- 58 %
Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice
Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice Luxusná romantika v Château Appony**** / Oponice

Luxusná romantika v Château Appony****

Vynikajúce

(188x)

4,85 / 5

5 * 169x

4 * 13x

3 * 4x

2 * 1x

1 * 1x

135 zákazníkov odporúča


Čistota a komfort 4,9

Prostredie prevádzky 4,9

Služby 4,77

Rezervácia a uplatnenie kupónu 4,97

Personál 4,94

Prejsť na hodnotenia (188)

Oponice

Obklopte sa vznešeným luxusom, oddychujte a cíťte sa ako šľachta v Oponiciach. Netradičný pobyt na 3 dni pre 2 osoby s polpenziou, neobmedzeným vstupom do wellness, bowlingom či procedúrami v Château Appony**** s vynikajúcim hodnotením zákazníkov.

Podeľte sa o túto ponuku s priateľmi:

Dôležité

 • Historický aj gastronomický skvost na Slovensku
 • Kaštieľ je obklopený romantickým anglickým parkom
 • Jedna z najväčších knižníc v strednej Európe
 • TIP: Pri pobyte cez týždeň ďalšie bonusy, ako ubytovanie na izbe s vyšším štandardom a zľavy na procedúry
 • Kupón je možné využiť až do 30. 6. 2016

Kupón zahŕňa:


Pobyt na 2 noci cez víkend (piatok - nedeľa) za 179 €
(pôvodne 431 €)
 • Ubytovanie pre 2 osoby na 2 noci
 • 2x raňajky pre 2 osoby (bufetové stoly)
 • 2x servírovaná 3-chodová večera pre 2 osoby
 • Wellness neobmedzene
 • Parkovanie zdarma
 • 60 minút bowlingu pre 2 osoby


Pobyt na 2 noci cez týždeň (nedeľa - štvrtok) za 179 € (pôvodne 431 €)
 • Ubytovanie pre 2 osoby na 2 noci
 • 2x raňajky pre 2 osoby (bufetové stoly)
 • 2x servírovaná 3-chodová večera pre 2 osoby
 • Wellness neobmedzene
 • Parkovanie zdarma
 • 60 minút bowlingu pre 2 osoby
 • + bonus: 30 % zľava na wellness procedúry
 • + bonus: ubytovanie na izbe s vyšším štandardom bez doplatku (Junior suite/Apartmán)


Ako využiť kupón

 • Platnosť kupónu je od 28.1.2016 do 30.6.2016
 • Kupón nie je možné využiť v termíne 25. - 28.3.2016
 • Nutnosť rezervácie na tel. čísle 038/ 32 38 111, prípadne e-mailom na: info@chateauappony.sk
 • Možnosť zakúpiť si viac kupónov a predĺžiť si tak pobyt
 • Pri rezervácii je potrebné nahlásiť len číslo kupónu. Heslo kupónu je potrebné poskytnúť až pri jeho využití na recepcii hotela. 
 • Odporúča sa rezervácia ihneď po zakúpení kupónu
 • Check in/Check out: 14:00 hod./ 11:00 hod.
 • Apartmán a junior suite je možné čerpať počas prac. týždňa, avšak pri rezervácii je potrebné overiť si dostupnosť týchto izieb
 • Storno rezervácie je možné najneskôr 7 dní pred rezervovaným termínom
 • Miestny poplatok 1 €/osoba/noc nie je zahrnutý v cene kupónu a platí sa priamo na recepcii
 • Nepoužitý kupón je možné stornovať do 14 dní od zakúpenia, pokiaľ nevypršala platnosť kupónu


Deti príplatky:

 • Dieťa do 6 rokov na prístelke s raňajkami bez doplatku
 • Dieťa nad 6 rokov a dospelý na prístelke s raňajkami doplatok 33 €/noc


Voliteľné príplatky:

 • Prístelka 33 €/noc
 • Za príplatok je možné ubytovanie cez víkend v izbe junior suite 25 €/noc alebo v apartmáne za 53 €/noc. Počas týždňa je vyšší štandard bez príplatku, je však potrebné sa informovať o dostupnosti na recepcii. 
 • Pobyt s domácim miláčikom je možný. Zvieratko do výšky 30 cm v kohútiku za doplatok 20 €/noc.

Kontakt


Hotel Oponice - Château Appony****

Oponice 271

95614 Oponice

I&P Slovakia, a.s.


+421 38 3238 111


Check-in: 14:00
Check-out: 11:00

Hodnotenia zákazníkov ZľavaDňa

4,85 / 5 (188x)

5 * 169x

4 * 13x

3 * 4x

2 * 1x

1 * 1x

135 zákazníkov odporúča


Čistota a komfort 4,9

Prostredie prevádzky 4,9

Služby 4,77

Rezervácia a uplatnenie kupónu 4,97

Personál 4,94

24.9.2017


Krásne tiché prostredie, elegancia, krasa okolia a maximálne profesionálny personál, milý a ústretový. Verím, že v budúcnosti si to pridem zopakovať a snáď aj nebesá sa umudria. Srdečná vdaka.

Ivica hodnotila ponuku Pobyt na 2 noci pre 2 osoby s polpenziou a...

Pomohlo Vám toto hodnotenie? Áno | Nie


17.9.2017


Pobyt bol veľmi príjemný aj v)ďaka milému personálu. Slečny na recepcii úplne super.

Zákazník ZľavaDňa hodnotil ponuku Pobyt na 2 noci pre 2 osoby s polpenziou a...

Pomohlo Vám toto hodnotenie? Áno | Nie


Zobraziť všetky textové hodnotenia (69)

Podrobnosti o zľave

Cíťte sa ako praví šľachtici a vychutnajte si luxus a atmosféru renesančného kaštieľa šľachtického rodu Apponyiovcov. V jedinečnom hotelovom komplexe nájdete veľkorysé sály, štýlové izby či priestorné a luxusne vybavené apartmány. Prejdite sa anglickým parkom, ktorý obklopuje kaštieľ, relaxujte vo wellness či ochutnávajte gastronomické pochúťky.Máte možnosť v tomto krásnom prostredí privítať jar počas Veľkonočného pobytu.


Oponice sú neveľkou obcou medzi Topoľčanmi a Nitrou, jej história je však tak rozsiahla, že sa dotýka hviezd. Od roku 1392 ju spravoval šľachtický rod Apponyiovcov, ktorého potomkovia tu zotrvali až do r. 1940. Boli to skvelí diplomati Rakúsko-Uhorskej monarchie a mecéni, svojho času zakladatelia jednej z najväčších knižníc v strednej európe Bibliothecu Apponianu.


Priestory kaštieľa majú úžasný historický príbeh. V minulosti tu pobývali také osobnosti ako členovia prezidentskej dynastie Roosveltovcov, Josephine Bakerová, maharadža z Patialy, Thomas Cardeza z Titanicu, albánska kráľovná Geraldina a mnohí iní. Hotelový komplex „Chateau Appony“ musíte jednoducho vidieť na vlastné oči. Určite vás osloví a budete sa sem radi vracať.
Útulné, klimatizované a luxusne zariadené izby s ladným interiérom vám poskytnú dokonalé súkromie a pocit pohodlia domova. Do výbavy izby patrí LCD TV, káblové internetové pripojenie, vlastné sociálne zariadenie s kúpeľňou, izbový trezor, minibar.
Reštaurácia s kapacitou 80 osôb prináša dokonalú súhru tradičných hodnôt s akcentom na súčasné trendy, symfóniu chutí domácej kuchyne prelínajúcej sa s kuchyňou mediteránskou, ktorá sa už za čias Apponyiovcov tešila veľkej obľube u miestnej elity. Štýlová hotelová reštaurácia nesie výstižné pomenovanie „Songe“, čo z francúzskeho prekladu znamená „Sen“. Ochutnajte aj vy výnimočné jedlo na výnimočnom mieste. V labyrinte noblesných priestorov určite neprehliadnete príjemné prostredie „lobby baru“ so širokým výberom značkových destilátov a nápojov.


K oddychu návštevníkom poslúži moderné wellness so štýlovým bazénom s panoramatickým výhľadom na park, perličkovým kúpeľom, suchou, parnou a bylinkovou saunou, po návšteve ktorých sa návštevníkovi žiada oddať sa do rúk skúseným masérom.
Park, ktorý obklopuje kaštieľ je oáza zelene so vzácnymi drevinami a parkovým jazerom.


Tí z vás, ktorí túžia po spoznávaní blízkeho okolia, sa vyberú do miestnych dobových pivníc pod hradom, kde si vychutnajú kvalitné odrody vín z miestnych viníc a precítia chuť a pravdu pohnutých čias stredoveku.


Historická knižnica

Základy unikátnej knižnice, ktorá patrila k najväčším v Uhorsku, položil gróf Anton Juraj Apponyi v polovici 18. storočia. Tento šľachtic zozbieral okolo 25 000 vzácnych exemplárov kníh, medzi ktorými nechýbali rukopisné diela antických klasikov.


V knižnici sa v súčasnosti nachádza 9000 titulov a 12 000 zväzkov písaných v desiatich jazykoch. Medzi najvzácnejšie z nich patrí aj dielo Sokrata zo švajčiarskeho Bazileja z roku 1508. Knižnica svojim návštevníkom prináša poznanie histórie v doposiaľ nepoznaných rozmeroch a vôňou zašlých stáročí dýcha doslova s každým listom vzácnych spisov a kníh, ktoré vo svojich útrobách ukrýva.


Aktivity v okolí:

Oponický hrad

Majestátne kamenné sídlo týčiace sa z Tribečského pohoria a panoráma na dolinu od Zobora až po Bánovecko.


Kostol z 18. storočia

Prvá zmienka o kostole pochádza z roku 1244. Kostol bol postavený pravdepodobne v priebehu 12. storočia jeho pôvodnými patrónmi boli hradní rytieri z Malých Oponíc. Tento románsky kostol pokrytý slamou bol zrútený koncom 18. storočia, aby na jeho mieste vyrástol nový, klasicistický kostol sv. Petra a Pavla. Stalo sa tak v roku 1793. V chráme sa dodnes nachádza zopár vzácnych liturgických predmetov, ako sú liturgický kalich od talianskej grófky Terézii Nogarolly-manželky Antona Apponyiho (1782-1852) či vzácne bohoslužobné rúcha z 19. storočia od firmy Krickl&Schweiger Vienna. Zvony kostola sú vzácnosťou, boli totiž inštalované v roku vypuknutia prvej svetovej vojny, ktorá zvonom vôbec nepriala. Posledný zvon pribudol v roku 1925.

Krypta

Krypta pod kostolom sv. Petra a Pavla je miestom posledného odpočinku členov šľachtického rodu Apponyiovcov. Nad vstupom do krypty je inštalovaná nadrozmerná plastika apponyiovského rodového erbu z 19. Storočia. V krypte sú uložené pozostatky členov z rodu od roku 1852 - 1935. Krypta je súčasťou kostola so samostatným vstupom a na požiadanie je prístupná verejnosti.

Malý poľovnícky kaštieľ v centre Oponíc - Apponyiho múzeum

Určite si nenechajte ujsť malý renesančný kaštieľ rodu Apponyiovcov, ktorý vznikol na prelome 16. a 17. storočia. Jeho priestory dnes hostia Apponyiho múzeum, v ktorom možno okrem exponátov viažucich sa k spomínanému šľachtickému rodu obdivovať i veľké množstvo poľovníckych trofejí, a tiež rarity akými sú napríklad trosky spadnutých spojeneckých lietadiel z druhej svetovej vojny nájdené v pohorí Tribeč či lodné kufre patriace Američanovi Thomasovi Cardézovi, ktorý sa preslávil plavbou na Titanicu.


Ukončené

Cena : 179 €

Podobné ponuky

Ponuky v Bratislave

Ďalšie ponuky