Kúpele ako ich nepoznáte

Hľadáte hotel s wellness centrom vhodným pre zaľúbený pár, miesto na oddych v prírode pre rodinu, či ubytovanie vhodné aj na aktívnu turistiku? Zamyslite sa aj nad kúpeľmi. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, kúpele sú skvelou destináciou aj pre tých, ktorí nehľadajú liečbu.Video ochutnávka

Naša Barborka vycestovala a užila si dni plné oddychu a zábavy. Pozrite sa, čo všetko na svojom výlete zažila :)Kúpele Nimnica
Patria medzi najmladšie kúpele na Slovenku. Po procedúrach môžete tráviť čas pri neďalekej vodnej nádrži, ktorá je výborná na vodné športy, rybolov či plavbu loďou. Na náročnejších čaká túra po neďalekom lesoparku, do Javorníkov alebo Strážovských vrchov.


Bardejovské kúpele
Známe svojou históriou a dlhoročnou tradíciou. Kúpele sa nachádzajú iba kúsok od mesta Bardejov, ktoré je známe ako jedno z najkrajších miest na Slovensku. Tieto kúpele sú vďaka vysokému štandardu, krásnemu wellness centru a blízkosti mnohých turistických atrakcií vhodné pre návštevu rodín, aj párov.


Kúpele Číž
Klíma v Kúpeľoch Číž je priaznivá pre milovníkov slnečných dní, je ich tu v priemere viac ako 240 do roka. Slnečný oddych a relax láka aj na výlety po okolí. Môžete tu navštíviť neďaleký kaštieľ Betliar, jaskyne Domica či Ochtinskú aragonitovú, no kúpele sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí hľadajú skutočný pokoj.


Kúpele Vyšné Ružbachy
Ideálne miesto na objavovanie nedotknutej prírody Pieninského národného parku. Nájdete tu napríklad Ružbašský Kráter, najväčšie travertínové jazierko v strednej Európe. Ružbachy sú ako stvorené pre milovníkov prírody, ktorí sa nechcú tlačiť na turistických chodníkoch vo Vysokých Tatrách.


Sanatórium Dr. Guhra
Poloha priamo vo Vysokých Tatrách robí z týchto kúpeľov nie len skvelé miesto na liečenie, ale aj perfektný východiskový bod na turistiku a zimné športy. Je preto ideálnym miestom pre aktívnych ľudí, ktorí hľadajú alternatívu ku klasickým hotelom.


Kúpele Lúčky
Ležiac na rozmedzí Liptova a Oravy ponúkajú obrovské možnosti na trávenie voľného času. Aqua Vital Park priamo v kúpeľoch je ideálne pre rodiny, kde sa deti vybláznia a rodičia oddýchnu. Ak ak nebudete mať dosť, turistické atrakcie na Liptove vyplnia voľný čas deťom i dospelým.


Kúpele Dudince
Dudince patria k tradičným kúpeľným mestám, ktoré sú charakteristické špecifickou atmosférou plnou pokoja. V komplexe Diamant nájdete všetko, čo od relaxačného pobyty môžete žiadať – saunový svet, fitnes, plavecký bazén a množstvo procedúr. Ak hľadáte miesto na oddych a regeneráciu bez toho, aby ste vyšli z hotela, toto je ono.


Rožnovské pivní lázně
Rožnovské pivné kúpele sú snom všetkých pivárov. Namiesto termálnej minerálnej vody oddychujete v kúpeľoch a zábaloch z piva. No a samozrejme pitie tohto moku nemôžete v pivných kúpeľoch vynechať. Pivo totiž obsahuje viac vitamínov a aminokyselín, než ste si možno mysleli.


Rimske Terme Slovinsko
Kúpele, ktoré ponúkajú unikátnu kombináciu krásnej slovinskej prírody a luxusných rímskych kúpeľov. Keďže ide o vzdialenejšiu destináciu, oslovia najmä tradičných cestovateľov, ktorí radi skúšajú niečo nové. Na svoje si prídu fanúšikovia turistiky a oddychu v prepychovom wellness centre.