Vyskúšajte skialpinizmus pod dohľadom horského sprievodcu s kompletným vybavením vo Veľkej Fatre

Outdoortour, Slovensko

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Vyskúšajte skialpinizmus pod dohľadom horského sprievodcu s kompletným vybavením vo Veľkej Fatre

LokalitaOutdoortour, Slovensko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 15.3.2022 podľa dostupnosti.

Úžasná príroda, horský vzduch a všetko navôkol pod snehom. Vyskúšajte skialp, skituring alebo skialpinizmus, ktorý je v posledných rokoch veľmi obľúbený zimný šport. Pre milovníkov prírody a lyžovania je tu skialpový kurz s horským sprievodcom s kompletným vybavením vo Veľkej Fatre.

Čo zažijete?

Okrem toho, že vás naučíme správne pohybovať sa na skialpinistických lyžiach, naučíme vás aj používať lavínovú výstroj. Nakoľko sa skialpinizmus vykonáva v zime a často vo voľnom teréne, riziko lavín netreba podceňovať. Na kurze sa však budeme pohybovať po bezpečných terénoch s cieľom naučiť sa  o skialpinizme čo najviac. Čaká vás množstvo nových zážitkov a dobrodružstiev. A to všetko v nádhernom prostredí Veľkej Fatry.

Z praxe vieme, že po oboznámení a predvedení, ako sa pohybuje na skialpinistických lyžiach, tak výstup na lyžiach zvládnu všetci účastníci. Dôležité je aby ste vedeli lyžovať, no aj to si na kurze uľahčíme a lyžovať budeme po upravenej zjazdovke. Budete pod dohľadom horského sprievodcu UIMLA, ktorý má obrovské skúsenosti nielen so skialpinizmom ale aj s pohybom v horách.

Zo skúseností vieme, že túru, ktorú počas kurzu absolvujeme, zvládnu všetci účastníci, seniori aj deti od 15 rokov. Ide o stredne náročnú túru, pri ktorej prekonáme do 700 výškových metrov. Vyžaduje si od Vás vedieť lyžovať, primeranú fyzickú kondíciu a športové oblečenie.

Čo je skialpinizmus?

Skialpinizmu je zimný šport, ktorý v posledných rokoch zažíva obrovský rozmach. Základom je pohyb na lyžiach, ktoré majú špeciálne viazanie a pásy, ktoré sa používajú na výstup. K tomu je potrebné mať na to vhodné lyžiarky, ktoré umožňujú šľapanie do kopca aj lyžovanie dole svahom. Skialpinizmus sa vykonáva v prírode, často mimo lyžiarskych stredísk, hlboko v dolinách a vysoko na hrebeňoch hôr. V poslednom čase je populárna aj ľahšia forma skialpinizmu, ktorá sa vykonáva v lyžiarskych strediskách na upravených zjazdovkách alebo na vyhradených trasách. Toto sú ideálne terény na vyskúšanie si skialpu.

Výhodou skialpinizmu je, že nemusíte čakať v radoch pri lanovkách, dostanete sa aj tam, kde sa bežný lyžiari nedostanú. Pri výstupe si volíte vlastnú stopu aj smer. Pri lyžovaní vo voľnom teréne si tiež vyberiete vlastnú líniu v neporušenom prašane, ktorý ešte nikto pred Vami nepopísal oblúkmi. Skialpinizmus Vám poskytuje slobodu pri pohybe v horách, veľa zážitkov, dobrodružstiev a niekedy aj adrenalín. Začať sám ako samouk je dosť náročný spôsob ako tomu športu prepadnúť, je množstvo vecí, kde môžete robiť chyby a tak si tento nádherný spôsob pohybu v horách skôr znepríjemníte. S nami si ho však užijete, nakoľko presne vieme čomu sa treba vyvarovať a ako skialp robiť, aby ste si ho užili.

CK Outdoor Tour

Outdoorová cestovná kancelária, ktorá sa zameriava na pohyb v horách po celý rok. Turistika, via ferraty, alpinizmus, horolezectvo, expedície, lyžovanie a samozrejme skialpinizmus sú hlavné aktivity.

Túru vedie skúsený medzinárodný horský sprievodca UIMLA, ktorý ovláda omnoho viac ako vás môže za jeden deň naučiť a tak sa ho neváhajte pýtať na čokoľvek, čo sa týka hôr a pohybu v nich. Pre nás je prvoradá vaša bezpečnosť a spokojnosť. Každý účastník bude poistený. Poistenie zahŕňa poistenie do hôr vrátane krytia zachraňovacích nákladov.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Túru vedie medzinárodný horský sprievodca UIMLA
  Túru vedie medzinárodný horský sprievodca UIMLA
 • Ide o stredne náročnú skialpovú túru – potrebná je primeraná fyzická kondícia a vedieť lyžovať
  Ide o stredne náročnú skialpovú túru – potrebná je primeraná fyzická kondícia a vedieť lyžovať
 • Vhodné aj pre rodiny s deťmi od 15 rokov a partie
  Vhodné aj pre rodiny s deťmi od 15 rokov a partie
 • Na 6 záujemcov je 1 horský sprievodca
  Na 6 záujemcov je 1 horský sprievodca
 • Pre skupiny možnosť výberu vlastného termínu
  Pre skupiny možnosť výberu vlastného termínu

Ukončené
69,00 €

Bežná cena: 85,00 €

Ponuka je ukončená.

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 597 773 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Outdoortour

Rybárska 1121/21
038 53 Turany
0905 682 854

ferraty@outdoortour.sk
http://www.outdoortour.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

6
km
Sklabinský hrad

Sklabinský hrad

Prvýkrát sa hrad spomína už v roku 1242. Neskôr slúžil ako sídlo Turčianskej župy. V roku 1630 hrad znovu opevnili, vybudovali druhé predhradie a v areáli postavili nový kaštieľ... Viac určený na reprezentačné účely pre župana. Sídlom župy zostal až do polovice 18. storočia.

10
km
Slovenské národné literárne múzeum

Slovenské národné literárne múzeum

Múzeum zhromažďuje, zhodnocuje, spracúva a sprístupňuje zbierkový fond k dejinám slovenského písomníctva, knižnej kultúry a knižnej grafiky. Buduje súbory zbierok so zameraním... Viac všestranne dokumentovať slovenskú literatúru, jej dejiny, prezentáciu a popularizáciu. Trvalá expozícia múzejnou formou predstavuje vývin slovenskej literatúry od 9. storočia po súčasnosť, prezentujú sa tu najvýznamnejšie literárne pamiatky, ktoré poukazujú na históriu slovenského národa. Najvzácnejšie rukopisy, inkunábuly a tlače sú predstavené vo forme faksimile

11
km
Múzeum slovenskej dediny v Martine

Múzeum slovenskej dediny v Martine

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. Expozícia podáva obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov... Viac oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia.

15
km
Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec

Považuje sa za symbol Veľkej Fatry a je jedným z najkrajších vrcholov na Slovensku. Naskytne sa vám z neho krásny výhľad na široké okolie. Dostanete sa sem napríklad z obce... Viac Štefanová.

15
km
Hrad Strečno

Hrad Strečno

Hrad stál na svojom mieste už v prvej polovici 14. storočia. Počas stáročí bol rozširovaný a viackrát prestavaný do svojej najväčšej rozlohy v 17. storočí, kedy dosiahol úroveň... Viac najlepšie opevneného hradu na strednom Považí. Z hradnej skaly a z chodníka nad hradom je krásny výhľad na Strečniansky priesmyk, Domašínsky meander a na veľkú časť Žilinskej kotliny.

15
km
Jánošíkove diery

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery sú sústavou tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nájdete tu viac ako 20 vodopádov, ktoré spolu tvoria Vodopády Dierového potoka, bizarné skalné útvary a... Viac turistické chodníky s lávkami, mostíkmi a reťazami. Na turistiku cez Jánošíkové diery máte na výber malý alebo veľký okruh. Malý okruh vedie cez krásne miesta Dolných a Nových Dier. Je ideálny pre rodiny s deťmi. Zvládnete ho aj so skutočne malými deťmi či so seniormi a dĺžka trasy 5 km vám zaberie asi 2-3 hodinky. Veľký okruh vedie cez Horné diery a užijete si na ňom spomínané rebríky. Nezabudnite, že tieto rebríky aj turistické chodníky sú dostupné aj v zime. Vtedy sú však pokryté ľadom, nezabudnite si preto pribaliť mačky a ďalšie vhodné pomôcky. Krásny tip na výlet je napríklad túra na Malý alebo Veľký Rozsutec, ktorej trasa vedie práve cez Jánošíkove diery. Turistický chodník na Veľký Rozsutec je v sezóne od 1.3. do 15.6. zatvorený z dôvodu ochrany prírody. Ubytovanie vám odporúčame vybaviť v Terchovej, ktorá je asi najlepší východiskový bod pre turistiku.

16
km
Čutkovská dolina

Čutkovská dolina

Čutkovská dolina je obľúbenou destináciou na vychádzky najmä domácich ale čoraz obľúbenejšia je aj medzi turistami. Nájdete tu krásne horské prostredie, rybník a náučný chodník,... Viac ktorý vás prevedie napríklad tiesňavou alebo popri 24 metrov vysokom vodopáde.

17
km
Jánošíkove múzeum

Jánošíkove múzeum

Expozícia múzea je rozdelená do niekoľkých častí: hrad obce, Život Juraja Jánošíka a jánošíkovská tradícia, Z ľudovej kultúry obce. Návštevník sa dozvie informácie nielen o... Viac dejinách obce Terchová, ktoré dokumentujú fotokópie dobových listín a fotografie, ale aj dôležité historické fakty zo života, zbojníčenia a popravy Juraja Jánošíka. Početné dobové exponáty z Terchovej a okolia približujú hudobný folklór, domácu textilnú výrobu, salašníctvo, poľnohospodárstvo, ľudovú architektúru a dávny spôsob bývania v drevenici.

17
km
Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce

Nová rozhľadňa nad Terchovou poskytuje vynikajúci výhľad na široké okolie. Stojí na vrchole kopca, ktorý si filmári známeho filmu Jánošík vybrali ako miesto, kde stála šibeni... Viacca. Práve túto šibenicu majú pripomínať ramená rozhľadne. Vedie k nej jednoduchá trasa z obce Terchová, ktorá je zároveň náučným chodníkom.

18
km
Aqua Eden

Aqua Eden

Termálne kúpalisko Stráňavy pozostáva z veľkého plaveckého bazénu a detského bazénu. Oba majú teplotu 24-26 °C. V areáli sa nachádza aj bufet a penzión.

18
km
Gaderská dolina

Gaderská dolina

Gaderská dolina je obľúbenou destináciou turistov nielen preto, že sa využíva na prístup k vrcholom Ostredok, Krížna a k hrebeňu Veľkej Fatry ale aj preto, že na malom území je tu... Viac nahromadené množstvo prírodných krás. Jej krása zaujala aj filmárov a v roku 1921 sa tu natáčal prvý film o Jánošíkovi.

18
km
Artikulárny kostol v Istebnom

Artikulárny kostol v Istebnom

Drevený artikulárny kostol v Istebnom je jednou z najvzácnejších kultúrno-historických pamiatok Oravy. V kostole sa dodnes slúžia bohoslužby, možno ho však navštíviť i ako... Viac turista.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež