Posilnite svoju imunitu infúziami s vitamínom C - limitovaná ponuka

Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates, Bratislava - Ružinov

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Posilnite svoju imunitu infúziami s vitamínom C - limitovaná ponuka

Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates, okres Bratislava II, Bratislava - Ružinov Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates, okres Bratislava II, Bratislava - Ružinov (mapa)

Ukončené od 34,90 €

od 34,90 €

Bežná cena: 50 - 260,00 €

Vitamínová bomba v pravom zmysle slova! Ak váš život sťažujú alergie, ochorenia, stres, pravdepodobne potrebujete vitamín C. Avšak pri klasickom užívaní vitamínu C dokáže naše telo vstrebať len menej, než by človek práve potreboval. Uvažovali ste už nad Céčkom cez infúziu? Táto terapia má neskutočné množstvo pozitívnych vlastností. A môžete ju absolvovať aj vo dvojici. Pozor limitovaná ponuka.

9,8

Vynikajúce hodnotenie

71 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Zvyšuje obranyschopnosť proti rôznym infekciám Zvyšuje obranyschopnosť proti rôznym infekciám

Žiadne závažné nežiaduce účinky Žiadne závažné nežiaduce účinky

Chráni pred účinkom voľných radikálov a starnutím Chráni pred účinkom voľných radikálov a starnutím

Pôsobí proti stresu a zlepšuje činnosť mozgu Pôsobí proti stresu a zlepšuje činnosť mozgu

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Ponuka je ukončená.

Flexi ponuka
Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates

Vitamínová bomba v pravom zmysle slova! Ak váš život sťažujú alergie, ochorenia, stres, pravdepodobne potrebujete vitamín C. Avšak pri klasickom užívaní vitamínu C dokáže naše telo vstrebať len menej, než by človek práve potreboval. Uvažovali ste už nad Céčkom cez infúziu? Táto terapia má neskutočné množstvo pozitívnych vlastností. A môžete ju absolvovať aj vo dvojici. Pozor limitovaná ponuka.

Prečo potrebujeme vitamín C?

Na rozdiel od mnohých cicavcov si ľudský organizmus nie je schopný vyrobiť vitamín C. Preto je nevyhnutné, prijímať túto životne potrebnú látku v potrave. Potrebujeme ju nevyhnutne preto, aby v ľudskom organizme prebiehalo mnoho dôležitých procesov ako napr. tvorba kolagénu, hojenie rán, obranný mechanizmus proti stresu a mnoho ďalších. Jeho nedostatok okrem iného predstavuje rizikový faktor vzniku onkologických ochorení.

Vitamín C

Vitamín C je známy aj pod názvom kyselina askorbová. Jeho objav sa datuje medzi roky 1928-1933, popísal ho maďarský biochemik Szent-Győrgyi, ktorý našiel súvislosť medzi oxidáciou a produkciou energie v organizme.

Vitamín C je silný antioxidant, chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov. Je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, ale aj pre tvorbu väziva a obnovu kolagénu, pri odstraňovaní škodlivých látok z organizmu. Má úlohu aj pri kontrole cholesterolov  v organizme, podieľa sa na znižovaní hladiny histamínu. Jeho pôsobenie v našom organizme je aj dnes ešte stále predmetom skúmania.

Hladina vitamínu C nie je stanovovaná pri bežnom biochemickom vyšetrení. Mnohé štúdie však poukazujú na jej zníženú hladinu v krvi u zdravých ľudí a oveľa viac u chorých ľudí, hlavne u chronických ochorení. Jeho denný príjem v strave je nedostatočný pri rozšírenom používaní polotovarov a fast-food stravovaní. Vitamín C je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, každé akútne infekčné ochorenie zvyšuje nároky na jeho príjem. Jeho zvýšený príjem je potrebný aj pri chronických infekčných ochoreniach, ale aj pri neinfekčných chronických ochoreniach ako zápaly kĺbov (artritída), poruchy trávenia, pri operačných výkonoch.

Pri zvýšenej potrebe vitamínu C je jeho doplnenie bežnou stravou nemožné, nielen pre zníženú chuť do jedla pri akútnom infekčnom ochorení, ale aj pre obmedzené vstrebávanie – vitamín C sa vstrebáva v tenkom čreve pomocou špeciálnych transportných molekúl ktoré ho prenášajú do krvi, ale počet týchto molekúl je obmedzený, takže do krvi sa prenesie len časť vitamínu C – či z potravy alebo podaného vo forme tabliet. K nedostatku vitamínu C nielen pri akútnom infekčnom ochorení prispieva aj skutočnosť, že vitamín C je rozpustný vo vode a naše telo si nevie vytvoriť jeho zásoby.

Človek je jedným z mála živých organizmov, ktorí stratili schopnosť vlastnej tvorby vitamínu C v priebehu evolúcie. Sme úplne odkázaní na jeho príjem v potrave.

Optimálna hladina vitamínu C v organizme podľa DGE (Deutsche Gesellschaft für Ernährung – Nemecká spoločnosť pre výživu) je 1,1-1,2 mg/dl krvi, minimum pre udržanie zdravia 0,9 mg/dl. Pri chronických ochoreniach bola zistená znížená priemerná hladina vitamínu C – napríklad 0,6 mg/dl u pacientov s cukrovkou, 0,53 mg/dl u osteoporózy, ale až 0,11 mg/dl u akútnych infekčných ochorení, traumatických stavoch, popáleninách. Poukazuje to na jeho vysokú potrebu pri akútnych ochoreniach ako aj zvýšenú potrebu a znížený príjem pri chronických ochoreniach.

Infúzne podanie vitamínu C umožňuje rýchle doplnenie vitamínu a prístup k vitamínu každej bunke organizmu tým, že na prechodnú dobu vytvorí jeho nadbytok v organizme.

Podanie vitamínu C je opodstatnené pri:

  • stave dlhodobej únavy (je vhodné skontrolovať tiež hladinu vitamínu D)
  • akútnom ochorení dýchacích ciest (chrípka, zápaly priedušiek, prínosových dutín)
  • pri chronických poruchách trávenia (histamínova intolerancia)
  • pred plánovaným chirurgickým výkonom
  • ako podporná a doplnková liečba pri chronických ochoreniach

Kontraindikácie:

  • precitlivenosť na kyselinu askorbovú
  • ochorenie alebo predispozícia na ochorenie obličkových kameňov
  • ochorenia talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia

Kontakt

Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates

Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates

Prievozská 4/A (Apollo Biznis Centrum II, blok B, 1. poschodie)
82109 Bratislava
Slovensko
+421 903 788 670

Pondelok: 7:00-17:30
Utorok: 7:00-17:30
Streda: 7:00-17:30
Štvrtok: 7:00-17:30
Piatok: 7:00-14:30

kupony@hippokrates.sk
www.hippokrates.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež

ZľavaDňa využíva súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať vašu používateľskú skúsenosť a pre marketingové účely. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem