Kováčová

Kúpele Kováčová

Vznik kúpeľov Kováčová je prekvapujúco spojený s výrobu plechu a železa vo Zvolene. Koncom 19. storočia potrebovala továreň veľa uhlia a pri prieskumných vrtoch v okolí sa našiel prvý termálny prameň. Dnes sa v kúpeľoch používa síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá, termálna, hypotonická minerálna voda z blízkeho vrtu. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby. Kúpele situované neďaleko Zvolena ponúkajú krásne prostredie mimo civilizácie s bohatými možnosťami turistických vychádzok, výletov bicyklami a iných rekreačných aktivít.

Piešťany

Kúpeľný ústav F.E. Scherera - Piešťany

Kúpeľný ústav F.E. Scherera v Piešťanoch patrí k popredným protireumatickým kúpeľom v Európe. Nachádza sa priamo v srdci mesta v uzavretom areáli, ktorý sa rozkladá na ploche dvoch hektárov. Liečia sa tu všetky formy zápalových a degeneratívnych reumatických chorôb, funkčné poruchy chrbtice, poúrazové stavy a stavy po ortopedických operáciach. Okrem samotnej liečby sa ústav venuje aj prevencii a regenerácii a všetky kúpeľno-liečebné procedúry je možné absolvovať aj ambulantne.

Sliač

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač patria k najznámejším kúpeľom na Slovensku, pričom už za čias Uhorska k vyhľadávaným destináciám. Kúpele Sliač ako jediné na Slovensku využívajú na liečbu prírodný žriedlový plyn, ktorý priaznivo pôsobí na liečbu chorôb obehového a pohybového ústrojenstva i na liečbu ženských a onkologických chorôb. Kúpele sa nachádzajú v krásnej prírode a ponúkajú dobre vybudovaný komplex hotelových a rekreačných budov. Najznámejšou stavbou je komplex Palace v štýle funkcionalizmu, ktorý je dnes vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Lúčky

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky sa nachádzajú v tichom horskom prostredí na rozhraní Oravy a Liptova. Patria menšie kúpele rodinného typu, kde je o všetkých členov rodiny postarané. Termálna voda s vysokým obsahom vápnika a železa lieči pohybový aparát, gynekologické ochorenia, stavy po onkologických operáciách, nervové choroby a choroby z povolania. Je obzvlášť vhodná na prevenciu a liečbu osteoporózy. Kúpele Lúčky sú situované v kultúrne bohatom regióne s množstvom atrakcií a nádhernou prírodou. Do polhodiny cesty autom sa dostanete k Oravskému hradu, či do Vlkolínca, ktorý je zapísaný v zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Bardejov

Bardejovské kúpele

Bardejovské Kúpele sa nachádzajú na severovýchodnom Slovensku. V najsevernejšej časti Šariša v nadmorskej výške 325 m. Kúpele, ktorých sláva sa kedysi šírila v kruhoch niekdajšej uhorskej a poľskej šľachty. V kúpeľoch sú liečené mnohé choroby a zdravotné komplikácie širokou škálou liečebných procedúr – pitná kúra, vodoliečba, rehabilitácia, elektroterapia, inhalácie, fototerapia, bankovanie, klimatoterapia, soľné jaskyňe a mnohými ďalšími. Bardejovské Kúpele však nie sú iba útočiskom pre ľudí so zdravotnými problémami. Nájdete tu aj wellness a spa časť, v ktorej nájde odpočinok a úľavu úplne každý a ktorá je súčasťou veľmi obľúbených wellness a spa pobytových balíčkov.

Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy leží pri výdatných minerálnych prameňoch neďaleko Starej Ľubovne, ktoré sú vhodné na liečenie srdcovo-cievnych a nervových ochorení, chorôb močového a tráviaceho traktu. Liečivá voda obsahuje až 1 200 mg minerálov na liter vody a vyviera tu až 18 liečivých prameňov. Kúpele sú známe aj prírodným jazierkom Kráter, ktoré je naplnené liečivou minerálnou vodou a bolo vyhlásené za chránený prírodný výtvor. Kúpele vo Vyšných Ružbachoch navštívil okrem iných aj španielsky kráľ Alfonz XIII.

Horný Smokovec

Kúpele Horný Smokovec

Sú jediné tatranské klimatické kúpele pre deti a dorast . Nachádzajú sa vo Vysokých Tatrách, metrov nad morom. Ide o kúpele rodinného typu, v ktorých sú vítaní aj rodičia detí a ktoré ponúkajú množstvo liečebných procedúr zameraných na dýchacie cesty, ako napríklad inhalácia, svetloliečba, teploliečba, sauna, plávanie, masáže. Deti trávia zvyšok pobytového času pri vonkajších aktivitách, keďže miestny vzduch je čistý, bez baktérií, prachu a peľov.

Vysoké Tatry

Sanatórium Dr. Guhra - Vysoké Tatry

Sanatórium Dr. Guhra v Tatranskej Polianke je zasadené do krásnej tatranskej scenérie v nadmorskej výške 1005 m. Nachádza sa tu odborný liečebný ústav tuberkulózy a respiračných chorôb, ktorý je neziskovou organizáciou. Tatranská klíma je priam balzamom pre pacientov s pľúcnymi chorobami. Suchý vzduch, priaznivé pomery slnečného žiarenia, znížený tlak vzduchu, znížený parciálny tlak kyslíka a mierna denná teplota bez väčšieho kolísania sú ideálnymi podmienkami na liečbu respiračných ochorení. Ako bonus získate nádherný výhľad na tatranské štíty a množstvo príležitostí na rekreačné aktivity v nádhernom okolí.