Históriou dýchajúci Penzión Elizabetha*** s vínnou pivničkou a zapožičaním bicyklov na celý deň

Penzión Elizabetha, Kysucké Nové Mesto

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

od 99,00 €

Bežná cena
150 - 190,00 €
Ušetríte
51,00 €

Históriou dýchajúci Penzión Elizabetha*** s vínnou pivničkou a zapožičaním bicyklov na celý deň

  Penzión Elizabetha, Kysucké Nové Mesto (mapa)
  Platnosť kupónu je od 1.9.2019 do 20.12.2019 podľa dostupnosti.

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Pôvodom renesančný dom slúžil ako významné ubytovacie zariadenie pre obchodných cestujúcich. Bol vybudovaný urodzenými pánmi Andreasom Fusekom a Elizabethou Borcsicki už v roku 1748. Staňte sa na chvíľu súčasťou histórie, ktorá je tu cítiť na každom kroku a vychutnajte si príjemný pobyt. Cez deň vám na objavovanie okolia poslúžia bicykle a večer sa môže niesť v znamení oddychu vo vínnej pivničke.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Pobyt na 2 alebo 3 noci s polpenziou
  Pobyt na 2 alebo 3 noci s polpenziou
 • Zapožičanie bicyklov v cene
  Zapožičanie bicyklov v cene
 • Originálne vína značky Elizabetha
  Originálne vína značky Elizabetha
 • Historicky významný salónik s dobovým stropom
  Historicky významný salónik s dobovým stropom
 • Strážené parkovisko zo strany nádvoria
  Strážené parkovisko zo strany nádvoria

V cene je zahrnuté

 • Ubytovanie pre 2 osoby 
 • Polpenzia pre 2 osoby
 • Uvítací drink 0,4 dcl destilátu "Andreas" alebo 2 dcl vína "Elizabetha"
 • Zapožičanie bicyklov na 1 deň pre 2 osoby
 • Bezplatné parkovanie a WiFI

Neprehliadnite

 • Platnosť kupónu je od 1.9.2019 do 20.12.2019.
 • V cene kupónu nie je zahrnutá daň za ubytovanie 0,55 €/osoba/noc

Ako využiť ponuku

 1. Po prijatí kupónu je potrebné vytvoriť rezerváciu u poskytovateľa na tel.č.: +421 915 078 142 alebo e-mailom na  info@penzionelizabetha.sk
 2. Pri rezervácii nezabudnite uviesť číslo kupónu
 3. Heslo kupónu je potrebné poskytnúť až pri jeho využití v zariadení

Voliteľné príplatky

 • Prístelka s raňajkami 20 €/osoba/noc
 • Poplatok za zviera 7 €/noc
 • Zapožičania bicykla 5 €/deň
 • Príplatok večera pre ďalšiu osobu 7 €/deň

Doplňujúce informácie

 • Pri organizovaných skupinách nad 10 osôb možnosť degustácie vín: pripravených podľa receptúr z obdobia 18. storočia urodzenej pani Elizabetha a destilátov z obdobia 18. storočia podľa urodzeného pána Andreasa, v časovom rozpätí 2 hod. Degustácia bude prebiehať v historických klenbových priestoroch v suteréne penziónu:
 • 3 druhy bieleho vína /1 dcl na osobu z každého druhu
 • 3 druhy červeného vína /1 dcl na osobu z každého druhu
 • 3 druhy destilátov /0,2 dcl na osobu z každého druhu
 • K degustácii budú podávané dobové a krajové špeciality ako chuťovky, ku konkrétnym druhom vín a destilátov formou mini bufetu.
 • Počas degustácie bude zároveň prezentovaný historický výklad o pamiatkovom objekte penziónu Elizabetha a o urodzenej pani Elizabetha Borcsicki a urodzenom pánovi Andreasovi Fusekovi.
 • Cena: 19 €/1 osoba

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 584 797 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

  Penzión Elizabetha

Námestie Slobody 163
02401 Kysucké Nové Mesto
0915 078 142

info@penzionelizabetha.sk
https://penzionelizabetha.sk/

Zobraziť na mape

Aktivity v okolí

Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa (1 km)

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. V jeho priestoroch sa konajú výstavy, prednášky a kultúrno-spoločenské podujatia.

Budatínsky zámok

Budatínsky zámok (9 km)

Jeho počiatky siahajú do 13. storočia. Pôvodne tu stál vodný hrad, ktorý chránil významnú obchodnú cestu do Sliezska. Spočiatku bol kráľovským majetkom, neskôr patril viacerým... Viac šľachtickým rodinám. Vo výstavných priestoroch Považského múzea v Žiline si možno prezrieť zaujímavé výstavy. Unikátna expozícia drotárstva a je od 12. júna 2012 opäť sprístupnená verejnosti v areáli Budatínskeho hradu. Krajinársky je zaujímavý aj areál parku, ktorý sa končí pri sútoku Váhu a Kysuce.

Rozhľadňa Marťákov kopec

Rozhľadňa Marťákov kopec (9 km)

Rozhľadňa má podobu stredovekej strážnej veže, je postavená z kameňa a dreva. Ponúka krásny výhľad na takmer celé Kysuce. Vedie sem značený turistický chodník takže prístup je... Viac jednoduchý, napríklad z obce Zákopčie.

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu (11 km)

Na vrchol 10 metrovej veže vedie 27 schodov, nachádza sa vo výške 550 m.n.m. Má tvar kráža a naskytne sa vám z nej výhľad na Žilinu, Martinské hole, Malú Fatru, Súľovské vrchy a... Viac mnohé ďalšie. Cesta k rozhľadni vedie lesom a je dobre značená.

Orloj so slnečným časom

Orloj so slnečným časom (12 km)

Jediný orloj na svete, ktorý ukazuje pravý letný čas. Tento unikát nájdete v Starej Bystrici na Kysuciach.

Rozhľadňa na vrchu Bobovec

Rozhľadňa na vrchu Bobovec (12 km)

Rozhľadňa na vrchu Bobovec ponúka krásny výhľad na oravskú krajinu. Je obľúbeným cieľom nielen miestnych ale aj turistov, ktorí sa sem dostanú po nenáročnom výstupe po žltej... Viac značke.

Aqua Eden

Aqua Eden (14 km)

Termálne kúpalisko Stráňavy pozostáva z veľkého plaveckého bazénu a detského bazénu. Oba majú teplotu 24-26 °C. V areáli sa nachádza aj bufet a penzión.

Kysucké múzeum Čadca

Kysucké múzeum Čadca (15 km)

Nájdete tu zdokumentovaný vývoj prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

Hrad Strečno

Hrad Strečno (15 km)

Hrad stál na svojom mieste už v prvej polovici 14. storočia. Počas stáročí bol rozširovaný a viackrát prestavaný do svojej najväčšej rozlohy v 17. storočí, kedy dosiahol úroveň... Viac najlepšie opevneného hradu na strednom Považí. Z hradnej skaly a z chodníka nad hradom je krásny výhľad na Strečniansky priesmyk, Domašínsky meander a na veľkú časť Žilinskej kotliny.

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica (16 km)

Toto obľúbené lyžiarske stredisko na Kysuciach leží neďaleko hraníc s Českom a Poľskom. Nájdete tu 3 navzájom prepojené doliny - Dedovka, Marguška a Lalíky. Snowparadise Veľká... Viac Rača ponúka spolu 16 zjazdoviek (spolu 14 km) všekých náročností, takže si na svoje prídu všetky skupiny lyžiarov. Lyžovať na Kysuciach môžete aj po zotmení. Nájdete tu najdlhšie zjazdovky určené na večerné lyžovanie na Slovensku v dĺžke až 2,2 km. Zo služieb tu nájdete ďalej požičovňu lyží, ski servis a lyžiarsku školu so škôlkou.

Lietavský hrad

Lietavský hrad (18 km)

Lietavský hrad, alebo Hrad Lietava sa nachádza v Rajeckej doline neďaleko Žiliny. Patrí k najrozsiahlejším zrúcaninám na Slovensku. V stredoveku hrad považovali za nedobytný a... Viac pod jeho panstvo patrilo široké okolie Rajeckej kotliny. Hrad vznikol začiatkom 14. storočia a jeho prvým známym majiteľom bol Matúš Čák Trenčiansky. Neskôr patril rôznym šľachtickým rodom.

Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce (18 km)

Nová rozhľadňa nad Terchovou poskytuje vynikajúci výhľad na široké okolie. Stojí na vrchole kopca, ktorý si filmári známeho filmu Jánošík vybrali ako miesto, kde stála šibeni... Viacca. Práve túto šibenicu majú pripomínať ramená rozhľadne. Vedie k nej jednoduchá trasa z obce Terchová, ktorá je zároveň náučným chodníkom.