Výlet rádiovozom pozdĺž hranice – bývalej železnej opony

X-cursion s.r.o., Bratislava

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

od 6,90 €

Bežná cena
8 - 20,00 €
Ušetríte
až 10,10 €

Výlet rádiovozom pozdĺž hranice – bývalej železnej opony

  X-cursion s.r.o., Bratislava (mapa)
  Platnosť kupónu je od 29.6.2019 do 24.9.2019 podľa dostupnosti.

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Imaginárna hranica, ktorá dokázala rozdeliť svet na dve časti. Ostnaté ploty a kontrolné pásmo sú dnes už len symbolom neslobody. Ak sa na to ale pozriete retrospektívne, dostanete sa do roku 1918. Počas jazdy legendárnou Buchankou pozdĺž hranice uvidíte nielen líniu obranných bunkrov, ale aj protitankové prekážky, časť opony či múzeá. A vďaka výkladu vám to celé zrazu začne do seba zapadať...

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Zaujímavé múzeá v ČS bunkroch
  Zaujímavé múzeá v ČS bunkroch
 • Objavte moderné dejiny našej krajiny
  Objavte moderné dejiny našej krajiny
 • Počas jazdy stručný sprievodný výklad o histórii
  Počas jazdy stručný sprievodný výklad o histórii
 • Jazda na aute UAZ452 (bývalý rádiovoz) 
  Jazda na aute UAZ452 (bývalý rádiovoz) 
 • Vyzdvihnutie priamo pod UFOm v Bratislave
  Vyzdvihnutie priamo pod UFOm v Bratislave

V cene je zahrnuté

 • Jazda pozdĺž železnej opony pre 1 osobu na aute UAZ452 (bývalý rádiovoz) 
 • Počas jazdy stručný sprievodný výklad o histórii
 • Vyzdvihnutie: sobota o 10.30 hod. pod UFOm
 • Trasa: pozdĺž hranice (niekdajšej signálky – železnej opony)
 • Trvanie: od 10.30 do 16.30 (jazda v trvaní 60 min., návšteva múzea cca 30 min.)

Neprehliadnite

 • Platnosť kupónu je od 29.6.2019 do 24.9.2019.

Ako využiť ponuku

 1. Po prijatí kupónu je potrebné vytvoriť rezerváciu u poskytovateľa na what.bratislava@gmail.com
 2. Pri rezervácii nezabudnite uviesť číslo kupónu 
 3. Heslo kupónu je potrebné poskytnúť až pri jeho využití.

Voliteľné príplatky

 • Vstup do múzea nie je zahrnutý v cene, platí sa priamo na mieste – dospelý 4 €, dieťa 2 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 583 148 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Aktivity v okolí

Sad Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa (2 km)

Park bol vytvorený v rokoch 1774-76 s cieľom vytvoriť oddychovú zónu pre verejnosť. Dominantou parku je jedinečný záhradný altánok, ktorý bol pôvodne vežou františkánskeho kostola.

UFO Bratislava

UFO Bratislava (2 km)

Most SNP je jednou z najznámejších stavieb Slovenska. Jeho dominantou je vyhliadka a reštaurácia na vrchole piliera v tvare lietajúceho taniera. Z jej vrcholu sa vám naskytne... Viac nezabudnuteľný výhľad na Bratislavu a v reštaurácii sa môžete výborne najesť.

Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria (2 km)

Slovenská národná galéria ponúka aktuálne výstavy moderného aj klasického umenia v Esterházyho paláci. Pravidelne sa tu môžete zúčastniť aj animačnách programov, tvorivých dielní... Viac alebo lektorských výkladov.

Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina (2 km)

Katedrála svätého Martina alebo Dóm svätého Martina je pôvodne gotická sakrálna stavba v historickej zóne Bratislavy. Je najvýznamnejším a najväčším kostolom v Bratislave. Je... Viac jednou z najvýraznejších bratislavských dominánt a po hrade druhým najvyhľadávanejším turistickým objektom hlavného mesta Slovenska.

Bratislavský Hrad

Bratislavský Hrad (2 km)

Bratislavský hrad vystupuje do výšky 85 m nad hladinu rieky Dunaj. V hrade sú sprístupnené výstavy Historického múzea SNM, ktoré opatruje bohatý fond zbierkových predmetov, ktorý... Viac obsahuje najmä kolekcie historického nábytku, výtvarného umenia, hodín, historického skla, porcelánu a keramiky, módne doplnky a predmety zo striebra. Sídlom Historického múzea je Bratislavský hrad. V priestore pod Čestným nádvorím hradu sa nachádza výstava Minulosť a budúcnosť Bratislavského hradu. Dokumentuje a prezentuje bohatú históriu hradu od mladšej doby kamennej.

Maximiliánova fontána

Maximiliánova fontána (3 km)

Táto fontána je najstaršou na území mesta Bratislava. Postavená bola v roku 1572 v renesančnom štýle. Priestor, na ktorom fontána stojí, bol už v minulosti hlavným mestským... Viac námestím. Tu sa odohrával verejný život, stála tu tržnica i radnica.

Galéria Nedbalka

Galéria Nedbalka (3 km)

Galéria sa zameriava na maliarske diela slovenských autorov z 20. storočia. Obrazy tu má približne 500 slovenských autorov. Okrem toho galéria usporadúva aj krátkodobé výstavy.

Michalská brána

Michalská brána (3 km)

Je to jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch brán bratislavského opevnenia. Meno dostala podľa osady a kostola svätého Michala, ktorá bola neďaleko na predmestí. V budove... Viac Michalskej brány nájdete expoziciu historických zbraní.

Bunker B-S 4 Lány

Bunker B-S 4 Lány (3 km)

Múzeum petržalského opevnenia je zamerané na predvojnové Československo a predovšetkým jeho jedinečný pevnostný systém postavený v Bratislave - bunker B-S 4 “Lány”.

Prezidentský palác

Prezidentský palác (3 km)

Grasalkovičov palác bol postavený v rokokovom štýle v 18. storočí. Za palácom sa nachádza park, ktorý je obľúbeným miestom na oddych. V súčasnosti je sídlom kancelárie prezidenta,... Viac takže nie je verejnosti prístupný.

Slavín

Slavín (4 km)

Slavín je bratislavský pamätník venovaný padlým sovietskym vojakom počas druhej svetovej vojny. Pamätník bol postavený v rokoch 1957 - 1960 a slávnostne ho odhalili pri... Viac príležitosti 15. výročia oslobodenia mesta Sovietskou armádou 4. apríla 1960.

Botanická záhrada Bratislava

Botanická záhrada Bratislava (4 km)

Botanická záhrada Univerzity Komenského sa nachádza pod voľným nebom, jej expozície nájdete však aj v skleníkoch. Je prvou botanickou záhradou na Slovensku. Rozloha záhrady je v... Viac súčasnosti približne 7,5 ha a môžete v nej vidieť vyše 5 000 druhov najmä cudzokrajných rastlín. Územím botanickej záhrady preteká riečka Vydrica.