vnútorných orgánov 37°C. Táto námaha je v saune len čiastočne úspešná. Hoci sa z rýchlo zvlhčeného povrchu tela odparí každú minútu pobytu v saune 10 g vody, takéto ochladzovanie nestačí na dosiahnutie normálnej teploty na povrchu a vnútri tela.

Veľa tepla vnikne aj do vnútra tela, a to prostredníctvom teplotného žiarenia zo stien a piecky, zo vzduchu na povrchu kože a z vdychovaného vzduchu a vnikne na sliznice dýchacích ciest. Vtedy pôsobí teplotné žiarenie najviac, pretože sa zabrzdí prechod tepla z horúceho vzduchu pomocou vzduchovodu. Toto je aj príčina, prečo aj napriek suchému vzduchu v saune sa nevyparí všetok pot, ale že sa na koži vytvoria z neho kvapky.

Krvné cievy na celej koži sa rozšíria a tým sa vyprázdnia zásoby krvi. Obiehané  množstvo  krvi  sa  zvýši  a krv tečie rýchlejšie. Tep krvi  sa zvýši asi o 50%.  Zvýšený krvný tlak zásobuje potné kapiláry dostatkom „materiálu“ a rozdeľuje teplo z kože do vnútra tela. Vzhľadom na krvný tlak, spôsobia zmeny krvného obehu určitú úpravu najprv na vyššiu alebo nižšiu hodnotu.

Vo fáze ochladenia sa majú zvýšené teploty tela znížiť opäť na východiskové hodnoty. Pritom sa znova zvyšuje obsah kyslíka v krvi.           V dôsledku striedania studeného kúpeľa na koži a teplého kúpela nôh sa urýchľuje obnovenie pružnosti ciev v koži. Ak sa pociťuje pôsobenie tepla fyzicky a psychicky ako uvoľnenie, potom aplikácia ochladenia spôsobí pocit osvieženia a vytvorí vo vegetatívnom nervovom systéme a v dôležitých nervových orgánoch výkonové inpulzy, ktoré sa môžu značiť ako malý stres v zmysle upokojujúceho stresu.

Všeobecne má saunovanie veľmi prospešné pôsobenia na telesné orgány, systém krvného obehu a hospodárenia tela s vodou. Zvyšuje sa odplavovanie odpadových látok ako aj pripravenosť organizmu brániť sa proti infekciám.

Whirpool

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Balíček pre dvojicu
  Balíček pre dvojicu
 • Maximálne súkromie
  Maximálne súkromie
 • Nápoj podľa vlastného výberu
  Nápoj podľa vlastného výberu
 • Osuška a plachta
  Osuška a plachta
 • Vhodné ako darček
  Vhodné ako darček

Ukončené
od 29,00 €

Bežná cena: 41 - 57,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 595 629 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

KRYOWELL - budova UNI-CENTRA

KRYOWELL - budova UNI-CENTRA

Opatovská 47
91101 Trenčín
032 74 30 515, 0918 462 329

Prevádzková doba celotelovej kryoterapie je od 16:30 - 18:00 hod.

kryowell@kryowell.sk
http://www.kryowell.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by sa vám páčiť