Adrenalínová päťhodinová free live prehliadka Slovenských opálových baní

Slovenské opálové bane, Červenica - Dubník

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

59,00 €

Bežná cena
79,00 €
Ušetríte
20,00 €

Adrenalínová päťhodinová free live prehliadka Slovenských opálových baní

  Slovenské opálové bane, Červenica - Dubník (mapa)
  Platnosť kupónu je od 7.8.2019 do 31.12.2019 podľa dostupnosti.

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Aby ste zažili dobrudrúžo, nemusíte cez pol sveta. Stačí sa vybrať na východ Slovenska. Áno, tam, kde vraj nič nie je, máme napríklad najstaršie opálové bane na svete. Na svete! Ťažia sa v nich unikátne opály, ktoré sú vo svete vysoko cenené. Súčasťou free live v opálových baniach je aj ich hľadanie. A čo nájdete, to si môžete vziať. Skúsite šťastie nováčika?

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Najstaršie opalové bane na svete
  Najstaršie opalové bane na svete
 • Jedinečná atrakcia
  Jedinečná atrakcia
 • Unikátne drahokamy, ktoré nájdete cestou si môžete vziať
  Unikátne drahokamy, ktoré nájdete cestou si môžete vziať
 • Vynikajúce hodnotenia od vás, zákazníkov
  Vynikajúce hodnotenia od vás, zákazníkov
 • Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou
  Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou

V cene je zahrnuté

 • 1× Vstup na adrenalínovú free live prehliadku Slovenských opálových baní
 • Vyhľadávanie opálu v podzemných banských priestoroch
 • Samostatný prechod medzi obzormi Jozef a Vilam len podľa svetelných návestí
 • Dvaja sprievodcovia, ktorí vám dajú kompletný historický aj geologický výklad o bani
 • Navštívite viacero obzorov a medziobzorov, kam sa návštevníci bežne nedostanú
 • Pozriete si aj vzácnu Alunogénku, chodbu s unikátnymi minerálmi a navštívite aj najväčšiu banskú sálu či miesta, kam chodia už iba potápači
 • Trvanie prehliadky: cca 5 hodín

Neprehliadnite

 • Platnosť kupónu je od 7.8.2019 do 31.12.2019.
 • Je možné využiť podľa dohody
 • Minimálny počet osôb na prehliadke sú 4 osoby, maximálny počet je 8 osôb
 • Na free live vstup je potrebná určitá fyzická zdatnosť, dobrý zdravotný stav a výdrž. Ale nebojte sa, pred samotným vstupom si vašu kondičku otestujú. :)
 • Vstup nie je vhodný pre ľudí trpiacich klaustrofóbiou
 • V opálových baniach je stála teplota od 4 do 6,4 °C, preto je potrebné si zabezpečiť teplé oblečenie a kvalitnú pevnú obuv

Ako využiť ponuku

 1. Po prijatí kupónu je potrebné vytvoriť rezerváciu u poskytovateľa na tel. č. +421 948 450 321 alebo e-mailom na slovakiaopal@slovakiaopal.com
 2. Pri rezervácii nezabudnite uviesť číslo kupónu
 3. Heslo kupónu je potrebné poskytnúť až pri jeho využití

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 584 530 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Aktivity v okolí

Opálové bane

Opálové bane (400 m)

Z opálových baní na východe Slovenska pochádzajú svetoznáme opály. Dnes sú tieto bane obľúbenou turistickou atrakciou a technickou pamiatkou, po ktorej vás prevedie sprievodca.

Zámutovské skaly

Zámutovské skaly (5 km)

Lokalita plná skalných útvarov je vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Pod bralami sa tu nachádzajú rozsiahle kamenné sutiny. Okrajovými časťami rezervácie vedie modrý turistický... Viac chodník z obce Zámutov.

Zbojnícky hrad

Zbojnícky hrad (11 km)

Tento hrad (známy tiež ako soľnohrad) sa nachádza v Slanských vrchoch. Jeho úlohou bolo strážiť neďaleké ložiská soli. Svoj názov získal vďaka tomu, že na ňom istú dobu sídlili... Viac lúpežní rytieri. V súčasnosti má podobu ruiny. Môžete sa sem dostať priamo z Prešova po červenej značke smerom do Ruskej Novej Vsi.

Gejzír v Herľanoch

Gejzír v Herľanoch (12 km)

Tento vzácny studený gejzír strieka vodu o teplote len niečo medzi 14 až 18°C. Podobný unikát nájdete dnes len na Islande.

Hrad Šebeš

Hrad Šebeš (13 km)

Pôvodne drevený hrad vznikol už v 13. storočí. Jeho majiteľ ale nemal dobré vzťahy s miestnymi obyvateľmi, ktorí ho s vojskom obsadili a následne vypálili. Dnes je održiavaný tak,... Viac aby slúžil ako turistický cieľ. Z hradu je pekný výhľad na okolie a zároveň tu nájdete menšie skalné moria.

Vyhliadková veža Čerešenka

Vyhliadková veža Čerešenka (14 km)

Rozhľadňa stojí uprostred polí neďaleko Košíc. Miesto pre rozhľadňu nebolo vybraté náhodne. V roku 1312 sa tu odohrala krvavá bitka a práve tieto udalosti má pripomínať rozhľadňa... Viac s podobou hradnej veže. Z jej vrcholu si užijete panorámu Slanských vrchov, údolie Torysy, časť Volovských vrchov s Kojšovskou hoľou a za dobrého počasia dokonca aj Lomnický štít.

Solivar v Prešove

Solivar v Prešove (16 km)

Tento unikátny komplex na ťažbu soli zo soľanky pochádza zo 17. storočia. Je historicky najvýznamnejším soľným ložiskom s množstvom zachovalých technických pamiatok a je... Viac sprístupnený pre verejnosť.

Kúpalisko Plaza Beach

Kúpalisko Plaza Beach (16 km)

Plaza Beach Rezort je výnimočné svojou slanou vodou a stredomorskou architektúrou so živými palmami. Nájdete tu detský bazén, bazény pre dospelých, reštauráciu, ihriská a mnoho... Viac ďalšieho.

Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad (20 km)

Kapušiansky hrad je stále pomerne dobre zachovalá a krásna zrúcanina hradu zo začiatku 15. storočia. Ku hradu sa dostanete od železničnej stanice Kapušany pri Prešove po zelenej... Viac značke.

Hrad Čičava

Hrad Čičava (20 km)

Zrúcanina gotického hradu Čičva, alebo Čičava, tvorí dominantu obce Sedliská, neďaleko Vranova nad Topľou. Hrad bol postavený začiatkom 13. storočia a bol strediskom rozsiahleho... Viac panstva. Vedie k nemu cesta z miestnej časti Podčičva.

Veľká Domaša

Veľká Domaša (21 km)

Veľká Domaša je situovaná v Ondavskej vrchovine čo ju spolu s priaznivými podmienkami na kúpanie a rekreáciu robí obľúbeným cieľom turistov. Nájdete tu čistú, modrozelenú vodu,... Viac ktorá má vynikajúci samočistiacu schopnosť. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Valkov-Tíšava, Dobrá, Poľany, Holčíkovce a Nová Keľča. Každé stredisko ponúka buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch, alebo stanovanie v kempingoch.

Vyhliadková veža Hradová

Vyhliadková veža Hradová (23 km)

Veža sa nachádza pomerne neďaleko centra Košíc v lesoparku, v nadmorskej výške 466 m.n.m. Z jej najvyššieho pozorovacieho bodu 16,3 metra máte celú kotlinu ako na dlani. Neďaleko... Viac veže nájdete aj pozostatky stredovekého hradu, podľa ktorého je veža pomenovaná.