Hit tohto leta priamo zo surferského raja, Austrálie, kde sa značka Funksole zrodila. Letné pohodlné žabky s originálnym dizajnom vo veselých farbách, s menami a vlastným príbehom, bez ktorých sa nepohnete už ani na krok.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia. Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 654 961 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Viac informácií

Vaše letné prechádzky môžu byť odteraz originálne, štýlové a farebné. Anatomicky tvarované žabky Funksole s nastaviteľným popruhom na suchý zips, ktorý si po chvíľke praxe môžete odňať, čím získate minimalistický kúsok do svojho šatníka.

Abebe
Funksole Abebe vzdáva hold Abebe Bikilovi, dvojnásobnému olympijskému víťazovi v maratóne z Etiópie. Abebe ohromil svet, keď vyhral v maratóne zlatú medailu v roku 1960 na olympijských hrách v Ríme. Nešlo by o nič zvláštne, ibaže Abebe absolvoval beh naboso.

Farba: červeno-zelená
Veľkosti: 35/36, 37/38, 39/40, 41/42, 43/44

Carl
Frederic Carlton Lewis, ktorému prischla prezývka Carl, je americký atlét a skokan do diaľky. Práve jemu sú tieto šedo-zelené žabky venované. Získal 10 olympijských medailí (9 zlatých a jednú striebornú), víťaz kontroverzného behu na 100 m v Soule 1988. Štyri zlaté medaily získal na štyroch olympiádach v skoku do diaľky.

Farba: šedo-zelená
Veľkosti: 35/36, 37/38, 39/40, 41/42, 43/44)

Florence
Ružová musí patriť bez výhrad žene. Florence Griffithová-Joynerová, známa aj ako Flo-Jo, bola americká atlétka. Je považovaná za najrýchlejšiu ženu na svete. Aj po 25 rokoch je stále držiteľkou svetových rekordov na 100 (10,49 s) a 200 m (21,49 s).

Farba: čierno-ružová
Veľkosti: 35/36, 37/38, 39/40, 41/42

Haile
Etiópsky atletický vytrvalec, Haile Gebrselassie, je dvojnásobným olympijským víťazom v behu na 10 000 metrov. Je držiteľom svetového rekordu v maratóne (2:03:59 hod.) a počas svojej športovej kariéry prekonal celkom 27 svetových rekordov.

Farba: žlto-biela

Heike
Heike Drechsler, nemecká dvojnásobná olympijská víťazka skoku do diaľky. Univerzálna a silná športovkyňa zároveň, ktorá získala aj dve bronzové medaily v šprintoch na 100 a 200 m.

Farba: zeleno-biela

Jackie
Vynikajúca športovkyňa s veľkým srdcom. Možno aj preto jej patrí červená farba. Jacqueline "Jackie" Joyner-Kersee je fenomenálna americká atlétka, ktorá získala celkom 6 olympijských medailí, každú vždy na iných hrách. Prekonala astmu a po svojej skvelej kariére sa začala venovať charitatívnej a dobročinnej činnosti.

Farba: šedo-červená

Merlene
Merlene Joyce Otte sa narodila na Jamajke. Je to rodená bežkyňa na rýchle a krátke šprinty. Merlene počas svojej kariéry vyhrala tri majstrovstvá sveta, ako inak, zlaté medaily. Okrem toho má na konte aj 9 olympijských medailí.

Farba: bielo-ružové

Terry
Terrance Stanley Fox, alebo len jednoducho Terry, bol mimoriadny kanadský športovec, humanitárny dobrovoľník a aktivista. Terrymu bola amputovaná jedna noha po tom, ako mu zistili rakovinu. Napriek tomu v sebe našiel odvahu a pomáhal ďalej ľuďom, ktorých postihol rovnaký osud. Jeho cieľom bol Maratón nádeje, ktorý kvôli rozširujúcej rakovine nedobehol. Stal sa však vzorom pre mnohých ľudí.

Farba: červeno-biela

Usain
Samozrejme, svoje miesto v tejto kolekcii si našiel aj Usain Bolt, prezývaný aj Lightning Bolt. jamajský atlét, ktorý sa prioritne venuje krátkym šprintom. Beháva šprinty na 100, 200 a príležitostne aj 400 metrov. Je šesťnásobný olympijský medailista. Všetky tieto medaily získal na letných olympijských hrách 2008 v Pekingu a na letných olympijských hrách 2012 v Londýne. Meria 195 cm a váži 94 kg, svojím rýchlym behom však vyvrátil tvrdenia, že šprintér nemôže byť vysoký.

Farba: zeleno-žltá

Wilson
Wilson Kipketer narodený v Keni je bývalý dánsky bežec na stredné trate. Je držiteľom svetových rekordov v behu na 800 m v hale aj na otvorenom štadióne, rovnako aj najlepšieho výkonu histórie v behu na 1000 m v hale. Počas svojej dominancie na atletických ováloch si držal neporaziteľnosť nepretržite počas troch rokoch. Práve v tomto období zabehol 8 z 11 najrýchlejších časov v behoch na stredné trate. Dnes je členom nadácie "Šampióni pre mier".

Farba: čierno-červená