Najlepšia
Lyžovačka
Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry
V Jasnej si vychutnáte svetovú lyžovačku na 49 km kvalitne upravených zjazdoviek. Stredisko Jasná garantuje lyžovačku 5 mesiacov v roku a 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou až 32 000 osôb za hodinu. Severnú a južnú stranu Chopka prepája lyžiarsky výťah twinliner, lanovky funitel a 15-miestna gondola. Čerešničkou je Panoramatická Rotunda vo výške 2004 m n.m.


Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách
Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba vo Vysokých Tatrách. Špičkové strediská Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso ponúkajú najlepšie služby, 24 kilometrov vždy upravených zjazdoviek, 5,5 kilometrovú carvingovú trať so šírkou až do 60 m a prekrásne prostredie. 20 lanoviek a vlekov vás v priebehu niekoľkých minút dostane k tým najkrajším vysokohorským výhľadom a panorámam na Slovensku.


Snowparadise Veľká Rača Oščadnica
Nachádza sa na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Snowparadise Veľká Rača sa môže pochváliť zjazdovkami všetkých náročností s dĺžkou 14,5 km a tromi prepojenými lyžiarskymi lokalitami – Dedovka, Marguška a Lalíky. Stredisko ponúka širokú škálu služieb od škôlky, školy, požičovne, predajňu až po bobovú dráhu či nožné lyžovanie. Ideálna lyžovačka pre začiatočníkov aj pokročilých.


Lyžiarske stredisko Skalka Arena
Nachádza v pohorí Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch, neďaleko Kremnice. Stredisko ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí, z toho dve modré, štyri červené a dve čierne. Stredisko nezabúda ani na snowboardových nadšencov, pre ktorých je vyhradený dostatok priestoru. Okrem toho si môžu milovníci zimných športov vychutnať aj takmer 60 km bežeckých tratí, ktoré sú prispôsobené začínajúcim bežkárom, ale aj nadšencom tohto klasického športu.


Lyžiarske stredisko Jasenská dolina
Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie lyžiarske strediská vo Veľkej Fatre. Nájdete tu 3 menšie a 3 väčšie vleky, ktoré dopĺňa sedačková lanovka. Celková kapacita strediska je tak 5000 osôb za hodinu. Celý lyžiarsky areál je osvetlený a zjazdovky sú pravidelne upravované. Jasenská dolina tiež ponúka 3 upravované bežecké trate v celkovej dĺžke 7 km.


Ski Centre Levoča
Ski Centre Levoča sa nachádza v Levočských vrchoch, 6 km severne od mesta Levoča. V stredisku sú štyri lyžiarske vleky, štyri zjazdovky v celkovej dĺžke 3300 m, zasnežované technickým snehom a pravidelne upravované, vhodné pre náročných i menej náročných lyžiarov. Užite si do sýtosti svahy ski centra v rozprávkovej Levočskej Doline.


Lyžiarske stredisko Opalisko
Ski centrum Opalisko
Užite si poriadnu lyžovačku v zimnom skicentre Opalisko. Nájdete ho v srdci Liptova v Nízkych Tatrách. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m. Túto sezónu sa môžete tešiť aj na snowtubingovú dráhu či nočné lyžovanie. Po lyžovačke sa môžete občerstviť v 2 bufetoch priamo na svahu či ubytovať sa v blízkom okolí.


Ski Monkova dolina
Ski Monkova dolina
Lyžiarske stredisko Ski Monkova dolina sa nachádza len 1,5 km od obce Ždiar. Celková dĺžka zjazdoviek je 550m. Zalyžovať si môžete v nadmorskej výške 1000 m.n.m. Pri príchode môžete pohodlne zaparkovať na bezplatnom parkovisku priamo hneď pri zjazdovke vedľa hotela Magura. Vášniví lyžiari sa môžu tešiť na predĺžené hodiny lyžovania až do 21:00. Hor sa na svah!


Ski centrum Bačova roveň
Ski centrum Bačova roveň leží pri Vyšnej Boci v Nízkych Tatrách. S 3 lyžiarskymi vlekmi, prepravnou kapacitou 1800 osôb za hodinu a lyžiarskymi svahmi so všetkými stupňami obtiažnosti patrí síce k menším, no o to kvalitnejším strediskám. Lyžiarske trate sú denne upravované a podľa potreby umelo zasnežované. Každý piatok a sobotu Ski centrum prevádzkuje aj nočné lyžovanie.


Lyžovačky na Slovensku